Dojčenský štrajk u 3,5 mesačného synčeka

marfa333
16. jan 2022

Ahojte, mam 3,5 mesacneho chlapceka a asi prave zažívame dojčenský štrajk. Nechce papať, odťahuje sa od prsa, vrieska, skrieka pri papani. Niekedy sa napapa normalne bez problemov a niekedy sa len na chvíľu prisaje a potom vyvádza, tým padom je po pol hodine hodine hladný a zase len plače. :/ Máte stým niektorá skúsenost? Ako dlho to trvalo, poprípade čo by ste mi vedeli poradiť aby sa to napravilo?
Vďaka 🙂

alzbeta311
16. jan 2022

Skús kojiť v polospanku

malenacka33
16. jan 2022

@marfa333 My sme štrajk prekonali tak ze som kojila predtym než úplne vytuhol alebo aj keď sa prebudzal...nam pomohlo aj používanie klobucikov...je to náročné obdobie ale prejde to, držím palce

mirpet
16. jan 2022

Nam tiez pomohlo jedine kojit v polospanku alebo tesne pred tym ako sa uz isiel zobudit,alebo kojit v nosici,na fit lopte.....po 3 mesiacoch to preslo

1medvedik1
16. jan 2022

@marfa333 presne to isté. Moja má tiež 3,5 mesiaca a zažívame to isté. Pomôže mi keď ju chvíľku kojím postojačky. Chvíľku sa s ňou prejdem, ona papá.. Potom je už dobre aj sadnúť si môžem. Vyskúšaj. Držím nám palce 🥴😄

marfa333
autor
16. jan 2022

@alzbeta311 nie vzdy to ide, keďže tým ze sa moc nenapapa je po chvilke hladny a plače a ked je hladný tak nezaspinka :/

marfa333
autor
16. jan 2022

@1medvedik1 ďakujem 🙂 len náš valibuk ma 8kg takže je dosť ťažké ho kojit v stoji 😂 ale poskusam ešte. Držím aj ja palce vam 🙂

janiikkk
16. jan 2022

@marfa333 moja malá má 9mesiacov a niekoľko takýchto kríz sme mali. Najviac sa mi osvedčilo neustále ponúkať. Mám pocit,že niektoré dni bola doslova nonstop na prsníku. Dostatočne pi a najedz sa. Neboj, trvá to len niekoľko dní. Ale vydrž to,lebo naozaj potom sa ti mliečko dotvorí. Mne každý kázal,nech dám umelé,ale to by sa mi potom nevytvorilo toľko,koľko potrebuje

1medvedik1
16. jan 2022

@marfa333 no nie sme ďaleko. Moja má skoro 7 kg a teda mám čo robiť takto, nie pri 8 kg 😄 mám 25 rokov a s takou bolesťou chrbta sa ráno budím že hotovo..
No vyskúšaj aspoň chvíľku v stoji. Nie celé kojenie. Aj keď každé bábo je iné a na každé zaberá niečo iné. Mne baby radili aj na fitlopte kojiť keď štrajkuje..

marfa333
autor
16. jan 2022

@janiikkk ja mam skor pocit, ze mliecka mám dosť, lebo mi doslova tečie z pŕs tak ako pred týmto štrajkom tak neviem co sa mu nepaci :/ Umeleho mlieka som rada, ze sme sa zbavili, mali sme ťažký začiatok co sa tyka kojenia takže umelé určite nechcem dávať.

nwnw
16. jan 2022

@marfa333 hlavne sa ukludni. Ked sa unavi, yak v spanku nakrmit. Nam sa to vylepsilo az v 6-7 m prikrmami. A ano mohol za to ten zaciatok. Presne si pamatam hento hlupe obdobie. Cele noci hore. Nakoniec som vyhodila detsku postel a spal so mnou... Cele noci na mne.

ivangeline
17. jan 2022

Kojit pri tom ako to jemne uspis (napr na rukach) a tak zlozis. A hned po zobudeni.

malenacka33
17. jan 2022

@marfa333 možno sa zlosti aj na príliš silný tok, ja som mala tiež takyto problém...skus pred kojenim odsat aby neboli také plne...

sojorez
21. jan 2022

@malenacka33 @marfa333 Presne to napadlo i mna,ci mlieko netecie zhurta a to mu vadi. Odsat pred kojenim a skusit mierny zaklon pri kojeni.

jaskolka
21. jan 2022

Môže mu vadiť presne to ze veľmi rýchlo tečie mlieko a on sa "drhne" tým,nestíha hltat. Skus odsavat alebo dojčiť poležiačky, mne tak pomohlo pri štrajku, tiež tak v 3 mesiacoch to začalo,problém bol ho nakŕmiť, reval, jacal, metal sa.
Ponúkala som ho všelijak, a potom náhodou som zistila, že poležiačky to ide najlepšie.

marfa333
autor
21. jan 2022

@jaskolka my vacsinou papame poležiačky, a niekedy to nejde nijak. Len sa musi vykričať, musim ho ukľudniť ponosit pomojkat až potom sa chytí normálne. Je dost možné ze mu ide veľa mliecka naraz, skusim odsavat pred kojenim ako radíte, dakujem 🙂