Koľko minút je najlepšie kojiť dvojtýždnové bábätko?

ladyka8
23. jan 2012

Koľko minút je najlepšie kojiť dvojtýždnové bábätko?

macaimac
23. jan 2012

Dovtedy, pokym babatko taha a vidis, ze prehlta. Vacsie deticky si uz potom urobia z maminky cumlik, ale taketo male babatko treba nechat pit, kym to potrebuje, samozrejme, moze sa stat, ze pri tom aj zaspi. Ja som kojila aj tristvrte hodinu 🙂

ajca123
23. jan 2012

Náš si sám určuje kolko minút 🙂 a to náš najmladší má tiez dva týždne 🙂
Náš maly aj niekedy papka na etapky aj teraz papkal 5minut a po pól hodke chcel ešte 🙂

effkaa
23. jan 2012

ja sa snazim kojit kazde tri hodiny. Vtedy potrebuje tych 15 minut. Ale niekedy si da menej a chce o hodinku zas. A niekedy mu staci 10 minut a spinka aj 4 - 5 hodin. Pokial pije, necham ho, ked si robi zo mna cumlik, skusim druhy prsnik 🙂

dazdovka
23. jan 2012

U nas trva kojenie niekedy aj viac ako hodinu, teda vsimla som si ze v noci to je tak dlho. Kojim, mala saje az kym vidim ze zaspava. Vtedy zacnem stlacat, cize aktivne podporovat sanie a ked je nabastena vypluje bradavku (to trva cca 10 minut). Potom asi 15 min sa snazime odgrgnut. Po grgnuti sa jej uvolni miesto v brusku a este sa dalej kojime. Nikdy ju nenecham zaspat na prsniku, je malicka a myslim, ze je potrebne aby si odgrgla (aby nevracala). Potom druhom nakojeni zvycajne vypusta kaku. Este po prebaleni ponuknem malej prso, aby sa utisila a zaspala. No nikdy nevydrzim len tak ju dat spat ked si neodgrgne. Takze este chvilocku cakame na tamto a potom zaspi.

salma22
23. jan 2012

nasa je zas hladoska cez den sa budi kazdu hodku alebo po dvoch hodkach a v noci kazde 3hodky ...kojim podla toho ako sa vybuva niekedy staci 10min a niekedy pol hodku aj viac

anjelicek26
23. jan 2012

Kazde dieta ma ine potreby, pokial aktivne saje, prehlta, nech pije aj hodinu... pokial len spinka a cumle, treba mu prso vybrat a strcit cumel 😉 Na minuty to fakt nerataj, podloz si chrbat kojacim vankusom, hackuj, strikuj, pozeraj telku ci surfuj na nete... ale nechaj babo pit kolko potrebuje... na zaciatku to trva dlho... potom sa to skracuje.

apoloma
23. jan 2012

nas maly ma 3tyzdne a ked ho po 20minutach neodstavim tak kludne taha aj dalsich 20minut

ariela22
24. jan 2012

Malo by byť prisaté 20 minút najdlhšie....Ale moja malá bola prilepená aj 2 hodiny 😀 ..Každé dieťa individuálne...Po istom čase sa naučí napapať sa rýchlo,len treba vydržať 🙂

gubcikova
24. jan 2012

tolko kolko potrebuje

kamilka22
24. jan 2012

Podla potreby. Taketo malicke babenko nemusi pit len 20 minut. Niektore babatka pomaly papkaju - nemaju este taky "tah" a tak im to kludne moze trvat aj 2 krat tolko. Neboj, po mesiaci, ci dvoch sa to upravi a cas kojenia sa skrati. Ak Ti pije dlhsie, to nevadi, skor si sleduj, aby si dieta neprikladala skor ako za tie 2 hodky, aby to stihlo babenko stravit a nemalo brusnu koliku.

mata009
24. jan 2012

mam presne tento isty problem ... dnes mame presne dva tyzdne a papame niekedy aj hodinku najhorsie je to ze neviem kolko vlastne spapame - vascinou musim malu budit aby sme sa poriadne napapali pretoze si par krat potiahne a hned spinka, inokedy saje sama aj 20 min. Niekedy uz neviem ci jej mam davat papat vzdy ked si pyta, pretoze niekedy to je aj o 10 minut.

zuzana_m
24. jan 2012

Prve týždne dlho dlho, aj pol hodinu-hodinu, potom ked som videla že len spí,tak som jej jemne vytiahla bradavku, ked sa prisala,tak sa kolotoč opakoval 🙂 Neboj, to sa upraví. Teraz je ešte velmi maličké,nevládze ešte vkuse pekne ťahať. Ja som to neriešila. Proste som malej dala ked si pytala a nechala ju ako dlho chcela. Ale to s tym vytiahnutim bradavky som robila, aby som predišla ich poškodeniu. Určite sa to upraví ,len treba vydržať 🙂 🙂

poleva
24. jan 2012

nepýtala si sa v pôrodnici? určite po nejakých intervaloch,nie každých 10 minút....

lili777
24. jan 2012

No moje deti nikdy nepapali hodinu, zo začiatku možno 15 minút, neskôr sa naládovali za 3 minúty🙂 Neviem, ja si osobne myslím, že tak dlho si dieťa robí z matky len dudel alebo si slastne vychutnáva jej prítomnosť. Možno sa mýlim, ale nemala som skúsenosť takéhoto hodinového jedáka.

luciferkax
24. jan 2012

ved tolko, kolko potrebuje 🙂 samo povie, kedy stačilo 🙂 🙂 ja som to nijako neobmedzovala, jedol aj každú hodinu, aj pol hodiny, niekedy sa zas najedol aj za desať minút