Kedy vám dojčené dieťa prespalo celú noc?

petra098
21. aug 2022

Dobrý večer mám dcérku odmieta cumel a fľašu je kojená má 11 mesiacov a vstáva aj 8x za noc som zúfalá neviem kedy to prestane odnaučiť ju od kojenia nepripadá do úvahy keďže je zavysla na prsníku cely deň a noc nič iné ju neuspokojí len prsník má niekto podobnú skúsenosť ? Kedy to skončí ?

adamadent
21. aug 2022

Kým som ju kojila, budila sa na kojenie. Celu noc prespala až týždeň po odstavení ako 2 ročná.

dzescebuly
21. aug 2022

@petra098 syn má rok a pol a ešte tak 2-3x sa zobudí v noci.tiez sme mali také obdobie okolo roka že každú hodinu sa budil,po roku sa to celkom pekne upravilo

monkasponka
21. aug 2022

@petra098 skus viacero druhov cumlikov na flašu. Možno je predsa hladne.

cecilia29
21. aug 2022

Po roku a pol

jaja20
21. aug 2022

Moja sa budila niekedy aj každú 1,5 hodinu, tiež som bola zúfalá, nevládala som... Prestalo to až keď som ju odstavila.

jjanulienka
21. aug 2022

Až keď som ju odstavila v roku a pol🤷🏽‍♀️

elizabet173
21. aug 2022

@petra098 je to veľmi individuálne. Sú deti, ktoré sú kojené a spia celú noc a sú deti, ktoré majú fľašu aj cumeľ a budia sa viac krát za noc. Skús ísť spať do inej miestnosti, či bude jačať, aj keď ju bude upokojovať muž, začni z piatka na sobotu, aby sa aj muž vyspal. Možno pomôže dať ju spať do inej izby a možno ani to nie. Chce to ešte pár mesiacov vydržať, dieťaťu idú zrejme zuby a viac sa kojením ukľudňuje, ako potrebuje jesť. Skúšala by som ešte iné značky cumlov.

patka06
21. aug 2022

Od cca 4 mesiacov, prespala dcéra približne 11stej večer do 5tej ráno.
Nakojená predtým o 19 - 19.30.

budajova09
21. aug 2022

Moj v 8 mesiacoch bol na prsníku 5x za noc, v tedy mi už došli nervy pretože sa kojil len zo zvyku… týždeň pri ňom spal manžel, ja som šla do izby len keď sa zobudil a šla som nakojit, po týždni sa to zredukovalo na 2x za noc… asi po mesiaci sa to opäť začalo kaziť a budil sa často tak sme sa s mužom vymenili opäť s tým, že som prišla nakojit a už som zostala v izbe, zostali sme na 1 kojení za noc, vyzeralo to asi tak že Zaspaval v postieľke a medzi 2-3 v noci ku mne preliezol do postele, nakojila som a spal až do rána… po roku sa ten nočný spánok celkovo zlepšil, keď mal 14 mesiacov tak sám od seba prestal, len preliezol ku mne a spal 🙂 od vtedy si na prsník v noci už ani raz nespomenul 🙂
Mal necelých 16 mesiacov a odstavil sa od kojenia sám 🙂

stanislavicenka
21. aug 2022

@petra098 ja ti poradim, prestan to pocitat. Najlepsia rada, lebo sa zblaznis. Mne sa deti buddili, aj ked sa uz nedojcili. Takze, prestan to sledovat, a brat tragicky.

matkahelka
21. aug 2022

@petra098 starsia v roku, ked som ju odstavila. mladsiu som odstavila od nocneho dojcenia v 6mes. a odvtedy spinka pekne 9-10 hod. vkuse.

petra098
autor
21. aug 2022

@monkasponka hladná nieje papa krasne všetko aj krupicu na noc to je tým že má potrebuje cítiť

petra098
autor
21. aug 2022

@matkahelka veď to že som si vedomá toho že kým kojím to tak bude že bude často vstávať na prsník

dovolenkova
21. aug 2022

Až po 3 rokoch 🤦😬🤔😀

petra098
autor
21. aug 2022

@budajova09 oh ďakujem za radu chcela by som tak do 1,5 roka prestať ja by som už nekojila no ide oto že nevie ináč zaspať a som strašne vyčerpaná už z toho že nespím nič

patka06
21. aug 2022

@petra098 nemôže to budenie spôsobovať práve krupica na noc? Je jej ťažko od žalúdka, tak spí nepokojne a potrebuje upokojiť a na to používa prsník.

petra098
autor
21. aug 2022

@dovolenkova 😭😭😭

petra098
autor
21. aug 2022

@stanislavicenka to nejde oto že to sledujem ale že nevladzem fungovať spím 2-3 hodiny denne

petra098
autor
21. aug 2022

@elizabet173 mám rôzne značky fliaš ona prsník má sko cumel v noci mi nevezme iba prsník cez deň mi vezme už ale len jupikovu fľašu

srferreira
21. aug 2022

@petra098 ja som odstavila od nocneho kojenia v 10mes. presne pre tento zlozvyk. Urobil si zo mna cumel, to ja nie som, som jeho matka . Od vtedy mi spi celu noc 🤞

84mirkaba
21. aug 2022

@petra098 mne okolo roka bola hore skoro kazdu pol hodinu,tiez som bola z toho zufala,skusala som aj na flasu aj cumle,vsetko odmietala.Potom som ju nechavala vo velkej posteli spat so mnou,budila sa uz len kazde 2-3hodky a postupne som ju prestavala v noci kojit.Dve noci bol aj silny rev ale zvladli sme to a teraz prespi celu noc,ma rok a pol a kojime sa uz len na vecerne zaspavanie

midka
21. aug 2022

ja som kojila do 3 rokov,, v letnych mesiach,,, a v case ked nam isli zuby,, deti sa budili castejsie,,, ale od 2 rokov to uz asi bolo lepsie,, ,,menej casto, resp na kratsie useky,,,

elizabet173
21. aug 2022

@petra098 skús to uspávanie mužom v noci

petra098
autor
21. aug 2022

@elizabet173 vrieska až mám pocit že sa jej niečo stane

tatianamaria
21. aug 2022

Mám ročného syna a ten je aj 20 x hore. Trojročný syn 2x. Dcéra sa mi budila do 5 rokov a aj syn do 5. Iba druhorodeny mi spával od dvoch rokov celú noc.

petra098
autor
21. aug 2022

@tatianamaria to nemyslite vážne 😭

nevenka
21. aug 2022

@petra098 nase 2 deti zacali uplne prespavat noc az po zobrati cumla. Po odstaveni to nebolo. Ale kedze Vasa nema cumel, mozno by to bolo po odstaveni...🤔Tretie ma 20 mesiacov, asi 3 tyzdne nekojim, cakame stvrte babo, tak preto, budi sa mi stale, niekedy s hysakom, ze neviem, preco a je hore aj 2 hodiny v noci alebo sa len napije z flase so slamkou a zaspi dalej. Ale to tak 2x za noc cca. Takze na toto neviem odpovedat.
Este sesternica vravela, ze syn jej kojeny dobre spaval v noci a dcera sa jej budi kazdu chvilu, tiez ma 20 mesiacov teraz. Ze to je asi aj povahou toho dietata. Nielen kojenim.
Ale 8x za noc je moc, ...😔

nevenka
21. aug 2022

Inak, u nas okolo roka az 16 mesiacov, to boli tieto horory, ze nie caste budenie, ale zobudenia sa, hysaky, plac, potom sa chceli hrat a ani za svet znova zaspat. Aj 2-3 hodiny v noci hore. Vsetky deti, len ten najstarsi pri tom az tak nevrieskal...🤭.

elizabet173
22. aug 2022

@petra098 vrieska, aj keď ťa nevidí? Keby si spala v obývačke? Lebo 8x za noc určite nepotrebuje jesť, má z teba cumeľ, potrebuje sa dostať do tej istej situácie, v ktorej zaspávala, čiže s prsníkom v ústach. Zrejme vždy keď sa dostane do plytšej fázy spánku, tak ten prsník hľadá, má to spojené s uspávaním. S týmto neporadím, ja som to oddeľovala, u nás to ani ináč nešlo, keď si neodgrgol, tak bol nepokojný a grcal. Asi skutočne len vydržať ešte zopár mesiacov a potom vydržať nedať.

budajova09
22. aug 2022

@petra098 ja som si hneď na začiatku keď mal malý 2-3 mesiace povedala, že nechcem ho uspavat na prsníku pretože potom môže byť problém… som strašne rada že som si v tom čase našla iný spôsob pretože teraz nemáme problém a nebol problém aj led sa prestal dojčiť 🙂
Kamarátky čo majú deti v rovnakom veku tak isto uspavajú na prsníku a sú z toho nešťastne 🤷‍♀️

elizabet173
22. aug 2022

@budajova09 robila som to rovnako, síce je to krásne, keď bábätko zaspáva na prsníku, ale sú aj deti nedojčené a zaspia tiež. Dá sa uspať aj v náručí, ale bez prsníka v puse