Prečo má dvojmesačný syn stále riedku stolicu?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

môj dvojmesačný synček má stále riedku stolicu, ktorá nie je kašovitá. Má silne zapáchajúce prdíky.

Syn je plne dojčený a užíva kvôli kolike Coliprev a probiotiká BioGaia. I napriek tomu často počas dňa plače a krčí nožičkami.

Môže mať ešte nejaký iný zdravotný problém?

Po Espumisane a Sab Simplexe plače ešte viac. Ja nejedávam nič mliečne z dôvodu BKM. Nejem ani nič, z čoho by ho mohlo nafukovať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

riedka stolica plne dojčeného dieťaťa, ktoré nemá iné prejavy ochorenia nie je dôvodom na obavy. taktiež farba - zelená, hnedá, žltá. Pokiaľ tam nie krv,je to v poriadku.

takéto stolice môžu byť pri prekrmovaní, ale aj pri intolerancii laktózy či alergii na bielkovinu kravského mlieka - ste však na diéte.

Synček máva aj koliky, ja by som ten Espumisan alebo Simethicon odporúčala, cvičenia z nožičkami.

To sa časom upraví, tak isto aj stolica, pri prechode na tuhú stravu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas