Dojčenie a cumlík

12. okt 2022

Ahojte zda sa mi ze mi 3tyzdnovy syn strajkuje ze nevie chytit bradavku musim ja chytit a potom pekne začne ťahať ale niekedy sa začne jedovat a plakat ako docieliť tym ze nech sam pekne chyti ? aj v noci mi to zacina robit . Moze to byt koli ze som dala dudel miesto prso? Lebo vecne ho zas nechcem nechávať na prse to by sa nedalo nic robit 😭 ... vzdy cez den od 8mej do 11 je hore a place pritom každú hodinu som mu davala približne jesť po 15min -20minut cca . No som uz rozmýšľala ze ci to nemoze byt ze je unavený velmi som zúfalá prvýkrát kojim druhého syna. Pomohla mi po kojeni odsat ešte na zvýšenie tvorby mlieka?

saxana000
12. okt 2022

Tak on je este malicky mozno sa na prse rychlo unavi.musie sa to naucit obidvaja.kojis posediacky?poleziacky?klobuciky si neskusala?
Mne sa mala nevedela zo zaciatku vobec prisat.s klobucikmi krasne.a po par tyzdnoch ked podrastla sme uz klobuciky vobec nepotrebovali..
Ak Ti mlieko ide poodsavaj a daj kludne z flasky alebo cez cievku.. Chce to chvilku ale naucite sa to.

fefka
12. okt 2022

Je maly, chce to cas..hlavne je kojit na poziadanie, ked aj kazdu pol hodinu (aj taky den sme zazili) a kombinacie dudel+prso sa neboj, ja tak fungujem uz s druhou dcerou a je to na nezaplatenie 😉
Ked ma teraz obdobie ze sa mu horsie prso chyta tak mu pomoz, no co...o tyzden dva uz to bude zas ine, to sa kazdu chvilu meni..
Hlavne je ze pije, s prisatim mu troska asistuj ak to potrebuje, casom nebude treba

nely1704
12. okt 2022

Podľa,, oficiálnych " teórii dudtka kazí prisatie, neverila som tomu ale naozaj zažila.......môže nemusí to byť váš prípad...každé dieťa je iné to čo platí na jedného na druhého nemusí

autor
12. okt 2022

@nely1704 mnestrajkuje ked chce spat a nevie chytit tak sa zacne jedovat a musim dat dudel a je dobre

nely1704
12. okt 2022

Tak to nechaj tak ako to je, ak sa s nim uspokojí a spokojnosť je na oboch stranách 🙂

saxana000
12. okt 2022

Tak neni hladny len potrebuje dudlat a lepsie ak chyti dudel ako by si mu mala robit ten dudel ty.

kiki234
12. okt 2022

Moj bol plne kojeny do 6m. Najskor som ho nakojila ked tieklo menej odtiahol sa. Vzala som odsavacku vysala co ostalo a strcila mu flasu s mm. V noci mal dudel a budil sa len 1x na prso na ktorom aj zaspal. Nijako mu to neublizilo bolo mu fuk ci prso alebo flasa len nech je jedlo a moze dudlovat. Nenal problem ani s flaskou, aj na prse bol prisaty, len ked uz tieklo menej odtahoval sa. Beriem to ako pozitivum aspon som nemusela kazdu pol hodinu tasit prso a stacilo mu kazde 4 hodiny a este som sa aj poriadne vyspala a vlastne obaja teda vsetci 3ja lebo junak ma o rok starsiu segru sme boli spokojnj