Krv v mlieku pri dojčení - nie je to rana na bradavke

nina7762
17. apr 2024

Ahojte dojcim 8m a dnes ma začal bolieť ľavý prsník, mam tam aj 5cm hrču nízko pri bradavke (uz som mala.asi 3x zápal ktorý do 2dni presiel - to na pravom prsniku) ale bolo to ine...teraz je ta bolesť dosť intenzívna a najmä teda počas dojčenia ( ranky na bradavke nemám). Odstriekavam si po dojceni teda kvoli bolesti ručne a zbadala som aj primes krvi v mlieku. Na bolesť mi bolo doporučené si dat paralen a prikladám si kapustove listy neviem ci pomáhajú ale aspoň chladia😁 čo by ste mi poradili? Mala je teraz chora tak pije menej podľa mňa sa mi to.preto stalo no takýto priebeh som este nemala ( naposledy pred 2m som mala jeden den zimnicu a horucky a na druhy to preslo- kojila som.dalej) ..vďaka za radu

anavixy
17. apr 2024

Na bolest si hlavne daj ibalgin, nie paralen. Pri zapale je ziaduce dat si lieky s protizapalovym ucinkom, teda ibalgin, jeho uzivanie v standardnom davkovani je pocas dojcenia bezpecne. Ked dieta teraz menej pije (co si podla mna spravne odhadla ako pricinu problemu), tak odsavat alebo odstriekavat mlieko, hrcu by bolo treba “vysat”, mozes jemne masirovat, zvyknu pouzivat vibracie el. zubne kefky. Po odsavani/odstriekavani si daj studeny obklad na 20 min a potom kapustny list dalej 🙂

nina7762
autor
17. apr 2024

@anavixy ďakujem pekne

bara_borka
18. apr 2024

@nina7762 ak by vám to dnes neprešlo, ja by som kontaktovala svojho gynekológa, či nie je potrebná aj antibiotiká, aby sa vám stav nezhoršil a zápal nepostupoval...

nina7762
autor
18. apr 2024

@bara_borka ďakujem uz je to lepsie dnes tak verim ze to prejde😊