Je možné dojčiť tretie dieťa, keď prvé dve dojčené neboli?

mami92
5. jan 2022

Ahojte. Chem sa opýtať poprípade poradiť. Čakám 3tie dieťatko prvé dve neboli kojene prvé mesiac druhé 2mesiace. Potom som už mliečko nemala. Toto tretie by som strašne chcela kojit je to možné?? Ak prvé dve kojene neboli???

ivangeline
5. jan 2022

Ano. Ako to,ze si nemala mlieko? Hlavne ak po porode bolo.. ?

mami92
autor
5. jan 2022

@ivangeline ja netuším malú som stále prikladála a ona strašne plakala a prsia boli úplne mäkké tak som skúšala aj odsat jej ale vôbec nič nešlo. Ja som v tom čase bola aj strašne nervózna lebo boli nejaké nezhody doma. A bola som pod stresom tak neviem ci to môže byť tým no netuším preco

hildicapupu
5. jan 2022

istotne ano, s tymi predoslymi to podla mna nema ziadne suvis.

mami92
autor
5. jan 2022

@hildicapupu ďakujem

birika
5. jan 2022

prva po styroch mesiacoch uz nemala zrejme dost, druhu som stihla len 6 tyzdnov (zomrela mi mamicka a mlieko sa stratilo) a tretie som si vychutnala...vyse roka 🙂 takze je to mozne 🙂

cimage
5. jan 2022

Kludne mozes kojit tretie aj par rokov. Mlieko si mohla stratit vplyvom stresu.

mami92
autor
5. jan 2022

@cimage ďakujem dúfam ze sa podarí teraz už mám kľud a všetko je ok

mami92
autor
5. jan 2022

@birika tak dúfam ze sa mi to podarí budem robiť všetko preto

enoula
5. jan 2022

Nikdy nevies, uvidis ako bude. Od začiatku mozno sa priprav a zacni brat vitamíny/tabletky/bylinky na podporu tvorby mlieka, popíjať caje, hroznove stavy a musty a všeobecne vela vela tekutín a uvidis ci to pojde alebo nie. Ten stres tiez určite urobil vela predtým.. a hlavne si z toho nič nerob, ak to nepojde, nesústred sa len na to, nie je to zaklad vesmíru

dardanella
5. jan 2022

určite je to možné, držím palce. ja som v istom období (keď mal syn asi 3 mesiace) mala menej mlieka a vtedy som užívala senovku grécku, mala som pocit, že to pomohlo (ja som si zalievala semená vodou, ale predávajú aj vo forme kapsúl)... v prípade nejakých komplikácií odporúčam si domov zavolať laktačnú poradkyňu, stojí to za to

birika
5. jan 2022

@mami92 podari sa 🙂

nwnw
5. jan 2022

@mami92 kludne chod k laktacnej poradkyni. Ja som sa pri prvom natrapila a druhe bez problemov uz skoro 2r. Stacilo, ze midali dieta po porode hned na hodinu, po 8h uz stale s nim a ziadne cumliky, flasky,striekacky a sprostosti co radili sestricky v nemocnici. Ani odsavacku a vsetko flaskove haraburdie po prvom som vyhodila.mne vtedy pomohla laktacna hlavne psychicky. Do vtedy som pocuvala sestry vnemocnici, mudr a mamu so svokrou ktore nikdy nekojili 🙈

pininka1
5. jan 2022

Ano je, prveho som dojcila 6 tyzdnov, ale aj s prikrmovanim, nestacilo mu, bol strasne velky, ja po cisarskom, proste to neslo. Druheho som dojcila 5 mesiacov, sam sa mi odstavil. Poslednu dcerku od prveho dna narodenia bez problemov rok, nechcela ani vidiet ani cumel, ani flasku a keby ze nejdem na operaciu dojcila by som ju este dlho.

nikaeli
5. jan 2022

podľa môjho názoru to vôbec nesúvisí s predchádzajúcimi skúsenosťami.. mám 2 deti, obe na sekciu.. dcéru mi 1x pomohli priložiť až na tretí deň, bola plne kojená 6mesiacov, s príkrmami do roka (sama sa odstavila a dlho potom som ešte mlieko odsávala a vylievala 😔 ).. naopak syna mi priložili po 2 hodinách od narodenia a hoci som užívala aj senovku, aj benedikt, prikladala som ho každú možnú chvíľu na požiadanie, nosila ho v šatke, skúšala kde aké iné babské rady, musela som ho už v treťom mesiaci dokrmovať UM a nadobro som mliečko stratila, keď mal osem mesiacov, pritom on tak veľmi chcel..

aceris
5. jan 2022

Kludne sa moze podarit. Prve dieta som nekojila vobec, druhe uz takmer 9mesiacov. Podotykam, ze ani dnes neodstriekam viac ako 20ml, ak mam pocit fakt plnych prs. Odsavacka jedina ktora mi nieco vytiahne je elektricka medela flex a aj to je bieda si myslim. Rucnou odsavackou nedam ani kvapku. Takze sa urcite neupriamuj na to, ci daco zvladnes odstriekat alebo nie. Hlavne dieta prikladaj a doveruj si! Nezneistuj sa pri kazdom placi dietata, ze isto musi byt hladne a isto mas malo mlieka. Mozno dieta potrebuje len kontakt s mamou. Aspon u mna to tak urcite bolo.

panda21
5. jan 2022

Súhlasím, hlavne sa nespoliehať na odsávanie. Kojim 20 mesiacov a za ten čas som odsala max na lyžičku kvôli Dcku.. Aj to horko ťažko 😅

mami92
autor
5. jan 2022

@dardanella ďakujem a na tu senovku budem myslieť určite si kupim

mareri
25. jan 2022

kde budeš mat mlieko tak možeš dojčit kolko len chceš