Koľko môže byť dojčený novorodenec bez matky?

26. nov 2021

Ahojte, koľko môže byť sám novorodenec bez matky, keď je dieťa dojčené ? Myslím tým napríklad 2-4 týždňové dieťa, keby si musím ísť niečo vybaviť a dieťa by bolo s otcom alebo babkou. Ešte som len tehotná, ale zaujíma ma dosť táto otázka. Chodili ste po pôrode raz mesačne napríklad ku kadernícke alebo na manikúru? Alebo tie prvé mesiace je lepšie byť s novorodencom nonstop? Pripadne kedy je Ok už nechať dieťa dlhšie s otcom ? Myslím tým 2-3 hodinky.

petamich
27. nov 2021

@majla1234 to nemyslis vazne! autorka polozila normalnu otazku, lebo ju to zaujima, nie vsetky sedime tri roky doma a od dietata sa nepohneme 🤷‍♀️ ci rolou matky sa automaticky straca narok na JA? nenapisala, ze chce ist na mesiac na Seychely a keby aj je to jej dieta, jej vec, potom sa necudujem, ze je tu kazdy den tema, ze mama sa nemoze pohnut z domu a dieta nechce byt ani 30 min. s vlastnym otcom alebo babkou! mam doma stormesacne, manzel nie je darca spermii ale rodic = stara sa o dieta rovnako ako ja (ano ja aj kojim) a mysli si o mne co chces ale ano chodim kadernicke, kozmeticke, na kavu s kamoskou, behat, ... lebo si myslim, ze si to raz za cas zasluzim a moje dieta je lubene, stastne, usmiate a ma aj stastnu matku, ktora sa stara aj sama o seba

evaname
27. nov 2021

Ja som už dvojtýždňového synčeka nechávala s manželom. Mala som zdravotné problémy a nechcela som ho ťahať so sebou. Ráno som nakojila z jedného prsníka, druhý odstriekala keby bol náhodou hladný. Manžel sa od začiatku zapája do starostlivosti, takže som vôbec nemala obavy. Boli dni, keď vydržal v pohode a boli aj také, keď malý plakal, ale manžel si vždy poradil.

minutka
27. nov 2021

Najprv v poriadku porod a potom podla tvojej situacie poriesis. Kazde babo a mama su ine. Ale teda co zenam nenapadne riesit?! 🤔🙈

kate_cs
27. nov 2021

Ja som mala vždy odsaté mlieko aj v mrazničke a nebol problém odbehnúť. Alebo išlo dieťa so mnou a dojčila som ho keď bolo treba. Moje dve deti nemali ani kvapku UM a bez problémov či výčitiek som si odbehla. Nebudem zanedbávať napríklad lekárov len preto, že som zrazu matka. Som aj žena a človek.
A môj muž sa dokázal a aj dokáže plnohodnotne o deti postarať. Keď mal mladší syn 10 mesiacov, začala som chodiť do školy, aj popri dojčení a muž to zvláda s 2 detmi úplne bez problémov.
Nie si zlá matka, ak odbehneš a ani nie si o nič lepšia, ak si nonstop s dieťaťom. Každá robíme tak, ako cítime, či potrebujeme.

ejanjelik
27. nov 2021

Zalezi od dietete. Nasa mala cca 6 tyzdnov, led mal maly operaciu. Vy erali mu mandle. Na zakrok som isla s nim ja a bola som kym sa neprebral. Malu mal manzel a babka. Malu som kojila, ale nechala som im umele mlieko. Mala ho nechcela, ale vydrzala kym som prisla.

zuzkazuzkazuzicka
29. nov 2021

Skôr by som sa pýtala, ako dlho dokaze byť matka bez novorodenca. ja som mala prvé dni brutálne stresy už keď som sla do sprchy :D

majla1234
30. nov 2021

Píšeš, omg, že či môže byť samé?????? Ty sibfakt brutál žena

makova333
30. nov 2021

@majla1234 bude so svojim otcom, ktory dal polovicu genetickej informacie a je rovnakym rodicom ako matka. Tak sa upokoj, kym nieco hlupe pustis von.

katarinamamina
1. dec 2021

Na túto otázku si dáš odpoveď sama keď už bude bábätko na svete. Určite nad ním nemusíš stáť každú minútu jeho detstva. Uvidíš ako dlho vydrží spať po kojení či hodinku alebo tri, prípadne sa dá odstriekať mlieko, alebo UM ak nebude kojené. Otecko sa dokáže o dieťa postarať tak ako ho to ty naučíš, keď budeš robiť všetko len ty, nebude to samozrejme vedieť, takže ho do toho treba zapojiť hneď na začiatku. A aj keď chodí do práce, nie je tam 24 hodín, prečo by si mala teda ty fungovať nonstop. A čo sa babky týka, určite sa bude chcieť aspoň raz za čas popýšiť kočíkom a vnúčatkom. A toto je ten čas, kedy ty nemusíš byť len matka ale aj žena, ísť si zabehať, zacvičiť, na kozmetiku, aj na kávičku. Ja som teda nechodila, ale dobre mi padlo napr. materské centrum, kde som bola aj s malým aj s niekým s kým som sa mohla porozprávať. Takže žiadny stres, uvidíš ako to budeš cítiť a prispôsobíš si čas ako bude treba.

banderaska29
1. dec 2021

V pokoji si môžeš urobiť hodinku dve pre seba hoci aj v šestonedelí. ja som presne dva týždne po pôrode išla ku kaderníčke, pretože som si to zaslúžila, chcela som ,psychicky mi to pomohlo. a išla som aj na masáž v rámci šestonedelia, vrátila som sa ako nový človek.
tieto obmedzené puritánske reči aká si zlá matka keď necháš bábo s ockom dve hodiny samé nepočúvaj. nie si ani sebecká, ani nemyslíš iba na seba. ver mi spokojná oddýchnutá mama je to, čo potrebuje tvoje dieťa aj ty sama. ♥