Tvorba materského mlieka

slavkakap
28. jan 2023

Mamicky ktoré dojčíte/ ste dojčila
Som týždeň po pôrode, mala je plne kojna. Asi na 3/4 deň sa mi naliali prsia ale od vtedy sa mi vôbec nenaliehajú. Prsia mám úplne mekke. Mala je spokojná , cika a kaká . Ako každé babatko boli aj rušne noci .
Je to moje tretie babatko. Prvých dvoch som nedojcila kvôli tvorbe mlieka a strachu že ho mám malo. No teraz mám veľkú túžbu dojčiť , ako sa len da .
Je to normálne že mám prsia mekke?
Z jedného sa mi vidí ze je mlieka viac lebo počuť ako prehltla mlieko , na tom prsníku je zas bradavka vpacena do vnútra takže dosť bojujem dokym sa tam.chytí. Aj 15 min.
Na druhom prsníku je bradavka pekná hneď sa okne prisaje len nič nepočujem ze prehltla.
Nieje to signál toho ze tam mlieko nieje respektvie ze je ho tam malo?
Prosím o vase skúsenosti s dojčením a či sú ženy ako ja a dojčia 🙂

zuzinka888
28. jan 2023

Nemusia ani mne sa nenalievali ani ked som maleho odstavila. A to ma stralili, ze sa budem musiet obvazovat aby prestalo. Ked je mala spokojna a pribera je vsetko ok.

slavkakap
autor
28. jan 2023

@zuzinka888 ďakujem vám za skúsenosť 🙂 práve takéto skúsenosti potrebujem čítať 😶

slavkakap
autor
28. jan 2023

@zuzinka888 mal byt tento smial❤️

anavixy
28. jan 2023

Ano je to uplne normalne a prirodzene, ze nebudes mat pol roka prsia ako nafuknute. Naliate zdurene prsniky su len prve dni, potom sa tvorba ustali a zmaknu, ale nema to nic s tym, ze by si nemala dost mlieka. Dolezite je ci dieta prospieva a ci dost cika. To, co dieta prehlta nemusis ani pocut, treba sledovat pauzy v brade. Skus trochu pogooglit, su to zakladne informacie. 🙂

slavkakap
autor
28. jan 2023

@anavixy dakujem 🙂

anavixy
28. jan 2023

@slavkakap ak mas instagram, tak sleduj lipirea_blog a vasa_laktacna_konzultantka, tam najdes naozaj vsetko, co potrebujes 🙏

slavkakap
autor
28. jan 2023

@anavixy ďakujem idem to pozrieť 🙂