Kvasinková infekcia na prsníkoch. Máte skúsenosti?

felixko
12. aug 2009

ahojte,
potrebujem poradiť ak máte niektorá skúsenosť s kvasinkovou infekciou na prsníkoch pri kojení; teda ako ste si s touto infekciou poradili, pretože ja sa nemôžem vyliečiť. infekciu mám na dvorcoch v okolí bradavky,kde sa mi vytvorili zliate červené fľaky, šúpajú sa, svrbia ma a keď sa malá prisaje k prsníku, spôsobuje mi to bolesť. bola som u gynekologičky, odporučila mi Canesten masť, ktorú som si vlastne aj sama predtým dávala, zatiaľ nevidím žiadne zlepšenie stavu. problém je aj v tom, že malá nechce piť nič iné okrem MM. možno v tom je pes zakopaný...UM nechce, keď je hladná plače, chce moje mliečko, ťahá ma za tričko, nakoniec ju vždy nakojím. soor v ústach nemá.
dakujem za každú radu

annag
18. nov 2009

blka -

ak dojčenie bolí - je to zlé, mliečko sa ťažšie spúšťa, mamička má tendenciu z prsníka vziať bábo predčasne - prsníky sa tým zle vyprázdňujú. Ak sa prsníky zle vyprázdňujú, hromadí sa v nich inhibítor, ktorý laktáciu tlmí - mliečka sa začne tvoriť čoraz menej. Okrem toho, už samotná neskutočná bolesť bradaviek privádza mamičky do šialenstva a napriek odhodlaniu dlhodobo dojčiť bábetká odstavia.

- bohužiaľ, veľmi veľa gynekológov bradavky liečiť nevie, dokonca i kožní lekári často volia veľmi nesprávnu či zdĺhavú liečbu , pritom tu ide o čas , lebo každý deň dojčenia s boľavou bradavkou je pre mamičku ako mesiac krutých bolestí. Nehovorím o tom, že mamičky často i lekári presviedčajú , že je to normálne, že je to nesprávnym prisatím atď. 😔

blka
19. nov 2009

Annag, moc děkuji za vysvětlení. To jsem možná dělala já, že jsem včera oddělávala Marečka předčasně, protože se mi udělaly zatvrdliny ☹

felixko
autor
20. nov 2009

blka annag ti to vysvetlila úplne presne,tým,že som mala bolesti pri dojčení, som malú dojčila menej a snažila som sa dojčeniu vyhýbať a dieťatku ponúknuť radšej flašku ☹

blka
21. nov 2009

Felixko, aha, ale i tak jsi kojila dlouho 🙂

petrach
21. nov 2009

holky a mužou prckové to mlíko? nemuže jim ublížit? ja s tím bojuju už 14 dní,nekojíme,odsavám odsavačkou a davám z lahve,občas mi teče i krev,už se to lepšilo a ted zas od včerejška 😠

annag
21. nov 2009

- petrach - ak je to mliečko, ktoré dávaš svojmu bábetku teraz , tak mu neublíži - malý je už dávno v styku s infekciou , ani trošku krvi mu neuškodí, MM mu práve pomáha odolávať infekcii - odporúčam Ti zájsť ku kožnému lekárovi, treba to dobre preliečiť .

petrach
21. nov 2009

annag a když by třeba dostal jine mražené,nebo UM tak co ta jeho infekce,muže se rozjet? asi se ptam jako blázen,ale tohle me vubec nenapadlo 😒 nechci mu ublížit

veve24
21. nov 2009

ahoj, mne pomohla na kvasinky gencianova violet, natrela som bradavku aj cely dvorec, nechala zaschnut, aby som nemala vsetko fialove. Na druhy den to bolo podstatne lepsie. Existuje aj homeopaticka mast Traumel, neskusala som, len mi ju spominala nasa homeopatka nedavno. Ale ta gencianova bola super. Drzim palce 😉

barica
25. nov 2009

Nepouzivate nahodou papirove vlozky do podprdy? To muze byt take kamen urazu, protoze papirove vlozky vytvareji vlhke prostredi a v tom se kvasinkam dari... Ikdyz po nekolika mesicich se uz nejspis vlozky do podprdy nepouzivaji, ale kdyby preci, tak si poridte vlozky z prirodniho materialu, nejlepe buretove hedbavi, to je nejen lecive, ale znemoznuje vlhke prostredi a bakterie v tak nemohou dale zit...

luciperka
26. nov 2009

ahoj, já se po dlouhé době a čím dál větší bolesti prsa odhodlala zavolat laktační poradkyni a ta mi poradila Canesten . Do tří dnů zabral a mám klid už 5 měsíců.

sima.p
2. dec 2009

Tú genciiánovú violet netreba umývať pred kojením, že? Akurát je bábo potom fialové....

aeouliana
3. dec 2009

aj ja som pouzila gencianku a pomohla. takmer okamzite som pocitila aspon ciastocnu ulavu. sice sme mali vsetko fialove, ale zabralo a rychlo. len som si potom odsavala fialove mliecko 😝

julianka99
24. jan 2010

Ahojte maminky... čitala som tu o kreme Lotriderm, je na perdpis? Mám na bradavke kvasinky a moc to štipe a zhoršuje sa to :((( neviete mi poradiť ? Používam štvrty den Canesten, ale nezlepšuje sa to :( mám to akurát suchšie...

vera_t
14. feb 2017

@julianka99 ahoj, prosim ta nahodou si nespominas, ze co ti pomohlo? Lebo ja to mam s canestenom tak isto...dakujem pekne