Kojenie len z jedného prsníka

jahodka11
18. feb 2008

maminy, potrebujem poradit...dokrmujeme, ale stale ako tak kojim a tesi ma , ze sa mi to dari aspon takto udrziavat, ale posledne 2 tyzdne maly odmieta jeden prsnik, s druhym nema problem... mozem kojit len z jedneho a ten druhy nechat tak? netvori sa mi tam mliecko, aspon o tom neviem, takze ho asi vela nie je.....netreba ale aspon trosku odsavat? ak sa snazim odsat, naozaj nic nejde, len sa bojim, aby mi tam nahodou neostalo mliecko dlho a nezapali sa prsnik..alebo nieco podobne....dakujem za rady 🙂

elize
18. feb 2008

Ahoj jahodka, mne Maxík začal odmietať jeden prsník pretože mám na ňom plochú bradavku. Keďže som sa nechcela vzdať kojenia úplne rozhodla som sa kojiť len z jedného. Z toho druhého však pravidelne odsávam a mliečko z neho používam na dokrmovanie. Aj tak musím občas dokŕmíť umelým, ale čo už. Drobca si však prikladám k obidvom prsníkom, aby sa tvorilo mliečko aj v tej "menej používanej" 😅 . Takto fičíme už druhý mesiac. Odsávať som sa rozhodla hlavne kvôli tomu, aby nevznikol veľký rozdiel medzi oboma prsníkmi po ukončení laktácie. Počula som, že rozdiel medzi nimi by mohol byť veľmi viditeľný. Druhý dôvod bol ten istý ako tvoja obava. Bála som sa, aby sa prsník nezapálil. Mne sa v ňom však mliečko tvorilo stále, aj keď menej ako v druhom.

dominica
18. feb 2008

ahoj, ja kojím z jedného už od decembra, malý mi začal pravý prsník odmietať keď bol soplavý a nechcel ho vôbec, robil hrozné scény, ale bolo to preto, že sa mi tam po zápale tvorilo málo mlieka, dĺho musel rozťahávať a ťažko tieklo, tak som si povedala, že budem kojiť len z ľavého, pravý som nechala tak, občas odstriekala, ale to bolo veľmi málo, postupne sa prestalo mlieko tvoriť, je síce o polovicu menšie, ale to mi nevadí, lebo po zápale sa mi v žľazách v ktorých bol zápal mlieko netvorilo, takže sa zmenšilo už vtedy. Od februára aj dokrmujeme, ale môj malý je už veľký a papá všeličo, takže to nevidím ako nejaký problém, kojený z toho jedného je stále, ale stačí mu skôr od smadu, ako od hladu. A kojiť ho budem dovtedy, kým bude chcieť sám, viem ale, že už to asi dlho nebude, keďže sa z neho nenaje a v noci nieje mlieka, ale budem bojovať dokým sa bude dať.
Držím palce.

jaaty
19. feb 2008

Ahoj jahodka, aj my sme mali podobný problém. Hanka z ničoho nič začal odmietať jeden prsník. Asi po dvoch týždňoch sa to samo upravilo a vrýtili sme sa k normálu. Moja rada: z "neobľúbeného" prsníka si mlieko odsávaj alebo odstrekuj, aby sa neprestalo tvoriť a pri kojení na začiatku ponúkni tento prsník. Hlavne v noci alebo tesne po prebudení, kedy je bábo ospalé a menej vnímavé. Držím palce

jahodka11
autor
19. feb 2008

ahojte, dakujem za rady 🙂 praveze maly od 2. mesiaca spi celu nov 10hod vkuse a to si myslim, je aj pricina, preco mam mlieka malo..... tiez si myslim, ze cez den malemu aspon doplnam tekutiny kojenim, je to urcite lepsie ako voda alebo cajik a kym sa da, budem teda kojit aspon z jedneho 🙂