Ked novorodenec zaspí pri dojčení

sandrita_v
11. sep 2022

Ahojte,
Viete mi poradit co robit, ked mi malinka pri kazdom kojeni zaspí ?
Ma 3 tyzdne, kojim 20-25min kazde prso (striedam ich). Vždy keď si vypyta. Ale ked mi pri tom zaspi, tak si vypyta niekedy aj po 10-15min spanku opat.
Za kazdu radu budem vdacna 🙂

majah212
11. sep 2022

Co robiť? Oddychovať s nou 🙂 dojčenie tak malého bábätka nie je len o jedení, ale aj o upokojení, istote, bezpečí tak malého človeka. Kojene bábätko sa nepreje takze netreba mat obavy že by zjedlo viac ako má.
Rada - rob tak aby vám bolo obom dobre , skus sa prispôsobiť (ak je to možné) dcérke ona vie čo potrebuje a ty sleduješ jej potreby ☀️ Ako bude rast bude sa upravovať aj dojčenie. To čo robíš robíš dobre ☀️

bororka
11. sep 2022

Rovnako ta podporím. Robíš to skvelo ♥️ Ja som mesiace tak dojčila, vďaka bohu za muža. Moja chcela iba prso a cítiť ma, takže som dopozerala na Netflixe čo som nestihla počas tehu 😂
Každé dieťa je iné a pokiaľ vidíš, že je spokojná a doktorka pocie, že prosperuje, nalaď sa na ňu.

jaskolka
11. sep 2022

Nič. Keď to nie je problém, že napríklad musíte niekam súrne ísť (k lekárovi, do poradne) a podobne, tak proste to rob, ako doteraz. Je to ešte novorodenec, je to normálne, že sa napije, zaspí na 15-20minut, a potom chce cuckat znovu.Žalúdok ma maličký, navyše je to pre neho "náročna práca " takže sa aj unaví pri tom.
To, ze sa ma kojit každé 2-3hodiny,je za mňa len teória. A u pár týždňoveho bábätka je to takmer čistá utopia.
Bude rast, zvládne toho vypiť viac a postupne sa intervaly predĺžia až na tých niekoľko hodín.

miimss
11. sep 2022

@sandrita_v a zaspava ti aj počas tých 20-25 min? Ja som to robila tak že keď mi zaspavala počas dojčenia tak som ju začala hladkať po líci. Ak nezabralo tak na hrudnej kosti... To ju väčšinou prebudilo a pokračovala v jedení kým nezaspala tak že už nepomohlo nič. Potom mi spala aj tri hodiny. V noci aj dlhšie 😁

ankare
11. sep 2022

@sandrita_v si super maminka! Dcérka je ešte malinka a dojčenie ju unaví, aj preto sa dojčí často. Je úžasné,že ju dojcis na požiadanie, presne tak, ako to potrebuje.neboj, dcérka bude staršia a upraví sa to samo. Držím palce!

najstastnejsia
11. sep 2022

Netráp sa! Ja mám tiež 3 týždňovú dcérku, tiež na prsníku občas zaspí, neriešim to, ak je hladná, vypýta si... Sledujem váhu, krásne priberá, myslím si, že pre novorodeniatko je to pochopiteľné, že sa unaví....

mtn112233
11. sep 2022

@sandrita_v toto bolo to čo som práve ja mala na kojeni rada a užívala si 🙂 samozrejme ak máš možnosť nerob nič len spolu oddychujte 🙂 teraz má malý rok a na kojenie už nemá čas všetko okolo ho zaujíma viac, čo by som dala za to keby občas pri tom zdriemol 😅

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz