Čo vám pomohlo zvýšiť laktáciu?

any_soj
1. nov 2021

Z rôznych výživových doplnkov, s čím máte skúsenosť, že aspoň trochu zabralo? Ešte by som niečo skúsila :D
Okrem benedikt, senovka, moringa, lucerna, fenikel s anizom, matyšák, tmavé pivo.
Ďakujeme ❤️

mirka807
1. nov 2021

@any_soj mne vinea a leros kojaci caj ten bio ten bol super

any_soj
autor
1. nov 2021

@mirka807 vďaka 🙂 áno, čaje som zabudla napísať... Aj presne tento som pila, aj z DM, aj taký sypaný že materské mliečko

surama
1. nov 2021

@any_soj Ahoj pripnem sa k teme. Tiez ma to zaujima. Vyskusala som to iste + este meltu. Zo zaciatku trochu zabrala senovka a benedikt, ale potom z toho maleho dost bolelo brusko, tak som ich vysadila. A meltu mi poradili pit na litre, ale ja som z nej behala na wc 🤔😃

panda21
1. nov 2021

Mne sa najviac nalievali prsia, keď bol malý v nosiči, alebo keď mal rastovy spunt a bol nonstop na prsiach (každých 30 minút).. U nás fungovalo to typické, zrušenie cumla, spoločný spánok, žiadna perinka, koža na kožu, nosenie ☺️

zanetakovacsova
1. nov 2021

@any_soj viem že tam je OKREM ale mne Matyšák naozaj veľmi veľmi pomohol nie hneď samozrejme Zázraky sa nedeju z ničoho ale myslím že zo všetkého najviac mi pomohol práve Matyšák. Ten červený.

qetka
1. nov 2021

Mne pomohla senovka a benedikt, ale nie davka podla letaku, ako konska davka (odporucila mi ju laktacna)
Piesem to iba preto, ak si nahodou dala max dennu davku podla krabicky, tak to je uplne k nicomu ;)

any_soj
autor
1. nov 2021

@qetka ďakujem. Nie, mám 4x4. Viac si asi nemala, či?

any_soj
autor
1. nov 2021

@zanetakovacsova ďakujem. Po akej dobe? Skúšala som po troche dlhšie, a mala som aj 5 dní takých že každý deň fľaša... Nič.

jjanulienka
1. nov 2021

Určite odporúčam trioherb už po troch tabletkách som videla zlepšenie👍

qetka
1. nov 2021

@any_soj nie, 3x3 a 3x3
tie 2 - maximalna denna davka to bolo na nic

adamadent
1. nov 2021

Kyslé mlieko. Tvaroh. Čaje. Polievky. Pravidelna strava. A prsia v teple.

any_soj
autor
1. nov 2021

@panda21 ďakujem 🙂 tieto veci máme poriesene od začiatku, cumel ani fľašu nemala, dokrmovaná je piaty mesiac cievkou na prsníku, v nosiči je veľa, koža na kožu teraz už menej, lebo je chladno aj doma a neviem si to vždy popri staršom zariadiť, ale prvé mesiace veľa, manžel mal materskú, bol priestor na to. Mám pocit, že v týchto veciach je to všetko viac menej "podľa učebnice", preto skúšam z doplnkov, či ešte niečo...

any_soj
autor
1. nov 2021

@adamadent vďaka. Kyslé mlieko a tvaroh som neskúšala, skúsim.

caeli
1. nov 2021

Mne pomohli homeopatiká Ricinus Communis CH5. Moc som už od toho nečakala no po dvoch dňoch sa mi mlieko spustilo oveľa viac. Do vtedy sme tiež praktizovali dokrmovanie cievkou a koža na kožu.

zuzudrnda
1. nov 2021

@jjanulienka ahoj, pridam sa. Prave som si ich objednala, ale odporucaju na obale 2x1tbl denne. Dodržiavala si toto užívanie? Zatiaľ zlepšenie nevidím. Ďakujem

lilke
1. nov 2021

@any_soj vybublinkovana červená vinea, manželov bratranec pôrodník mi odporučil

zuzudrnda
1. nov 2021

Len na okraj, vyskusala som asi vsetko a vidim, ze je to velmi individualne - mame hrozno, tak sme narobili must - vypila som asi 3l z bieleho pocas dna aj 3l z cerveneho (o par tyzdnov), az ma palila zaha a nic. Dobry pocit som mala z melty a na zaciatku aj zo senovky a benediktu. Ale, ze by mi to dramaticky zvysilo laktaciu tak, aby som nemusela prikrmovat, to zial nie. Teraz pijem UKKO caj a som rada za tuto temu a zdielane skusenosti.

veronice
1. nov 2021

Prikladat, prikladat, prikladat, prikladat, prikladat, prikladat.... Aaa este prikladat.... babo k prsniku... Alebo nosit v nosici, kontakt koza na kozu. Ja som skusala aj matysaka, aj senovku a benwdikt, ale uplne najviac som citila ako sa mi nalievaju prsia ked som mala dcerku v satke/nosici. Drzim palce 🙂🍀 (ps: mali sme 3 kojacie krizy.... Ta posledna skoncila tym, ze mi dcera totalnw odmietla lavy prsnik... Mala 6 mesiacov... Dalsich 7 mesiacov sa kojila len z jedneho a vsetko ok 🙂 Praviciarka moja mala 😁

nevenka
1. nov 2021

@any_soj mne pomohlo vypit akykolvek teply caj, nic studene. Aj ovocny, hocijaky. A este spominana moringa a svetle pivo. Nealko som pila. A este semienka kopru alebo aj vnat - urobit ako caj, trocha bazalky. Z feniklu mojich slo rozpucit, co ich naduvalo.
A ano, jogurty, tvaroh, riadne smotanove veci, aj to moze pomoct.
Mozno, ked uz budes dokrmovat, tak sa mliecneho dokrmu zbavite. Nam to dost pomohlo. Vela mlieka som mala len pri prvom, pri druhom a tretom uz menej.
Drzim palce, nech nieco zaberie 🙏

ckatka
2. nov 2021

@any_soj nič. Nič nepomohlo a mohla som sa aj na hlavu postaviť. Odsavacka, byliny, Costi liek, homeopatia, všetko spolu...
8 mesiacov som cievkovala, nosila v šatke, spala spolu s bábom v jednej posteli...aby som udržala aspoň tu trochu mliečka. Potom mi kamoška poradila ajurvedsky čaj Medhika-Nursing woman.
Ten trochu pomohol. A kojenie v šatke. Stále čiastočne kojim a už ma malý skoro rok. Na noc to stačí a cez deň na podudkanie a uspatie tiež.

ckatka
2. nov 2021

@any_soj je to ťažké...tiež mám staršie dieťa a nemôžem si dovoliť ležať nahá s bábätkom v posteli pol dna 🤦‍♀️😂 ale šatka veľa pomohla naozaj.
Mala som dní keď som sa na to chcela vykaslat.. Ale naozaj nie som ochotna v noci znova vstávať zarábať Sunar...tak sa teším ze sme to nevzdali a vieme sa vyspať.

pusinka12221
2. nov 2021

@any_soj
Mne nepomohlo nič ani senovka, matysak, homeopatiká, melta, čaje, odsávanie.. nič malička bola kojena cca 2 a pol mesiaca v kuse bola hladná tak sme sa netrápilo ani ja ani ona a dali sme mliečko (ale kým jej sadlo jedno to bola katastrofa). Každá mamka je iná tebe možno niečo zaberie 🌹

petamich
2. nov 2021

u nas v terminovkach baby teraz tvrdia, ze im pomohol pestrec 🤷‍♀️ ale ze sa nema dlhodobo atd. skus pripadne pozriet drzim paste

momo289
2. nov 2021

@any_soj ahoj, mne pomaha vtacie mlieko, plus jem pudingy a krupicu detsku + cervena vinea
Drzim palce♥️🥰

nelca84
2. nov 2021

@any_soj neviem, ci to uz niekto spomenul, ale mne pomohol ricinus communis

surama
2. nov 2021

@nelca84 Ahoj, ako si mala nastavene davkovanie? Babatko z toho nebolelo brusko?

nelca84
2. nov 2021

@surama davkovanie si uz nepamatam, bolo to davno. A neviem o tom, ze by to sposobovalo bolest bruska.

tehulka2011
2. nov 2021

hroznovy dzus

mareri
22. nov 2021

nič. Tak mi vrieskala až sa nechcela prisat a preto som sa nemohla rozdojčit a skončila mi na umelom mliečku