Kŕče v bruchu. Prečo ich mám pri dojčení?

adusa1111
17. máj 2011

Ahojte, mam taky problem. Môj malý syncek ma uz pomaly 4 mesiace, presne o 2 tyzdne...Plne ho kojim...No pri dojceni ho musim stale prerusit pretoze mam silne krče v bruchu a musim rychlo na toaletu...Su tieto krce normalne pocas dojcenia alebo sa mam obavat. Mate niekto nejaku skusenost? Dakujem za odpoved

strapco13
17. máj 2011

@adusa1111 tie krce...su od od zaciatku alebo sa objavili len v poslednom case?
su v traviacom trakte..alebo skor mocovogynekologicka zalezitost?
ak to druhe..bolo by dobre dat sa skontrolovat, ci mas dobre zavinutu maternicu po porode..ale moze takto posobit oxytocin aj ked je maternica dobre zavinuta...proste oxytocin posobi na maternicu a sposobuje jej stahhy..mozes to vnimat ako krce
a na traviaci trakt to moze posobit ..niekto ma pri menzese hnacky

tomika
18. máj 2011

ja zvyknem mať pri menzese hnačky,ale po porodoch už nie vždy,ale ked som bola pubertiačka,tak som mávala silné bolesti+hnačky pri menzese.Pri kojení som mala krče prvy tyžden,aj som sa zlakla,ale potom som čitala že to sa sťahuje maternica.

adusa1111
autor
19. máj 2011

No zienky moje, tak co sa tyka tej maternice, ja som po mesiaci bola cistena, pomaly som doma vykrvacala, takze ma zachranili v poslednej chvili. Potom po 8 tyzdnoch som bola na vysetreni, tak mi doktorka vravela, ze maternicu mam pekne zavinutu. Tie krce nemam stale, mozno tak raz do dna ma pochyti taky krc, zvycajne k veceru, ked idem kojit. Mam aj tesne presne pred menzesom, pretoze som ho dostala 4 mesiace po porode, tak to mozno bude asi tym. Co si myslite?

strapco13
19. máj 2011

@adusa1111 tak to moze suvisiet s bliziacim sa menzesom
Dr nekontolovala ci nemas krcove zily okolo maternice, vajecnikov..lebo aj v tom moze byt problem

saska00
25. apr 2018

Vidím ze to je pár rokov staré, ale zaujíma ma to. Mozem vedieť z čoho si to mala? Mam podobný problém 🙂