Dojčenský štrajk

triptamiiinka
5. nov 2020

Ahojte za koľko u vašich detičiek odznel Dojcensky štrajk? Pripadne niečo účinné co zaberá..

alikal
5. nov 2020

u nas stacilo urobit jednu jedinu vec, a to ponukat menej. vsade pisu ze stale a stale prikladat, moja revala jak tur, mala asi 4 mesiace, tyzden som skusala ju mat neustale na prse a bolo to peklo. potom som ju nechala dve hodiny tak, a ponukla prso a normalne pila. za dalsie dve hodky znova. bez placu a revu. u nas zabralo toto. proste toho prsa mala dost :D

brigib
5. nov 2020

@alikal presne. Aj u mna. Pockam kym sa upokoji, necham ju kus. Potom sa tiez prisaje

marvin1234
5. nov 2020

u mna detto. Vsade som si precitala ze nukat casto a podla mna bol maly z toho uz uplne na nervy. Ked som sa na to vykaslala a davala asi tak ako pisu baby vyssie preslo to.

sasunka
5. nov 2020

U nas zabralo zrychlit tok mlieka tymi tabletkami co odporucaju "Mamilacky" a kojit ihned po zobudeni ked bol este rozospaty. A ako pisu baby vyssie, rozostupy tak 2 hodky aby to dieta aj stihlo vyhladnut 😉

triptamiiinka
autor
5. nov 2020

Ďakujem baby... Snažím sa ponúkať iba keď place vždy ho ukludnim a ptokm ponúknem ale dlhšie ako 3minuty ani nechce... Vždy iba v spánku a po prebudení sa naje.. A ani keď zaspáva nechce jedine co ho ukludni pri zaspanvani je cumlík aj keď doteraz to bolo prso. Užívam senovku a Benedikt druhý týždeň už som znížila dávku tak myslím ze mliečka ma už dosť.

ivangeline
5. nov 2020

Tak ja som skoro od začiatku každú hodinu a pol a potom sa to ustálilo v 2h intervaloch. Moja však mala dlhý štrajk, keďže mala kolíky a bolesti brucha...takže ja som vždy musela ponosit, upokojiť ju, a až prispatu dať na prsko. 😉 Cez noc nebol nikdy problém. 🤷

81anina
5. nov 2020

moj vydrzal aj 5 hodin nepit.Len ked ma videl ako tasim cecok tak reval ako tur na cely barak.Nukala som kazde 2-3 hodky a ako pisali vyssie asi mal az vela lebo vtedy pribral vyse kilo.A dost dlho odmietal v bdelom stave sa vobec nedal nakojit tak som ho zabalila do perinky a nukala pred spanim alebo po spanku ked bol taky este prispaty.Casom to preslo a zacal sa zase normalne kojit.Kojim stale a uz ma rok 😃

basska_b
5. nov 2020

Oni sa zlostia, lebo im pomalšie tečie. Netreba im dať inú možnosť, žiadne um. Oni s tým prestanú, u nás sa vie jedovat proste vždy, keď jej to prudom netečie a už to trvá pár mesiacov... Pre pobavenie socha dojč. štrajku v Maďarskej národnej galérii na hrade v Budapešti

triptamiiinka
autor
6. nov 2020

Ženy ďakujem vám dodali ste mi silu, veru na smrť hladom sa chalan neodsudi tak budeme bojovať a UM ani za svet dali sme 1x keď sa mi znížila tvorba a grcal prúdom na všetky strany z toho fuj.

triptamiiinka
autor
6. nov 2020

@basska_b tak to je masaker ta socha hahah

triptamiiinka
autor
6. nov 2020

Baby a ešte taka otázka musím odstrániť úplne cumel? Je to vážne také zlo? Lebo pred spánkom zvyčajne nechce vôbec jest a vždy sa uspi na cumli okrem toho sa mu ho snažím ale nedávať

triptamiiinka
autor
6. nov 2020

@triptamiiinka alebo teda skôr by som sa. Opýtala že dojčenie na požiadanie v tomto prípade je blbosť?

triptamiiinka
autor
7. nov 2020

@81anina po novom už odmieta prsník aj v noci nejedol poriadne od včera už sa ani nechce prisat neviem co mam robiť ale musí byť hladný nechcem mu dat fľašu to by bol už koniec :(

81anina
7. nov 2020

@triptamiiinka skús ešte iné polohy pri dojčení.Na mamille sú opísané.Ja som ho zabalila do.perinky aj ruky a dojčila poloha futbalová lopta.Alebo položila na posteľ a nahla sa nad ním.

81anina
7. nov 2020

@triptamiiinka cumel sme mali aj som mu ho nedávala nepomohlo potom som mu ho znova dala.Doteraz ho má ale len na zaspatie potom ho vypluje

michaela175
14. nov 2020

@ivangeline to ako keby som citala o nas 🙂 presne aj ja som davala kazdu 1,5h posledne tyzdne to vychazda uz kazde 2h ale teda zacalo sa to cez den kazit tym “strajkom” ze vzdy ked zacne pit tak po minute sa zacne odtahovat a velky rev. Som z toho na nervy lebo v noci mi toto nerobi.. vzdy len cez den. 🙄 a skusala som teda castejsie prikladat ale mam pocit ze to je este horsie. Tak asi ostanem na tych 2h intervaloch a budem dufat ze sa to jeho oetahovanie casom opät upravi 🤷🏻‍♀️🙏 aj ked stale nechapem preco to robi. Ved keby bolo zle mlieko alebo zly tok, tak by to robil aj v noci 🤷🏻‍♀️

ivangeline
14. nov 2020

@michaela175 v noci keď viac mlieka. Vyššia tvorba, keď matka spí a oddychuje. Zvyčajne poobede a k večeru je tvorba nižšia, ak si žena neoddýchne.

michaela175
14. nov 2020

@ivangeline tak myslis ze to bude tym? Je to mozne 🙂 vdaka za info

bashee
17. máj 2021

Ja som skusila aj flasu dat, tu nechcel ani cumel nechce. Az nadranom potiahol trocha z flase ale aj pri tej sa zlostil jak tur a mega plakal vypluval mlieko a rozhadzoval rukami. Nechapem...co mu je...pomoc. Este uzdicka mi napadla. Aj ked lezi stale mrnka jeduje sa...

lucita1505
5. jún 2021

@bashee ahojte ako ste na tom ?prekonali ste to?

lienka9
5. jún 2021

@triptamiiinka baby a co robite tie 2 hodky medzi kojeniami.lebo mala je stale nepokojna.chce dudlat,ale dudel nechcem dat ale z prsa stale tecie.deti len na rukach potom nosite nech sa ukludnia alebo ako ich ukludnit,ked pit nechce,dudlat prso tiez nie a stale nespokojny? Dakujem za radu

bashee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bashee
14. jún 2021

@lucita1505 tak nakoniec v 6. tyzdni sa nam to ustalilo klop klop a maly sa zjavne naucil tahat. Niekedy sa trosku pojeduje ale naucila som sa preco lebo mam silny tok a on nestaci pit. Taktiez preto cmuka lebo ked je cely mokry tak sa mu klze a nevie sa prisat. Staci mi utriet prsnik a jemu ustocka a uz sa prisaje. A taha riadne, v noci som naliata a vecer liham do postele s makkymi vyprazdnenymi prsiami. Za 3 tyzdne pribral 1030g plne dojceny cize asi len vydrzat, nieco robim predsa len dobre. Dieta aj matka sa vraj ucia dojcit dojcenim. Nasmu sa to po strihani uzdiciek na tyzden zhorsilo a po tzdni sa to pomalilinky zacalo zlepsovat. Snad mu to vydrzi. 🙂🙏