Dojčenský štrajk u mesačného dieťatka

lenkav1981
17. okt 2019

Ahojte nam sa pred mesiacom narodil syn . Nase stvrte dietatko. Doteraz krasne papal je kojeny a teraz chyta nejaky strajk a odmieta prso aj flasu. Papa vylucne iba v spanku. Mam z toho uplne stresy a bolo mi povedane ze ma dojcensky strajk. Je to umorne pretoze ked je hore sa mi nenaje. A pritom je hladny. Vrieska, odtahuje sa. Musim ho uspat a az potom sa naje. Niekto mi pisal ze to casom prejde, niekto ze to trvalo mesiace. Z flase aj z prsnika je schopny si cucat hodinu. Doma ma prvacku a nenam cas sa venovat len jemu a celodennemu krmeniu. Stretli ste sa s tym? Co vam pomohlo. Doteraz som s tromi starsimi toto nezazila. Podotykam mm je stale mimo domu a starsia dcera u nas uz nebyva a syn je na intraku. Cize som na nich dvoch sama. Este keby som nemala prvacku ale dava to vsetko velmi psychicky zabrat a ja som hodna na prasky

lenkav1981
autor
17. okt 2019

Dcerka place ze sa jej nevenujem, ja revem s nou do toho maly reve a bojujeme s jedenim. Ak to ma trvat mesiace ako mi bolo povedane, ze moze tak to nezvladnem.Uz si hovorim, ze keby som vedela, ze budu take problemy tak ho radsej nechcem. A lutujem, ze som ho mala potom mi je to luto. Mne je luto mojej dcerky pretoze sa teraz velmi trapime s tym krmenim. A pritom sa s nou ucit, povenovat sa jej je nemozne. Kedze krmenie je boj a trva hodiny 😢😢 A ja zacinam byt pekne vycerpana. Ja sa dostavam do dobrych depiek. Potom placeme vsetci traja je to psychicky narocne

rainbow82
17. okt 2019

@lenkav1981 ja som nikdy s tým problémy nemala keď bola malá ale za to mám teraz.Nemozem sa venovať staršej s úlohami a školou lebo menšia nám to nedovolí.Starsia žiarli a stále mi niečo vyčíta že ju nemám rada lebo sa venujem len najmenšej😟.Je to ťažké a Vám to už vôbec nezávidím.Poradili ste sa s doktorkou?Alebo nemáte niekohiykto by Vám mohol pomôcť s malou? Mrzí ma to čím si prechádzate lebo sama mám dve deti a viem že to nemáte ľahké.Drzim Vám veľmi palce a verím ze o chvíľu sa všetko zmení na dobré 😉

xxxkatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xjakubikovak
17. okt 2019

@lenkav1981 hm ked pisete ze sa odťahuje moze to aj znamenať ze mate silny tok mlieka napr. ono tie prve mesiace je to stym mliekom take kadejaké, mne sa to upravilo az ked maly 3-3.5 mesiaca. Urcite sa netreba zbytocne stresovat tym ze vam niekto povedal ze ten štrajk moze trvat aj mesiace, ja by som zavolala laktačnú nech sa na to pozrie, nic za to nedate 🙂

lenkav1981
autor
17. okt 2019

@xjakubikovak Ja som kojenie vzdala a odsavam do flase. Proste keby som mala len jeho je to ine ale ja mam doma aj skolacku k tomu prvacku ktorej sa treba venovat nemozem sa tocit iba okolo maleho tak uz mu odsavam do flase ale aj s tou bojujeme

lenkav1981
autor
17. okt 2019

@xxxkatka neverite, lebo ste nezazila dakujte zato , lebo keby ste zazila by ste videla ake je to trapenie a rychlo by ste uverila. U dr. sme boli brala mu krv vyteri vsetko mal ok. Pribera ale len preto ze 100 percent venujem len jemu . Keby mal reflux mi povedala by mi grcal, on negrca...... Tazko niekomu vysvetlovat kto to nezazil.

lenkav1981
autor
17. okt 2019

@rainbow82 Veru nemam nikoho kto by mi pomohol to je najhorsie moj manzel sa snazi byt velmi velmi napomocny ale max cez vikendy to jej vynahradzame vsetok cas kedy v tyzdni na nu nemam . Najhorsie je to ucenie ulohy, ona potrebuje ovela viac venovat dlhsie jej to trva musela mat odklad a teraz toto ach keby som vedela co cloveka caka vopred.... Jedine co si hovorim ze raz to musi skoncit a casom bude lepsie.

xjakubikovak
17. okt 2019

@lenkav1981 aha tak, no a skúšali ste rôzne fľaše? nič ine ma velmi nenapada

lenkav1981
autor
17. okt 2019

@xjakubikovak vsetky mozne flase , on v noci a v polospanku vypije ale ked je hore neni sance. Vcera skoro cely den nespal takze aj jedenie bol boj dakedy aj hodinu a pol. Potom zdriemol , rychlo som mu dala flasu a vypil ju do 5 minut co bol taky hladny, ale dokedy to takto vydrzime netusim. Dakujem za radu viem ze tazko sa radi cloveku co to nezazil nsjlepsie keby sa ozvali mamky co to zazili. Este raz vdaka

baribe
17. okt 2019

@lenkav1981 ja som strajk zazila. Maly mal 3 mesiace. Bol to desny bludny kolotoc. A to mam len jedno dieta. Dieta sa nechce prisat,kym nie je polouspate,bez prsa sa ale nevie uspat. Matka je z toho nervozna a nestastna lebo robi aj nemozne a dieta aj tak vymysla. Dieta potom citi matkinu nervozitu a takto to ide dokola. Uspavala som na fitlopte s dietatom v naruci vyzlecena od pasa hore. Ked prispal,sam sa prisal na prso,najedol sa a zaspal. Postupne,asi po mesiaci plus minus sa to vyriesilo a od vtedy je pokoj.

xjakubikovak
17. okt 2019

@lenkav1981 no mi sme to teda nezažili ale zažili dme ine starosti takže prajem pevné nervy a ono to raz skončí a bude dobre, viem je to otrepaná veta ale pravdivá, niekedy ma len to držalo pri zmysloch že som di to opakovala 😁

lenkav1981
autor
17. okt 2019

Vdaka uz sa malemu vyhrazam ze ho dam do decaku a tam nech sa s nim trapia😂😂😂

xxxkatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkav1981
autor
17. okt 2019

@xxxkatka tak mi povedzte ako je mozne ze v noci a pocas dna v spanku mlieko bezproblemov vypije a nic ho netrapi😉

xxxkatka
17. okt 2019

@lenkav1981 a to je co vysluch? chcela som vam len poradit, ak vam vsak staci to, ze dieta ma dojcensky strajk, ok akceptujem. Prajem nech sa situacia cim skor upravi 🙂

luba41
17. okt 2019

@lenkav1981 ked je v bdelom stave, tak mu vadí znížená tvorba mileka / počas spánku a pri zaspávaní nie-zatial/.. a tá u vás nastala - tým, že dávate flašu /dieta si vie vytiahnut inak ako odsajete a viac MM/, tým že možno používate cumel - to nie je dojčenie na požiadanie a nedostatkom kontaktu. nespanie spoločné, neuspávanie na prsníku..ak ste takto spkojná fanj, ale stačí tak málo na zmenu..zvýšit kontakt s dietatom -nosit v šatke, ponukat prsník - ale nenutit teraz.. nechat spat v šatke a dojčit v nej, uspávat v nej na prsníku - ponuknut ho pri zobudení..a dieta sa chytí po čase aj cez den....takto si udržíte a navýšite aj tvorbu MM..takisto máte čas a volne ruky na staršie dieta..aj ked 6 ročné je dost velké, aby zvládlo kopu vecí len s vašou občasnou pomocou..

tinkatinus
17. okt 2019

@lenkav1981 ja by som skúsila umelé mlieko asi. ked sa vžijem do vasej situacie. Nic ine by mi asi nenapadlo ale možno by to zabralo.