Frekvencia kakania u kojenca. Aká by mala byť?

monky28
4. mar 2009

Moja Eliška bude mať päť mesiacov,doteraz kakala niekolkokrát za den,ale teraz už týžden nič,ale popri tom je spokojná,vetry máme.Aké máte skúsenosti ?Kolko je normálne nekakať pri kojeni?

veronika81
17. apr 2009

A znamená niečo, keď mi malý kaká takpovediac do každej plienky? Má 5 týždňov, je plne kojený. Prebaľujem ho pred kojením, je pokakaný a potom asi pol hodinu po kojení už počujem prdkanie a začne sa plač..to znamená, že je znova plná plienka a ide sa prebaľovať. Takto je to deň čo deň, málokedy sa stane, že plienka je čistá.
Je toto v poriadku?
Inak stolicu má myslím si v poriadku, takú žltkastú a ako sa zvykne hovoriť, ako praženička, občas sa stane, že je trošku redšia.

shaula
17. apr 2009

Veronika: tak to je naprosto v pořádku. U kojených dětí jsou strašné rozdíly mezi kakáním, je normální nekakat několik dní a stejně tak je normální, že je nakakáno v každé plínce (hlavně u mladších dětí). Záleží na tom, jak stolice vypadá, a to je podle tvého popisu naprosto v pořádku.

ditka1
17. apr 2009

ked kaka nie kazdy den len tak 2-3den a je ciastocne kojeny a aj nutrilon je to ok?

petrach
17. apr 2009

holky malí ma odstřikane MM z lahvičky,trapí ho vetříky a už 3 den ma stoličku v každe plince,hodne tekutou..trošku mam obavy,protože to neni žluta vaječinka,jak všude pišou,spíš tmavší a trochu zelená,ale ne pořád,poradite nekdo??

shaula
17. apr 2009

ditka: řiď se podle dítěte - pokud stolice vypadá normálně, dítě je spokojené, nemá bolesti bříška, tak je to podle mě taky normální. Naši kluci byli taky částečně dokrmování Bebou, kakali víceméně každý den, ale občas měli výpadky (jednou 6 dní). A myslím, že i na předchozí stránce se to už řešilo.

veronika81
17. apr 2009

jej shaula, ďakujem. Ďalšia rada od teba 😉

Doktorka ma pri prvej návšteve upozornila, aby som sa nezľakla, ak nebude kakať aj 2 týždne, vraj je to u kojených detí normálne. Ale tento môj sa nejak rozkakal 😀 preto sa pýtam. No hlavne, že je to v poriadku.

prcek21.3
17. apr 2009

petrach....pocula som,ze ak kaka malicke do zelena,tak sa mu nedostava dost zadneho mlieka a pije iba to predne,kt.je redsie 😉