Kojenie 8,5 mesačného dieťatka

alien2603
12. aug 2013

AHojte mamicky 🙂 Rada by som zistila, ako prebieha/lo kojenie vasich deticiek v tomto veku. Rada by som kojila dlhodobo, len neviem, ci to potiahnem dalej. Moja mala nebola nikdy nejaky zavislak na prsniku (teda okrem nocneho budenia). No teraz je v obdobi objavovania okoliteho sveta. Teda zaujima ju vsetko, co kde buchne, suchne, praskne atd. No je to malicky zvedavcek 🙂 Aj kvoli tomuto mi je tazko ju vonku kojit. Na prsnik ide zvacsa ked je uz unavencek a spinkala by. Vtedy sa kludne prisaje a napapa sa az zabuva (to je asi 3x). Ked ju chcem dat na prsnik, ci si nechce cucnut, obzera sa kade tade a nie a nie sa prisat. No poviem vam, ze uz som z toho niekedy zufala :/ Co sa tyka prikrmov, dostanem do nej tak par lyzic a koniec. Ake mate skusenosti vy?

moka
12. aug 2013

Ahoj, mame presne na den rovnako stare deticky 🙂 Zial, neporadim, lebo bojujem s tym istym problemom... Mala nie je velky jedak, musim jej mliecko stale ponukat, no aj tak nemam vzdy uspech. Doma sa to este nejako da, ked nechce, tak skusim trosku neskor, prip. zmenim polohu. Ale niekedy nechce prso ani do pusy vziat, iba sa odtahuje. Tiez chcem kojit co najdlhsie. So starsim synom som podobne problemy nemala, on bol vzdy velky jedak. U nas je to najhorsie, ked ideme von, tam ju naozaj "nedonutim" na prsnik. Takze so sebou beriem nejaky prikrm a davam vodu po lyzickach, ale predtym vzdy vyskusam mliecko, ci si to nerozmyslela 🙂 Trosku ma to brzdi, hlavne teraz v lete by sme chodili von aj na dlhsie, ale kvoli kojeniu sa neda... Takze neporadila som, ale budem vdacna za vase skusenosti 🙂

mirkave
12. aug 2013

Tiez sme presli takymto zaujimavym obdobim.tiez jedol len par lyziciek prikrmu.tiez sa mi zdalo,ze malo saje.doteraz sa najlepsie nadojci doma.vonku a na navsteve ho zaujima milion inych veci.samozrejme,ze mi to robilo starosti,ale..... Deti nie su hlupe.je to take obdobie,ze vsetko naokolo sa im zda zaujimavejsie,obcas "zabudnu",ze su hladne a mali by jest.ak je po zdravotnej stranke v poriadku a pribera,tak sa nestresuj.toto obdobie tak ako prislo,tak aj odide.drzim palce 🙂

alien2603
autor
12. aug 2013

@moka No tak som rada, ze nie som sama... Len po psychickej stranke ma to depta trosku. Zname, co maju tiez deticky, tak podobne problemy nemaju :(, takze nevedia poradit... No dufajme, ze to prejde a bude dobre a my budeme kojit este nejaky ten cas :D

l.enk.a
13. aug 2013

@alien2603 Aj my máme rovnaký problém :( Doma drobec papá a dojčí sa pekne, ale akonáhle sme mimo, tak sa stále obzerá a nechce sa dojčiť. Preto mám aj strach niekam s ním ísť na dlhšie...bojím sa, aby nehladoval.... Je to dosť obmedzujúce. A ani ja bohužiaľ neviem ako to vyriešiť. Chcela by som dojčiť čo najdlhšie.

lalus
13. aug 2013

je to normálne 😉 nebojte sa, ono to prejde a ak ste vonku a dieťa nechce piť, lebo ho zaujíma milión iných vecí, tak sa nadojčí až keď naň fakt príde poriadny hlad 😉
u nás to začalo okolo 6 mesiacov a trvalo cca pol roka. po 1 roku veku si mliečko začal aktívne sám pýtať a dožadovať sa a tak je to doteraz.

katrinka8
13. aug 2013

Baby, my sme si presli tym istym, dcerka to robila dlho - predlho. Jej jedenie bolo zalostne - najma co sa prikrmov tyka. Ale dojcila som ju 26 mesiacov 😉 Netreba sa toho bat, je to prirodzene, ze deticky v urcitom veku proste zaujima viac okolie ako jedenie. Nebojte sa, oni sa nevyhladuju, t. z. zdrave dieta sa dobrovolne nevyhladuje (to mi vzdy prizvukovala aj pediatricka). Jedina rada je, ze ponukat mliecko a ked dietatko bude chciet, tak sa naje. Ak sa da na pokojnom mieste, tam, kde nic nerozptyluje (aj ked nasa aj v tej spalni zavreta furt vyskakovala, obzerala sa (akoby sa nevedela sama rozhodnut, co skor - ze aj kukat, aj jest naraz), tak som ju vzdy nejako sa snazila vratit k tomu prsniku). Nebojte sa, zlepsi sa to, netreba ich nejako nutit, naozaj sa dobrovolne nevyhladuju 😉

kudrlivka
13. aug 2013

u nas je toto asi od 4 mesiaca...akonahle ma papat inde tak sa obzera, pozera na mna, proste robi vsetko ine len nesaje. ale po takych 4 hodinach si vzdy cucne sice menej ako doma ale asi mu to staci, kedze si potom nepyta. pripadne mu dam nejake to ovocie a tym sa trosku zasyti a samozrejme vodu.
a to som zabudla povedat ze nas je naozaj zavislak. z flasky si neda ani nahodou, ked som chcela odstavit kvoli liekom co by som potrebovala brat tak ani za ten svet. takze sa neboj, ona sa napapa ked by bola hladna, pripadne jej daj normalnu stravu ked ste mimo domu... aj tak sa potom prejde len na kojenie rano-vecer a vtedy clovek vacsinou byva doma

alien2603
autor
13. aug 2013

@lalus No, tak dufam, ze aj moje zlatko si ho zacne pytat sama 🙂 Uvidime, kazdopadne by som nerada skoncila skor ako pred 1.rockom... Najlepsie nie skor ako pred 2. 🙂 Vdaka za podporu ;)

alien2603
autor
13. aug 2013

@katrinka8 Prezivam nieco veeelmi podobne 🙂 Dakujem 🙂

alien2603
autor
13. aug 2013

@kudrlivka NO ja by som jej aj dala normalnu stravu, len ona ani to poriadne nechce.. To ju musim zabavat, aby mi spapala aspon par lyziciek :(