Ako riešite dojčenie, keď bábätko prespí celú noc?

9. nov 2023

Ako riešite dojčenie keď bábätko prespí celú noc? Nie je potom menej mlieka? Neodsavam, nakoľko mi z odsavacky nejde takmer nič 🤷

nin12345
9. nov 2023

Ahoj presne som riesila tento problem... ake stare mas babatko?

maryetta
9. nov 2023

To ja sice nepoznam lebo moje deti boli aj 5x hore. Moji boli total nespavci. Malo v noci. Cez den takmer vobec. Ale tym ze babo spi znamena ze je syte a spokojne. Inac by ti to dalo vediet.
Ja som tiez neodsavala lebo viac ako 10-20ml som neodsala. Ked si babo pytalo dala som.

nevenka
9. nov 2023

@maryetta ja mam 4 take nespave 😅🙃😆.

gabika42252
9. nov 2023

Sice už nedojcim... Mala prespala celu noc od narodenia... Neriešila som... Spali sme a rano ked vstala nadojcila... Urcite by som kvoli tomu nebudila pokial dieta prospieva. Z mlieka mi nijako neubudlo 🤷‍♀️

autor
9. nov 2023

@nin12345 5 mesiacov ma..a vyriesili ste?

stanulienkat
9. nov 2023

Tes sa. Ja som bola aj 5-6x za noc hore. Ak prospieva dieta, tak sa vyspi.
Uz to nie je mesacne babatko.

mojvlk
9. nov 2023

To by som už neriešila keď ma 5 mescov, môj sa nebudil keď mal cca mesiac za to ja som sa zobudila na mokro vankúš mokrý fľaky na pyžame tak som ho vždy nadránom zobrala a on cecal zo spánku

dixitka
9. nov 2023

Do 5 mesiacov prespal takmer celú noc (od ôsmej vydržal cca do piatej, občas až do šiestej ráno). Prsia mi ráno išli vybuchnúť, ale neriešila som, užívala som si, že môžem spať. Mlieka som mala dostatok.
V 5 mesiacoch tieto krásne časy skončili a budí sa minimálne 4x za noc na papanie, ale to už je iná téma 🤣 (teraz má 6,5 m)

dadka128
9. nov 2023

Nechám ho spať, keď je hladné tak si to vypýta plakanim, .. tiež mi prespali v noci obaja, horsie pri dcere som mala kazde ráno veľké prsia plne mlieka a upchali sa mi mliekovody .. cize si v noci odsavaj aspon ty, aby sa ti nedtalo nic pdoobne

kitycat
9. nov 2023

Nechaj spat, zacne sa budit o mediac ci dva zase

nin12345
9. nov 2023

Ako sa to vezme... zo zaciatku to bolo horsie mala som navecer malo mlieka az som musela dat jednu davku UM a rano zase strasne vela. Skusala som ju v noci kvoli tomu budit na dojcenie no nemalo to uspech zbytocne ju to len rozhadzalo a ja som bola nevyspata. Teraz je to uz fajn, taky den ze ju musim vecer jedenkrat dokrmit sa stane mozno raz za dva tyzdne. Ked uz citim ze je mlieka menej tak castejsie prikladam cez den. Tiez som hladala rady ohladom toho na MK ale tu sa od zien dozvies akurat ze mas byt rada ze spi a ze mlieka mas isto dost🙂)) Ja za seba by som poradila nebudit babatko. O mlieko tym ze spinka celu noc neprides ale moze sa stat ze v istych dnoch ho bude menej a bude treba dokrmit ale kedze ma uz 5 mes. skor by som zaradila nejaky prikrm ak jej nestaci mliecko.

maryetta
9. nov 2023

@nevenka čakame štvrte a absolutne si nerobim nádej že bude ine od surodencov 😂😂😂😂

siska53
9. nov 2023

Nie, nemala som.menej mlieka..skor naopak, zo zaciatku priserne plne prsia rano. Potom sa prisposobili a vedeli, kolko maju kedy tvorit..

autor
9. nov 2023

@gabika42252 veď to som chcela vedieť, ale možno je to individuálne s tým mliekom, niekto tvrdí že ak sa neodsava je ho menej..ale ja nemám čo odsať keď ide po kvapkách 😃

autor
9. nov 2023

@dixitka a prečo sa začal tak často odrazu? Je viac hladný či spankova regresia či len také obdobie? 😃

autor
9. nov 2023

@nin12345 tak sme aj začali, dávam jej prvé dni mrkvičku a postupne ďalšie zeleniny ideme pridávať...no ja mám tiež rôzne obdobia, niekedy celé dni čisto len dojcim, inokedy dávam aj um lebo mi pripadá že mám menej mlieka lebo ešte by chcela a tak dookola, takze na tie príkrmy som sa aj tešila 😃

freepalestine
9. nov 2023

Uzi si spanok.. ticho zavidim..

gabika42252
9. nov 2023

Nikdy som nemala vela mlieka, vzdy tak akurat... Odsat mi tiez nikdy nic neslo... Vacsinou ráno som pocitovala plnšie prsia, ale to si vytiahla a bolo fajn... Ale ano je to individuálne, ale ja som bola nastavena tak, ze ak by došlo materske prejdem na UM, a aj tak bolo na 10m. 😀 😀 😀

dixitka
11. nov 2023

@autorka asi taká kombinácia, začalo to dosť náhle, takže som to pripisovala tej regresii, ale je fakt, že 1-2 z tých nočných kojení pije ako divý, takže evidentne tie nočné kojenia potrebuje a celú noc by už nevydržal. Má už 9,5 kg, tak sa ani nedivím. Zvyšné budenia sú už len o tom, že potrebuje douspať, párkrát potiahne a je tuhý. Príkrmom zatiaľ na chuť neprišiel a UM nechcem dávať, kým fakt nemusím, takže zatiaľ bojujeme a čakám, kým sa to zlepší 🙂