Koľko papá vaše dvojmesačné bábo?

mischell0110
1. aug 2014

Viem,ze je to mozno hlupa otazka,ze kazde babo je ine,ale rada by som vedela,kolko papa vase babo-myslim teraz ako je moja mala-2mesiace bude mat.Väcsinou papava z flase,lebo ma problem s cicikom.Uchopi ho a taha,no ked bradavku strati,viac ju nie a nie chytit.Ked sa jej podari,nepoustit ju,vydrzi max 12min.a zaspi a o hodinu -hodinu a pol zase je hladna.ale kedze papava viac z flase,lebo ma reflux a primiesavam jej prasok proti grckaniu,papava tak 70ml. No niekedy ma hlad a pyta,zuzle si ruku,podbradnik,dam jej este 10,potom grcka este viac.a ked sme boli u doktora,tak za 3dni pribrala 270g,vraj je to dost.Ona 70ml papava uz asi mesiac,preto neviem,ci je to vela ked je starsia,preco nespapa viac a kedy jej mam davat viac?

nikolet_89
1. aug 2014

@mischell0110 presne kazde dietatko je ine... 🙂 moja mala papala UM od 3 tyzdnou a skoro pol roka nespapala viac ako 60-70ml papala priblizne kazde 2 hodiny, niekedy jedla po hodine niekedy aj 4 nie, neboj mala spapa tolko kolko potrebuje a daj jej tak casto ako si vypita je to ziva bytost nie stroj ktory je naprogramovany aj ty niekedy zjest 2 rezne a niekedy nedojes ani jeden 😉

jjanulkaa3
1. aug 2014

@mischell0110 Ahoj, moja ked mala dva mesiace papala tiez z flase lebo sa mi nevedela prisat na prsnik davala som svoje odsate aj nutrilon, pytala si kazde dve hodiny a zjedla 100-120ml tak tiez sme bojovali s refluxom vela krat sa stalo ze spapala 120ml a potom vygrckala prebytok mliecka ale to nevadi. Ked je dieta hladne treba mu dat a nepozerat na to kolko spapa aj ked kusok vyjde von ten prebytok nic sa nedeje. Nazaciatok som sa bala jej dat snazila som sa dodrziavat presne cas a tak ale je to stres ako pre dieta tak aj pre matku ked je hladne. Treba vyskusat ci jej mozes zvysit davku aby nepytala casto papat a bola spokojna alebo teda castejsie ale mensiu davku napriklad 50ml kazdu hodinu aby negrckala viac. Ohladom toho pribratia neviem poradit ci je to vela. Podla mna sa skor treba riadit podla vahy za cca mesiac a nie za tri dni...ale uvidis bude dobre dostanete sa do denneho rezimu s papkanim a hlavne cim bude malinka starsia s tym refluxom to bude lepsie a lepsie😉

demeterka
1. aug 2014

@mischell0110 ja poradim len tolko, este stale nie je neskoro zavolat si laktacnu poradkynu aj by si chcela este nejaky cas kojit. Ak nie tak to neries, babatko papa akurát, da si kolko sa jej ziada. z flasky jej to ide dobre, urcite nebude hladna.... riad sa tym ze pribera a prospieva a vidis v pravidelnej poradni... a ked ma viac ako 5 pocikaných plienok za den tak je vsetko v poriadku. Niektore deti sice priberaju jak maly sumo bojovnik ale to este neznamena ze to je ok 🙂 Dolezite je ze pribera, nie kazde dieťa je žrut. To grckanie prejde, nam velmi pomohlo byt v lehatku so zvysenou hlavickou. Vela krat som si myslela ze moje dieta je hladne a isla som davat viac mlieka, ale ono hladne nebolo, ale palilo ho v krku to co si grclo preto pytala daco napit ale nie od hladu. Takze vela mojkat treba teraz, a babysatka tiez pomaha, neboli z toho tak chrbat ako z klokanky a v satke mozu byt aj malinke babatka.

emocia
1. aug 2014

@mischell0110 ahoj, píše ti laktačná poradkyňa. Prekrmuješ ju a určite by pre ňu bolo dobré byť na prsníku. Norma dojčeného dieťaťa je 119-200 g/ týždeň. Tvoja malá dostáva veľmi veľa jedla a z toho jej pravdepdobne vznikol reflux 😒 ach jaj, pediatri "vedia" samé omyly... radiu zle. Volaj si laktačnú poradkyňu, v TN je Materské centrum Srdiečko a tam je báječná poradkyňa Milka. Vráti Ti dieťa tam, kam patrí a povie Ti všetko, čo potrebuješ. Držím Ti palce! Alena

mirkava
1. aug 2014

@mischell0110 náš má už 4 mesiace a tiež som sa trápila na tým, či nepapáva málo alebo vela a potom som mu začala davat tolko kolko sam chcel, nech ta netrápi či je to vela alebo málo, dieťa sa neriadi tebulkami ako a kolko spapat.... radsej dát viac a ak nebude chcieť tak papať nebude a vypluje flašku... 😉 držím palce

diana_81
2. aug 2014

@mischell0110 ahoj, chcela som sa spytat pre upresnenie: papa materske mlieko zahustene?

Dost ma prekvapila reakcia @emocia - moj maly ma 2 mesiace a uz mu nechyba vela aby zdvojnasobil svoju porodnu vahu, priberal okolo 500g/tyzden a teraz okolo 400g/za tyzden, doteraz mi KAZDA laktacna i lekar povedal, ze je to absolutne ok a nemam radsej vaznejsie zasahovat do dojcenia. Mam dojcit na poziadanie, co tu autorka ked si drobec pyta (zuzle rucku a podobne) robi. A pije nie UM ale MM ak som spravne pochopila... Zaroven ked pise tu maminka, ze dieta pribralo za tri dni xy-gramov, ved to zalezi od momentu, mozem maleho odvazit a za minutu sa mi pocika a pokaka a ma o 100g menej na vahu! To sa neda porovnavat ked sa nevazi povedzme rano v rovnaku hodinu "nalacno", ci ano?

Zaroven z prispevku to vyznelo tak, ze konzistentne dostava 70ml kazdu hodinu a pol... Predpokladam, ze tie casove odstupy su rozne, mozno je dolezite pozriet kolko ml zje za den a nie ako je to v jednotlivych krmeniach davkovane?