Koľko odsávate materského mlieka? Kedy odsávate?

katulienka1
30. nov 2007

Ahojte maminky,chcela by som sa opýtať,koľko odsajete mm?A kedy odsavate?Z toho prsníka,z ktorého ste kojili?Ja by som si chcela urobiť zásobu mm,keby som chcela odísť na pár hodín od malej.No po kojeni odsajem tak 20ml max,čo je podľa mna málo.Odsávam nie pravidelne,možno to je problém.Ďakujem za rady a info.papa.Katka
😵 😵 😵

lila794
30. jún 2008

jjaanca, ja som tiez skusala piestovu, ale bola to katastrofa - bola som z nej nervozna, tazko mi to islo. Hned som presla na Aventku Isis - je perfektna, mam odsate raz dva - ja odsavam, lebo davam mliecko do mliecnej banky.

petka80
30. jún 2008

Holky, já vás obdivuju, že takhle odsáváte 🙂
Já to několikrát zkoušela a nic jsem neodsála. Přitom mlíčka mám podle mě dost, ale nějak mi to nešlo. Tak jsem se na to vykašlala.
Teď jsem ale zkoušela odsávat při kojení - malá pije z jednoho a já odsávala z druhého (mám ruční odsávačku) a to teklo skoro samo. Takže problém bude v tom, aby se mi spouštělo mlíko. Co proto děláte? Nějak nahříváte, masírujete nebo jak?

petka80
30. jún 2008

Jinak mám ruční odsávačku od Chicco, koupila jsem ji narychlo v nějakém záchvatu zoufalství v šestinedělí, ale pak ji stejně nepoužila.
Nejlepší je prý ta Mini electric od Medely. No ale do toho už investovat nebudu. Chtěla bych jen odsát něco málo do zásoby, abych se mohla na chvilku hnout od malé 😉 A taky bych jí chtěl přidávat MM do kaše, aspoň ze začátku.

vrabcacek
30. jún 2008

Ahojky, ja mam od Aventu (sice jen manualni ) ale prijde mi nejlepsi, odsavam uz pres 3 mesice ted 200ml mlicka, v nemocnici jsem pouzivala tu od Medely a zdaleka jsem tolik mlika neodsala...

janicka.ziv
30. jún 2008

Petka já mám od medely elektrickou a někdy mi chvíli trvá, než se mi mlíko při odsávání spustí. A taky jsem zjistila, že když jsem trochu ve stresu nebo spěchu, tak se mi to mlíko nechce spustit. jinak nenahřívám, jen ta prsa při tom jakoby mačkám.

Od aventu jsem nezkoušela. Ale možná že si ji někdy pořídím.

lucita2707
8. júl 2016

Ahojte. Chcela by som sa opytat co si myslite o tomto: Som 2tyzdne po porode. Odsavam kazde 3hodiny mliecko a nikdy sa mi nepodari odsat viac ako 20ml. Uz je to dlha doba. Myslim zeby som uz mala davat viac. Maleho prikladat nemozem. Ako 7dnoveho ho operovali. Lezi stale na Jiske lebo ma zly zdrav.stav tak mi ho prikladat nemozu. Papam aj senovku grecku aj benedikt lekarsky..pijem vineu a papam aj pudingy ci pribinaciky. Cely den odsavam 20ml a vecerne odsavania dam uz len 10ml. Myslite ze sa to este rozbehne? Alebo kde je problem?

bajana
8. júl 2016

@lucita2707 maleho mi zacali prikladat cca 2t po narodeni,mne po cisarskom nabehlo mlieko druhy den vecer. Kym som bola v nemocnici, chodila som odsavat k inkubatoru, aby mal vzdy cerstve do sondicky, ten pohlad na neho bol riadnym stimulantom, odsavala som v pohode 100-200ml na jedno odsatie dokopy, uz od nejakeho 4.dna. Odsavala som Aventkou, potom doma Medelou Swing. Tvoja frekvencia je ok, mne stacilo cca 10 min na jedno prso. Odsavala som samozrejme aj v noci. Okrem kojocaju som laktaciu inak nepodporovala. Ked sme potom boli na oddeleni s detmi, mnohym matkam mlieko postupne odislo. Chybu robili podla mna v tom, ze jedli malo a nepravidelne - kojenie je obrovsky energeticky vydaj, pitny rezim sa dodrziava ale zeny zabudaju jest. No a mnohokrat sa s tym bohuzial nic robit neda. Takze za mna - elektricka odsavacka, odsavat aj v noci a vela vela jest.

lucita2707
8. júl 2016

@bajana Ja mam tiez Aventku odsavacku. Len ako som pisala ja s malym nemozem byt pre jeho zdrav.stav. ked odsavam tak dokopy z oboch na jednk odsatie len 20ml..Primarka mo vravela ze jeho davka je 40-50ml teraz co ma 2tyzdne. No ja tolko neviem dat. Nijak raz sa mi nedari odsat tolko. A to doma davam tych 20ml..ked som lezala na Jiske a chodili sme so zenami do odsavarne tak som padla na 2-5ml a oni automaticky ma poslali domov. No nic musim skusat dalej. S laktacnou som vravela hned po porode. Vlastne ona mi poradila tie vitaminy a vineu. Som z toho smutna. Ale moja psychika je zla. Lezala som na rizikovom 2mesiace. Kazdy den som pocuvala zle spravy. Na porodnych salach som bola 5x. Si neviete predstavit. A pk porode tiez stale zle spravy.