Dávka mlieka pre 2,5 mesačné dieťa

skamelia
23. aug 2012

chcem sa vás spýtať...môj malý pije 150 ml mliečka lebo mi tak kázala doktorka ale chcel by aspon 180 niekedy 210ml..jednoducho je to papkac a ma 150 malo....ma 2 a pol mesiaca...doktorka mi kazala abych mu davla tu 150 lenze stale place a odvtedy mi vobec cez den nechce spinkat...ked mu budem davat normalne kolko si vypyta tak ma chce doktorka hnat po rehabilitaciach lebo ze je ako slon a nedrzi este hlavicku kvoli tomu ze moc papa a je tucny...co by ste mi na to povedali vy ???

gaby21
23. aug 2012

@skamelia Je to tvoje dieta, ty vies co je prenho najlepsie, ked je hladne daj mu papat, predsa ho nenechas plakat, doktorka nemusi vediet kolko presne spapa, ja tiez nevesiam svojej vsetko na nos, co sa tyka drzania hlavicky, davaj ho co najviac na brusko, aj ked sa mu to nepaci, musi posilovat svalstvo, inak mu ochabne a rehabilitacii sa nevyhnete, podla mna to nema nic spolocne s tym kolko spapa, urcite ho nenechavaj hladneho 😉

mummy01
23. aug 2012

@skamelia a ked mu das mlieka kolko chce tak je potom spokojny? Lebo plakat nemusi od hladu,mne sa zda 150ml akurat pre take male babenko,a v akych casovych intervaloch ho krmis?A kolko vazi? Lebo aj podla toho sa rata kolko mlieka konkretne babo potrebuje.

lenka311
23. aug 2012

@skamelia Skús mu dávať viac piť. Možno aj v tomto je problém....
Je moc teplo, možno je smädný. Aj toto je možná príčina plaču...
Ak plač neprejde, ani keď ho nejako zabavíš, popestuješ, proste fakt vidíš že je hladný a iný problém tam nie je, dala by som mu viac jedla... ono schudne keď začne behať... 😉
PS - pošlite nám pár kilov, mne má podváhu a ešte teraz aj schudla po hnačkách a vracaní, takže je z nej čistý chrúst - samé rebro.... vidíš ani tak ani tak nie je dobre...

sissika
23. aug 2012

@skamelia koľko váži??? náš vážil 8500 g, keď mal 3 mesiace ... hlavičku nedvíhal, nechcelo sa mu, pretáčať sa začal ako 8 mesačný, sám si sadol ako 9 mesačný, a všetko to dobehol, keďže chodiť začal ako ročný, teraz váži 12500 g, a to vážil 12000 g ako 8 mesačný, keď bol hladný, papal, nenechám ho predsa plakať ... zas vo všetkom netreba počúvať lekárov ...

zigzag
23. aug 2012

@skamelia dieta ma dostat tolko kolko si ziada, lebo tolko potrebuje, davaj mu tolko aby bol spokojny a sam pustil flasu, urcite by som neobmadzovala 2 mesacnemu prijem mlieka niako, ta tvoja lekarka neaka sadistka, nas ma cca 5 kilo v 2 mesiacoch,,,, a pil kolko chcel, a teraz uz 4 mesiace ma 10kilo, chodi beha, lieta..... drzi si svoju vahu.... a papa koko chce do syta, a podla chuti

skamelia
autor
24. aug 2012

@mummy01

vazi 6 kg...krmim ho kazde 3 hodiny

skamelia
autor
24. aug 2012

@sissika
maly vazi 6 kg...ked je na brusku tak hlavicku nechce zdvihat ale ked ho mam na rukach tak sa snazi pekne drzat sam len co mu sem tam sa hlava zakimaca

mummy01
24. aug 2012

@skamelia tak to je lahka matematika....male babo potrebuje 150ml mlieka na kilo hmotnosti a 24hodin.Takze 900ml na 24hodin.Neviem ci aj v noci papa kazde 3 hodky ale asi nie,tych 900ml si vydel poctom krmeni za 24hodin a mas to.Ale v zasade,ak mas pocit ze je hladny tak mu daj...nema naozaj vyznam hladovat dieta,okolo 3 mesiaca babo rychlo rastie tak mozno potrebuje viac.A tu pediatricku by som vymenila,normalna celkom nebude 😖