Aký bol váš tretí pôrod?

mami92
6. apr 2022

Čaute. Mamule tie co už máte 3 a viac detí aký bol váš tretí porod . ?? Ja som mala prvý 13a pol hodinovy a bol hrozný druhý ledva hodinku a pol a ten bol super ale akosi s 3tieho mam strach . Rodím o necelé 2mesiace a čím ďalej tým viac sa bojím

kristina124
6. apr 2022

@mami92 Ahoj. Treti bol vtipny. O 9 mi pichli oxytocin a ze o 11 mi daju epi. Konecne prisla 11 hodina a ja ze uz sa tesim na epi, zrusili ma ze uz nestihaju a maly bol do 10 minut vonku 🤣

mami92
autor
6. apr 2022

@kristina124 super a môžem vedieť váhu babetka ??

kristina124
6. apr 2022

@mami92 3960g a 53 cm

ibo
6. apr 2022

@mami92 pripájam sa,tiež má to čoskoro čaká 😁

mami92
autor
6. apr 2022

@kristina124 ďakujem

diamond007
6. apr 2022

@mami92 kamoška vravela že tretí bol dlhší ako druhý ale inak v pohode

mami92
autor
6. apr 2022

@diamond007 ďakujem

sazumak
6. apr 2022

Prvý 31 hod., druhý asi 15 min. a tretí 45 min. Ale veľa závisí od okolností. Ja som mala tretiu už od 31tt. celkom dole, otvorená som bola, takže mi doktorka povedala, že ako mi praskne voda, mám letieť, aby som neporodila v aute 🙂

cackaa
6. apr 2022

@mami92 Tretí bol najrýchlejší a najmenej bolestivý

sonnenshein
6. apr 2022

Treti bol najlepsi - cca 3 hod kym som bola na 7cm, a potom 3 kontrakcie - pri jednej na 10, pri druhej hlavicka, a pri tretej telicko. Bez sitia, na druhy den som nevedela, ze som rodila.

yoxinka
6. apr 2022

@mami92
Prvý nekonečný, celé zle, druhý nádherný, tretí ako z americkej komédie. Prišla som do pôrodnice 21.34 a malá sa narodila 21.56. Chvíľu to vyzeralo, že porodím v aute, potom sa zdalo, že to budeme musieť vybaviť vo výťahu, nakoniec sme to zvládli na pôrodný box, kde zo mňa sanitár a dve sestričky strhávali šaty, lebo som bola otvorená na 10cm a malá sa drala von. Sestrička, že “prosím vás, vydržte mi, len trochu vám natočím monitor” tak ja reku “veľa šťastia”. Ja som sa celý pôrod smiala, lebo keď som zistila, že som tehotná, povedala som mužovi, že si tento pôrod predstavujem tak, že prídem otvorená na 10cm do nemocky a rodíme, muž že nech nesrandujem. Keď doktorka na príjme zahlásila, že som otvorená na 9cm, začali sme sa s mužom smiať. Oni na nás kukajú, že “výborne, že ste tak dobre naladení”. 😂😂🤪 Pomáhala aj jedna lekárka, ktorá je kamoška mojej švagrinej a tá jej potom písala, že počula, že bola pri pôrode jej neterky. Doktorka doletela za mnou na izbu, že čo som nepovedala, že som rodina s jej kamoškou, tak som sa začala smiať, že sorry, ale na zoznamovanie nebol čas 🤪.

iwwca22
6. apr 2022

@kristina124 presne takéto miery mal aj môj maly😅

mami92
autor
6. apr 2022

@yoxinka to je super 😃

yoxinka
6. apr 2022

@mami92
Malá má tri roky o týždeň, ale my furt na to spomíname a rehoceme sa na tom. A malá je taká ako ten pôrod, brutálne temperamentná 🤪.

summer1033
6. apr 2022

Prvy 5,5 hodiny, druhy necele 3 hodiny tak som sa toho 3 aj bala ci budem stihat 😆. Ale nakoniec trval cca 5 hodin. Cely cas som si nebola ista ci to uz je porod mala som velmi nepravidelne slabe menstruacne bolesti ale kvoli predoslym rychlym porodom som sa radsej isla ukazat do porodnice a tam ze uz som na 7cm otvorena aby som tam ostala takto to postupovalo kym mi nepichli vodu a do hodinky sa mala narodila. Ale ako poslednu polhodinku som mala take bolesti neskutocne co som pri predoslych nezazila.

lenka3008
6. apr 2022

Tretí bol super.Kontrakcie minimálne ak by som nemala appku na sledovanie odstupu bolestí ani by som nevedela že sú to kontrakcie.V pohode s úsmevom som si nakráčala do nemocnice keď som nala bolesti každé 2 minúty ale stále som nemala pocit že idem rodiť.Celý proces od príchodu do nemocnice cez vyšetrenie a samotný pôrod trval 45 minút.Ak by sa na niekto spýtal či by som si to zopakovala tak neváham.

luciah187
6. apr 2022

@sazumak
@kristina124
@cackaa
@yoxinka
Baby a mozem sa spytat, kolko rokov odstup ste mali medzi porodmi? Ja som mala prvy 2012, trval 9 hodin, druhy 2014, trval 5 hodin a teraz by sme chceli tretie. Ci zavazi aj to, ze uz to je 8 rokov od toho druheho, ze ci to telo uz zabudlo, ze rodilo a bude to rovnako tazke ako prvy porod. Dakujem za nazor.

nika23t
6. apr 2022

@mami92 môj tretí pôrod pred 3 a pol mesiacmi bol najlepší 😊 Aj napriek tomu, že som mala kludovy režim a bála som sa, že taká zoslabnuta nebudem vládať tlačiť, od príchodu do pôrodnice do 6 hodín malá bola na svete. Všetko bolo zvládnutelne. A najviac si užívam toto tretie bábätko, všetko beriem tak v pohode, oveľa kľudnejšie, možno preto, že už viem, že ani sa nenazdam a moja mala bambulka bude veľká slecna... Držím Ti palce a veľa zdravíčka prajem ♥️

maribell
6. apr 2022

Prvý v roku 2012 - 2 a pol hodiny
Druhý v roku 2014 - 4 a pol hodiny
Tretí v roku 2020 - 3 hodiny
Všetky boli pomerne rýchle a bezproblémové 🙂

kristina124
6. apr 2022

@luciah187 prvy 2014, druhy 2016 a treti 2020 ;)

luciah187
6. apr 2022

@maribell to si mala super

luciah187
6. apr 2022

@nika23t to si pekne napisala. Mozem sa spytat, kolko mas rokov? Ja si tiez hovorim, ze by som si to tretie uzila. Hlavne, ak by zdrave bolo..

nika23t
6. apr 2022

@luciah187 v čase porodu 36, onedlho 37. A doma mám takmer 12rocnu, druhá o pár dní 9 a tretia dcérka 3 a pol mesiaca ♥️ Takže babinec, jazyky sa im nezastavia a chvíľami je to divočina 😁 Manzel ako král 😊 Ale ako som písala, najviac si to užívam teraz. So všetkým, tak ako to ide. A malá je úplný zlatúšik, smejko, spokojná a roztomilá 🥰

leuska1991
6. apr 2022

@mami92 treti najhorsi ,18hodin trapeniam teraz cakam 4dieta,hadam to bude uz raz dva😁

ruza88
6. apr 2022

U mňa tretí dopadol akútnou sekciou po neúspešnom šesťdňovom vyvolávaní pôrodu... U mňa bol prvý najlepší pôrod

yoxinka
6. apr 2022

@luciah187
Ahoj, medzi prvým a druhým pôrodom 4,5 roka, medzi druhým a tretím necelé tri roky.

luciah187
6. apr 2022

@nika23t a vekovy rozdiel medzi dievcatami nevnimas negativne? Tohto sa trochu obavam. Vdaka

luciah187
6. apr 2022

@yoxinka tak to si mala fajn, ja by som mala cca 8 rokov medzi porodmi a neviem, ci to nie je vela.

nika23t
6. apr 2022

@luciah187 vôbec nie, práveže je to perfektne! Pri mladších bol rozdiel necelé 3 roky, obe ma ešte v podstate naplno potrebovali, celé dni som bola v jednom kole. Ale teraz staršie sestry malú zabavia, je to ich zlatíčko, stále ju chcú mojkat, tá 12rocna aj ponosi na rukách chvíľu. Normálne vypijem aj teplú kávu, aj najesť sa môžem 😁 Neviem, ako bude o pár rokov, keď staršie už budú riešiť svoje a mala bude pre nich "otravná mala segra", ale toto teraz neriešim. Ale tretieho pôrodu som sa tiež bála, keďže viac ako 8 rokov bol rozdiel.

sazumak
6. apr 2022

@luciah187 Ja 2006, 2009 a 2020🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre