Kolísavá tvorba mlieka

nin12345
17. okt 2023

Ahojte chcem sa opytat ci ste niektora mala s tymto problem a ako to riesit. Mala ma presne 3 mesiace no po skonceni sestonedelia ako som dostala prvu menstruaciu mi zacala kolisat tvorba mlieka v zmysle ze dva dni ho mam dost mala je spokojna a vydrzi kludna po dojceni a aj citim ako sa mi nalievaju prsia hlavne rano ale aj medzi jednotlivymi dojceniami.. potom je zas 2 dni zle rano sa uz zobudim s makksimi prsiami mala sa potrebuje cez den casto dojcit a zuri na prsniku a hryzie ma a odtrhava sa. Niekedy je dobre dva dni potom tri dni zle, niekedy 4 dni zle potom 1 dobre a takto rozne. Hlavne na vecer sa uz parkrat stalo ze som musela dat umele mlieko. Mala v noci prespi 8 hodin inak sa cez den dojci normalne po 2-3hod ked je dobry den. Neviem moze to byt kolisanim hormonov? Nevladzem uz z toho navyse netusim kedy je uz malu potrebne dokrmit a kedy nie.. odkedy to takto kolise tak aj menej pribera ako predtym. Skusala som vsetky babske triky a prosim nepiste mi ze mäkke prsia neznamenaju malo mlieka lebo na malych prsiach fakt vidno a citit ci v nich je mlieko alebo su uplne vycucnute a navyse ked citim ze su uplne makke a nic tam nie je tak presne vtedy aj mala zuri lebo jej nic nejde. Chcela by som len pocut ci to takto niekto mal a ak ano ci sa to upravilo alebo co sa s tym da robit? Budit na kojenie v noci som ju uz skusala ale akurat ju to rozhodilo. Parkrat som kvoli tomu uz uvazovala o ukonceni dojcenia..

nin12345
autor
17. okt 2023

Este asi dodam ze prve tyzdne som mala mlieka az az uz aj v porodnici extremny nadbytok cize tam problem od zaciatku vobec nebol

juliacenc
17. okt 2023

Ro je len nahoda, naozaj to neznamena malo mlieka ak su makke. Skus senovku grecku + benedikt lekarsky, dostat to v lekarni su to bylinkove tablety na podporu tvorby mlieka. Co mam skusenost aj z pocutia tak toto je naj na tvorbu mlieka. Nemusis to tak sialene sledovat. Mozno z toho robis vacsi problem ako je a hormony ti to este viac ztazuju. Hlavne klud a pokoj ak je nervozna tak skus dokrmit bude chciet bude - nebude nebude fajn, nic sa nedeje. U niektorych zien je bezne v prvym mesiach dokrmovat a potom sa to ustali a babatko ma dost mm. Hlavne je najdolezitejsie neprestat kojit a kojit na poziadanie.

nin12345
autor
17. okt 2023

@juliacenc ano aj senovku aj benedikt som skusala nevidela som ziaden rozdiel i ked je to tazke povedat ked mi to stale takto kolise ze ci nieco skutocne zabera ci nie. Snazim sa byt kludna len to trva uz dlho tak som skusila napisat ci s tym nema niekto nahodou skusenosti :/

floki1994
17. okt 2023

@nin12345 a ked 8 hodin spi tak neodsavas? Nechavas tak? To by mi hned mlieko odislo..ja v noci po 3 hodkach ked maly spi odsavam...mam rezervu ked je menej..plus davam do mrazaku..v noci je vraj tvorba mlieka najvacsia mi hovorila laktacna

nin12345
autor
17. okt 2023

@floki1994 skusala som to ale vzdala som to odsavanie priznavam ciastocne kvoli mojej lenivosti v noci vstavat a riesit odsavanie a aj kvoli tomu ze odsavackou mi nejde odsat skoro nic resp. ide to tazko trva to dlho a odsajem malo. No lenze ani z tohto nocneho odsavania ani nocneho dojcenia som po par dnoch nezaznamenala rozdiel :/

floki1994
17. okt 2023

@nin12345 tak ono to nejde hned..ja som si to odsavackou rozbehla a ked vidim pokles tak si s nou pomozem..ale hlavne aj v noci...bud sa treba prekonat a urobit vsetko preto aby dieta bolo na MM alebo aa na to vykaslat a ist na UM a byt spokojna aj matka aj dieta

juliacenc
17. okt 2023

@nin12345 je mozne aj to a to nemyslim v zlom, ze si to viac nadnasas ako to je. Proste nepremyslaj tak nad tym. Koj, ak treba dokrm ak nie tak nie. A stale pokracuj v kojeni, podpor to bylinkami a nechaj tomu volny priebeh