Driclor počas kojenia. Áno či nie?

veronika81
4. máj 2009

Ahojte,
používate niekto túto guličku proti poteniu? Ja som to používala pred tehotenstvom (super vec!), počas tehotenstva som radšej prestala.
Teraz neviem, či počas kojenia sa môže používať. V letáku nie je nič okolo toho písané, ale predsa len je to dosť silná chémia a neviem, či to nemôže uškodiť.
Máte s tým skúsenosti nejaké mamičky?
Ďakujem 😉

pata31
19. jún 2009

ja som pred tehu tiez pouzivala driclor, fungoval super, ale pocas tehu by som si to nedala...ved predsa to su chemikalie a nechcem ublizit babatku...radsej sa budem potit.. 😉

sakura77
19. jún 2009

no,to by sme si nemohli davat ani kremiky,samponiky,a podobne vecicky 😉 samozrejme vsetko s mierou

depecko
19. jún 2009

Ahojte,tak mne driclor doslova zmenil život,kvôli poteniu som si kupovala väčšinou len čierno-biele tričká-blúzky,žiadny antiperspirant mi nezabral,cítila som sa hrozne...A teraz,!minulý týždeň som si kúpila krásne šedé tričko,bez strachu.Síce som sa celý deň "kontrolovala" ale v pohode.A to ešte bol vonku hic.Takže vrelo odporúčam!!!!Hor sa do ochodov na červené tričká 😀 😀 😀 A k tomu štípaniu:aj mňa to štípalo,strašne,ale neholte sa pod pazuchami aspoň dva dni/ja viem že je to ťažké/a treba to naniesť večer...A oholiť si pod pazuchami ráno,...každá si musí nájsť nejakú fintu... 😀

veronika81
autor
19. jún 2009

ja ho predsa len nepoužívam (kojím) a dosť mi chýba 😖

maartinkaa
21. jún 2009

ahojte, mne driclor tiez zmenil zivot, ja ho pouzivam uz viac rokov a som nadmieru spokojna. teraz si ho davam len raz za mesiac a staci mi to. a pouzivam ho aj teraz ked som tehotna je to zazrak 😉

sheherazada
21. jún 2009

holky já tady nechci moc moudřit, ale podle mě je to svinstvo. Tělo má nějakej důvod, že se potí, vylučuje škodliviny a když mu v tom bránítě, tak škodliviny zůstávají v těle.Jako chápu, že pocení je opruz, nejsem zrovna nepotící se typ, dost se mi potěj nohy a i pod rukama, ale co nadělám. Já nepoužívám nic, jen když jdu někam víc mezi lidi tak antiperspirant, ale jäko používám vyjímečně. Tím nechci říct, že bych jinak smrděla, to snad ne, ale častěj ce oplachuju no.-))

bellada
21. jún 2009

sheherazada - a co ak som medzi ludmi casto? ja si nemozem dovolit mat v zamestnani flakate podpazusie, pracujem s ludmi a som stale na ociach. Pouzivanim dricloru nezabranis poteniu uplne, ved pot sa vylucuje po troske na celom tele, mne vadi len to podpazusie a skodlive latky maju moznost vylucenia na inych miestach...driclor je dobre riesenie, hoci si uvedomujem, ze je to predsa len chemia, co moze mat aj neziaduce ucinky, ale ak sa to s nim neprehana, tak si myslim , ze je to uplne ok 😎 v kazdom pripade u mna zabera na 100% 😅

sevena
27. jún 2009

ahoj žienky, to mám akože pýtať v lekárni, ja sa strašne potím 😒 , robím čo môžem ale neviem si s potením počať 😒 .
cez tehotenstvo nič a ked som porodila, nemôžem to zastaviť, či je teplo a či zima, som stále spotená, viete si predstaviť tie kruhy pod pazuchami a všetko ostatné ☹ .
poradte mi. dakujem

nanyka
28. jún 2009

sevena ano, v lekarni 😉

len.petra
30. júl 2009

baby vo viacerych lekarnach v BA som uz bola a vsade mi povedali, ze bud maju problem s objednanim a preto ho nemaju, alebo ze ho proste nemaju. 😖

neviete mi poradit, kde by som ho este zohnala? ideme o dva tyzdne na dovcu a mna uz nebavi nosit stale biele alebo cierne tricka na ktorych nie je vidno flaky od potu ☹

grettka
30. júl 2009

ja som zas pocula, ze ho uy stiahli z predaja a aj z vyroby, kvoli prilis vysokemu obsahu hlinika

nanyka
30. júl 2009

to som aj ja počula..práve nedávno som obehla veľa lekární a nikde ho nemajú..
objednala som si ho cez ebay, tak mi dúfam príde 🙂 - z UK, jeden kus ma už aj s poštovným vyšiel na 7,30 € , ale čo už..zvykla som si naňho..

martinkaz
31. júl 2009

Ahojte dievčatá, som tu prvý krát a zaujala ma Vaša téma s Driclorom. Používam ho už vyše roka a som s ním nadmieru spokojná. tiež čítam trošku s obavami riziko ochorenia na rakovinu prsníkov. A keďže moja starká má rakovinu prsníka, zostávam niekedy "vyplašná". Ale zasa na druhej strane chodím už od niekoľko rokov každý rok na sono prsníkov a zatiaľ bez akýchkoľvek problémov. Najlbižšie idem zasa v teraz v augute, takže uvidíme. Či už Driclor alebo iný prípravok obsahuje hlinník. Na rozdiel od ostatných prípravkov tento používam len 1x do týždňa, takže tá škodlivosť je asi nižšia ako keď si niečo dávate každý deň, alebo dokonca viac krát za deň 😖 . Inak patrím medzi snažiliky už tretí mesiac 😀 . A vážne uvažujem nad ďalším používaním Dricloru, ak by sa zadarilo. A neviem čo s tým ☹

sakura77
31. júl 2009

martinka,aj som tehulka,a pouzivam tak raz za dva tri tyzdne,podla lekara je to na lokalne pouzitie,takze by to nemalo babu nijak skodit,ale to je uz na tebe ako sa rozhodnes

len.petra,skus ci tu nebude,ja som objednavala www.docsimon.sk,do tyzdna som to mala doma

len.petra
31. júl 2009

dakujem sakura77 😉

nanyka
1. aug 2009

práve dnes som si uvedomila, že driclor, čo som objednala z UK ma síce jeden vyšiel na 7,30 , no u nás sa predáva balenie 20 ml za cca.8 eur, no z UK mi príde balenie 60 ml, takže super 😎

lennis
10. aug 2009

tak jsem dnes taky koupila a uvidíme, píšou, že první týden nanášet každý večer, ve čt jdu na depilaci, tak myslíte, že mám začít až od pátka??? Nebo prostě 1x vynechám..???
Garnier ani Vichy mi nezabírají, normal jsem na Rexoně, ale to spíš kvůli vůni, ale taky se potím, ruce,nohy... 😔 😔 😔

lea79
10. aug 2009

je to výborná vec...keď to nebolo dostať v lekárni, tak som to objednala cez www.docsimon.sk , ale dnes som si všimla v lekárni na Tehelnej ulici, že ho už majú 🙂

liwusinqa
7. sep 2009

ahojte...móžem sa vás spýtať že či mi to dodajú, aj keď si to objednám z UK??? lebo mi tam ukazuje že budem platiť 7,30 aj s poštovným....takže neviem že či nebudem platiť niečo naviac...možete mi poradiť prosííím?? dakujem =)

monika6e
7. sep 2009

Ahoj holky, jen přidám svou troškou do mlýna. Driclor používám cca půl roku. Zezačátku to bylo peklo, někdy jsem fakt nevydržela a běžela se umýt, páč to nešlo vydržet. Příšerně to svědilo, měla jsem i neskutečný reakce - červený fleky, jako by odřený. Nemohla jsem dát ruce k sobě, takže jsem přes den pak mazala krémama... uf. Ale rozhodla jsem se vydržet. A vyplatilo se - po cca dvou měsících tohle všechno z ničehonic odeznělo. První týden jsem nanášela denně, pak obden. Po třech měsících jsem začala ubírat (páč svinstvo to je, co si budeme namlouvat...) a dneska ho používám zhruba jednou za 10 dní - jak si vzpomenu. A super. Měla jsem problém s flekama v podpaží na tričku a tohle odeznělo naprosto suprově.
Jen si ještě vzpomínám na jednu dobrou radu, co jsem se dočetla - nový driclor je hooodně agresivní, je dobrý ho třeba nechat přes noc otevřený. Čím je starší, tím to míň štípe - zezačátku, pokud s tím problémy máte. Mě to teď už ani nesvědí, ani nerozežírá kůži. Jen za to počáteční peklo teď už dělá luxusní službičku. Ale fakt je, že v těhu nebo při kojení bych to neriskovala...

monika6e
7. sep 2009

Add - ještě je nutný dodržovat návod - 24h před nanesením se neholit, nenanášet hned po koupeli a jakmile nanesete, pak je nejlepší zalézt hned pod peřinu a nevyvíjet žádnou činnost - tím se ty nežádoucí účinky rapidně snižují

renka9
7. sep 2009

ja som ho zacala toto leto prvy krat pouzivat, a nemam ziadne vedlajsie ucinky...cakala som na to svrbenie, palenie, pichanie...a uplne nic 😉 takze u mna je to v pohode 😉

nanyka
8. sep 2009

liwusinqa - ja som si ho objednala z UK, ked bol vypadok na nasom trhu...
objednala som si 3 kusy, postovne bolo tak ako pises...
s tym,ze jedna flasticka objednana z UK je 60 ml, u nas sa predava 20 ml..= a cenovo to vyslo rovnako, cize jedno balenie z UK ako 3 balenia na SVK - nie je o com, zase dalsi priklad, ako tu mame vsetko predrazene 😠
balicek som do dvoch tyzdnov mala doma, takze super..
tu ho uz kupovat nebudem, naco, ked sa to vobec neoplati..
a trvanlivost mam do roku 2012 😉

ikke
22. sep 2009

deniska0704 • Dnes o 17:16
Napiste mi, aky na to mate nazor.Dakujem

tela8 • Dnes o 17:19
Driclor sa už nevyrába..

deniska0704 • Dnes o 17:20
A odkedy?

elenik • Dnes o 18:06
Dnes som ho kúpila, dátum expirácie 04/2011. Jeden som používala asi 7 rokov dozadu. Treba sa presne držať návodu, t.j. nanášať na neporušenú suchú pokožku, najlepšie tesne pred spaním (keď si v pokoji a nepotíš sa), minim. 1 hodinu po sprchovaní. Niekedy ma tak štípal, že som v noci musela vstať a ísť si to umyť 😝 Teraz budem skúšať znova 😝

elenik • Dnes o 18:11
Ešte dodám, že je to podľa mňa chemické svinstvo, ale mám zamestnanie, kde som veľmi na očiach a moje potné žľazy fungujú snáď na 300% 😠 Nemôžem si dovoliť chodiť s mapami pod pazuchami. Kozmetiku kupujem prírodnú Alverde, Lavera a Weleda z DM, preto som pri Driclore (strašná chémia) dlho váhala, ale nič iné mi nezabralo.

zanetak
22. sep 2009

nenormálne super vec, včera som si ho kupila, už som v jednej téme spomínala, že som si musela meniť tričká aj tri krát za deň kvôli mapám 🙂 . Včera večer som ho naniesla prvý krát, dnes som sa dva krát osprchovala a potom som sa prešla pár km peši a rýchlo po slnku a čuduj sa svete, tričko suché do večera. Normálne som tomu neverila.
A môžem dodať, že konečne som šťastná, pretože tie mapy išli poriadne na nervy.

lennis
22. sep 2009

na mně taky funguje🙂

kika777
3. nov 2009

Ahojte,už pár dní hladam všemožné info o driclore. Môj manžel začal robiť v novej robote, kde musí chodiť oblečený slušne, žiadne rifle a tričká. tak sme začali kupovať všelijaké krásne košele...len malo to jednu chybu, za pár minút, mal také mapy pod pazuchami, že sa hanbil a nevedel sa sústrediť na prácu. Ja som si tiež užila svoje, ked som išla kamaratke na svadbu a kupila som si krásnu fialovú blúzku, no po prvom tanci...trapas. Včera sme si kúpili driclor, tak som veľmi zvedavá, či bude fungovať. Ja ho bohužial nebudem používať, lebo kojím. Ale čo ma zarazilo, tak čo používam pod pazuchy Adidas guličku, tak hádajte, akú zložku obsahuje. takže môj názor na to je, že to určite nemôže byť škodlivé, ked sa to predava bez receptu a vlastne aj ostatné prípravky zložku aluminium chlorid obsahujú.manžel zatial nemal žiadne svrbenie a začervenanie.tak snad mu to pomôže, aby sa cítil ok.

moncikaka
4. dec 2009

Prosim Vas ako objednam z uk ten driclor ? brutalne sa potim a nic mi nepomaha :( prosim pomozte mi s tym ako to objednat 🙂

nanyka
7. dec 2009

moncikaka - ja som ho objednávala cez anglický ebay

rimmel
7. dec 2009

ja ho pouzivam..je to taky maly zazrak 😉 aj pocas kojenia i ked menej, mozno raz za mesiaz lebo moc nikam nechodim tak nepotrebujem...ono ked si to clovek da raz tyzdenne a pri tom nepouzije ziadne ine antipersp. ale iba deodoranty tak to ma tak isto ako keby driclor nepouzival a pouzival antipersp.kazdy den... 😝 🙂