Kojené dieťa prespí celú noc

leji
16. dec 2020

Ahojte, máte skúsenosti s tým že dieťa prespí celú noc? Moja ma 6 týždňov a prespí noc je kojena potom cez deň sa mi tvorí menej mlieka a potom je nervózna,ja už neviem ako to vyriešiť. Spíme spolu, zavinovačku už nemá, fľašu ani cumel nepoužívame.

simsalabim
16. dec 2020

@leji ja si myslim, ze ked spi, nebudit. Skor skus cez den viac prikladat. Moja mladsia od narodenia papala iba raz za noc a v necelych mesiacoch prespala celu noc.

guiseppinka
16. dec 2020

Bud rada, ze prespi. Starsia sa mi budila 1 az max 2 razy. Kojila som ju 1.5 roka. Najmladsi mi dnes v noci prespal mozno prespal 2 hodky dokopy..

jankapepe
16. dec 2020

@leji dieťa nechaj v noci spať, ty si v noci mliečko odsaj a spite spolu do rána 🙂🙃

ukulela
16. dec 2020

Mlieko v noci odstávať alebo odstriekať. Starší spával 8 až 10 hodín v pohode kojeny.

leji
autor
16. dec 2020

@ukulela a mliečka sa ty netvorilo potom pomenej ?

dievcacitajucelist
16. dec 2020

@leji môj sa v noci budí na hojenie niekedy 3krat ale väčšinou až 5krat....a to bude mať rok...ja by som sa už chcela vyspať celú noc...

leji
autor
16. dec 2020

Ja som aj čítala že keď sa v noci dieťa nedojci tak žena príde o mlieko preto mám veľké obavy....

ibrunova
16. dec 2020

Neboj, o pár dní sa to zmení. Prípadne môžeš v noci odsávať.

deti95060810
16. dec 2020

záleží aj ako prospieva bábo....
švagrinej syn spinkal od narodenia celú noc. Bol kojený. prvé 3 noci malého budili na papanie, ale potom to už neriešili. Krásne prospieval - priberal.
kamarátke bábo tiež prespalo, ale dieťa vôbec neprospievalo. Už sa narodilo bábo s nižšou váhou. aj pediatrička nakázala maminke dieťa v noci budiť a kojiť... Vykašľala sa na to , že ona si radšej pospí...

jahodova01
16. dec 2020

Naša prvorodena spávala v noci od narodenia cca 6 hodín.mne už po dva a pol išli vybuchnúť prsia od množstva mlieka. Robila som to tak že aj keď spinkala, keďže bola s nami v posteli, priložila som jej prsník k pusinke a zo spánku sa napila a spokojne spala ďalej. Kojila som ju do dvoch rokov, s mladším rovnako 😊

nikiki29
16. dec 2020

@leji ja som v noci nedojčila od 5t a vydržali sme do 9-10m ... ale nemyslím si, že nočné nedojčenie bolo dôvodom straty mlieka.

metuzalem
16. dec 2020

Skus si ju prilozit aj ked spi, prejdi párkrát bradavkou po ustockach mala by sa prisat, ja som si tak zachránila kojenie

rachelkk
16. dec 2020

Wow ty si aká Happy mamka. Ale na tvojom mieste by som si odsávala v noci mlieko. 😊 Ja kojim 2,5 roka a ešte ani jednu noc som nespala celú 😁😁

mogaa
16. dec 2020

@leji treba v noci odsávať - čím viac mlieka vydáš, tým viac sa dotvorí.....ak nekojíš 8-10hodín, jasne že potom máš menej mlieka ako keby si kojila každé 3hodiny......pred spaním si odsaj mlieko a aj ráno keď vstaneš skôr ako dieťa.......

leji
autor
16. dec 2020

@deti95060810 no zatiaľ priberala pekné,ale to ešte vstávala raz-dva krát za noc,teraz neviem či niečo pribrala všimla som si že narástla len.

katkamatka7
16. dec 2020

Bábätko mi prespí celú noc asi od troch mesiacov. Teraz má 7 mesiacov. Patrí tým k menšine bábätiek, no pediatrička v tom nevidí problém. Dieťatko priberá a rastie. Chápem, že máš obavy zo straty mliečka, veď naozaj nie je nad to materské. Ako píšu vyššie, nakojiť pred večerným spaním a o nejaké tri hodinky odsať, ak ešte nespíš.

katpox
16. dec 2020

Ja nechavam spat, ked sa zobudi nakojim a ide dalej spat, uz neprebalujem v noci, davam nocne plienky, ho to vzdy prebralo akurat...

basska_b
16. dec 2020

Moje deti od 2 do 6 mesiacov veru spali celú noc a vďaka bohu za to. Ale produkcia bola dosť vysoka na to, že sa to dalo nejako udržať. Potom po 6 mesiacoch sa začali budiť tak 2-3× za noc a tým si produkciu pekne dalej udržovali. Keď tak zvyšuj si produkciu počas dňa inými metódami. Buď blízko pri nej, pi veľa tekutín, mne pomáha aj nealkoholické pivo alebo tabletky Senovka. Nehovor si, že nemáš mlieko. Je to všetko v hlave.

evkakozickova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ukulela
16. dec 2020

@leji netvorilo sa mi menej. moj mal fakt cudny rezim - zaspaval o polnoci, ale tahal v pohode do osmej, aj dlhsie .... ale cez den potom pil kazde dve hodiny, vychadzalo mu to tych 8 dojceni, len v kratsich intervaloch. on bol narocny, vela som pri nom nestihla, tak ked zaspal, som este zehlila, alebo ine robila a ked som sla spat, este som si odsala/odstriekala. Prve tyzdne mi mlieko kolisalo, to posledne nocne dojcenie som zvykla dat flasu s UM, aby sa dotlacil, lebo uz som malal pocit, ze nema co tahat. ale potom som mu zacala davat to odstriekane a v pohode, ale to bolo par tyzdnov, potom sa mi tvorba uplne pripsosobila dopytu. ono to je tak nastavene, ze za normalnych okolnosti a ked nema zena komplikacie, tak kym dieta saje, tak mlieko sa tvori. ja som si musela odtriekat najma preto, lebo som mala uz plne prsniky a nedalo sa mi s nimi spat/lezat, normalne som sa budila na to, ze su plne a bolia, resp mi "pretiekli", ked som si ich zalahla 🙊 takze neboj, telo sa prisposobi. a prve tyzdne tvorba mlieka ozaj kolise ... mne vzdy pomohol teply caj pre dojciace matky, ked som si dala taky granulovany hipp, to som vypila a do par minut prsia plne (mozno psychika, ale skratka fungoval najlepsie tento caj)
... a teda dodam k tomu spaniu, moj prvy tak spaval od prichodu z porodnice a v noci sa zacal budit az ked mu sli zuby - nastastie az v 9 mesiacoch🙂🙂🙂 dovtedy som sa vyspala paradne. co by som za to dala aj pri mladsom 🙂🙂🙂