Kravské mlieko a jeho pitie 5 mesačnou dcérkou

nena62
9. jan 2012

Ahojte,chcela som sa opýtať,mám 5 mesačnú dcérku,všetky umele mlieka,čo existujú mi zvracia,tak som jej skúsila dať kravské mlieko a to jej sadlo,máte ešte nniekto takú skusenosť?

nela82
9. jan 2012

@radustek tak potom prepac..no nieco som citala..ci to nebol tvoj prispevok?Asi som to poplietla 😀 Vies,teraz kazdy kto ma trochu zivsie dieta sa nebrani nazvat ho hyperaktivnym..a pritom si ani neuvedomuje co ta hyperaktivita vlastne je a co vsetko obnasa.... ☹

anjelicek26
9. jan 2012

@nela82 - pozri mas syna, co ma problemy, behate po lekaroch - gastro a alergo - a risknes u druheho dietata v 5 mesiacoh podavanie kravskeho mlieka?

rikarika
9. jan 2012

@anjelicek26 kopirujem ti tvoj predchadzajuci prispevok:

Pozri moje deti nemali choditko, nepiju kravske mlieko a asi nedostavaju kopu inych veci, ako ostatne deti -typu jupik, brumik, lizatka, kakavko, cokoladky a take veci, bez ktorych zivot dietata asi nebude hodny zmienky Su zdravy, stastny... divne, nie? Nemyslim, ze by sa nejako obmedzovali, ked to NEPOZNAJU.

preto som ti odpisala, že aj deti ktore piju kravske mlieko su stastne!!!

sass158
9. jan 2012

@nena62 ak by mala reflux , tak by zvracala aj z KM...🙂 myslím , že to , že konečne prestala zvracať hovorí za všetko... 🙂

irriss
9. jan 2012

@radustek
nenapisala? toto si napisala:

zuzana_m @radustek Kokos že v choditku od 4 mesiaca. To mysliš važne? Či je to for? Nemám slov,ked to mysliš važne. "Klobuk dole mamina"

Dnes o 13:54 • 2 deti • Odpovedz • Tebe a 2 ďaľším užívateľom sa to páči • Už sa mi to nepáči • •

radustek @zuzana_m ano od 4 mesiaca bol strasne hyperaktivny jasne ze som sa informovala u lekarky zo zaciatku tam len tak sa hral a potom ked zistil ze sa moze pohnut tak uz to islo.....sam zacal bezkat mal 9 mesiacov ani ho vidiet nebolo len plienku medzi nozkami....

Dnes o 13:59 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • •

anjelicek26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetapetra
9. jan 2012

@nena62 nevadi, stava sa. 😀 , skus precitat ine fora a napis tej mame, ktorej nazory sa ti najviac pozdavaju 😀 . ale uz dlho nebola taka sranda

anjelicek26
9. jan 2012

@rikarika - no, aj tak nechapem, co tym chcel autor povedat, polemiku o stastnom dietati si asi necham na iny den, kedy mi niekto nebude stat na vedeni 😕

kokazm
9. jan 2012

Každý má svoj názor. Môj iné ako Nutrilon nevypil, ale aj napriek tomu, že pil presne podľa tabuliek, hrozne priberal a rástol do výšky, pôsobilo to na neho ako "hnojivo". Nutrilon od 10. mesiaca už úplne odmietal a kupovala som mu kravské. Začal priberať primerane, už nie je taký tučko, je spokojnejší. Viem, že dávali baby aj skôr kravské, ale ja som sa bála, dávala som len ako doktorka radila. Niekto mi poradil, že treba kupovať v Tetrapacku kvôli hygiene, no ja som kupovala v automate a prevárala doma. Neviem, mne ten tetrapack pripadá hrozne, niekoľkokrát prevarené, priesvitné. Malému to mlieko z automatu začalo strašne chutiť. Ale nám nie. Tak som začala mlieko kupovať pri nás na jednej farme, kde spĺňajú všetky EU normy a aj hygiena je na úrovni. Teta mi dáva z toho menej masného, vraj je viac druhov mlieka a tak mi dáva vhodné pre malé deti a dojčatá. Mliečko prevárame a robím z neho malému aj jogurty. To je iná lahôdka. A tá teta vravela, že od nej kupujú aj pre 3-mesačné bába a chudobné rodiny, ktoré nemajú na Sunar aj od narodenia ak matka nekojí. Vraj niektoré matky aj riedia, ak sa zdá moc husté. Odborne ti neporadím, no ja som za kravské /ale nie z tetrapacku/ tak od 10 mesiaca. Čo človek, to názor.

nela82
9. jan 2012

@anjelicek26 mam aj druhe dieta-ma cez 1 rok..a je stale kojeny 😉 No chodime po doktoroch,lebo je chudokrvny a ma oslabenu imunitu...cize ani to materske mlieko nie je az take prospesne.... ☹ No kravskemu mlieku sa nebranim-no samozrejme nie trvanlivemu! 😨 To by som dietatu nedala 😒 No moj prvy prispevok bol pisany presne v tom zmysle,ze problemy mame a kravske mlieko nepil 😉 Vies niekedy je lepsie prestat citat a hladat vsade,kde sa da o zdravej vyzive u deti....je to marketingovy tah-nic ine....ci uz sa to jedna o UM,alebo tie najmodernejsie sladkosti,ktore tak odporucaju-lebo su tak velmi zdrave 😅 😅 ...je toho vela

p.j.jacky
9. jan 2012

@nena62 ja ta naodsudzujem.Len som napisala na verejnej diskusii svoj nazor a info ake mam ja.Rob ako mienis.Je to tvoja volba,tvoje dieta.
@nela82 mozno UM je marketingovy tah a viem co obsahuje UM ,ale viem co obsahuje kravske,pretom som volila UM.

rikarika
9. jan 2012

@irriss
@anjelicek26
inac len tak ma napada otázka, že mamičky, co nedavaju malým detom kravské mlieko, to im ho ako nechcete davat vobec, nikdy? alebo až príchodom do školky - neviem či existuje školka kde by ho deti nedostávali, alebo do školského veku alebo až do puberty alebo vlastne vobec nikdy? Ved mlieko sa nachádza ako surovina aj v mnohých pecivách, varených jedlach a pod. Fakt si to dost tazko predstavujem, že existencia bez kravského mlieka.

anjelicek26
9. jan 2012

...

anjelicek26
9. jan 2012

@rikarika - ja nezabranim, aby ho vypila ja neviem v skole, ale doma proste nie je, jej inak ani nechuti...A ano, kupovat ho nebudem nikdy, mne nedochadza, preco by moje 5,5 rocne dieta nutne "muselo" pit potravu pre dojcata, ved ma zuby ...

luciferova
9. jan 2012

@rikarika mas recht, ved aj umele mlieko je z kravskeho 🙂 nevidim dovod na odstup od KM v rozumnom veku dietata (u nas bol maly kojeny rok a pol) ak dieta nie je napriklad alergik alebo tak...

nela82
9. jan 2012

@anjelicek26 pocuj..to akoze si kde nabrala,ze ja mam dceru...to co za nezmysli mi tu vypisujes 😠 😠 😠 😠 Ja mam dve deti a asi zeny maju pravdu,ze sa mas liecit!To si vyprosim taketo osocovanie....!

martinjasen
9. jan 2012

Tato tema sa dostala do slepej ulicky. Docasne uzamykam. Poziadat o otvorenie mozete najskor 17.1.2012.

Asmira Team