Laktácia po sekcii a dieťa v inkubátore

betarka25
23. mar 2018

Dobrý deň. 21.3. sa nám narodil chlapček akútnou SC v 37tt. Bohužiaľ musí byť od vtedy kôli kyslíku v inkubátore na podporenom dýchaní ale nie cez hadičky. A berie aj ATB cez infúziu , lebo mu včera zistili zápal z krvnych testov. Nechcú mincí dovoliť prikladať a tým pádom som mala iba kolostrum, ktoré som si odkvapkávala do skúmaviek a je ho tvorba mi včerajším večerom skončila. Pijem dostatok tekutín aj čaje na laktáciu aj matyšáka aj odsávačku a stimuláciu skúšam stále a som z toho veľmi nešťastná. Včera večer ho už dokrmíi s umelým keďže mne už nešli ani tie kvapky a dávajú mu glukozu. A to kolostrum čo som mala a dávali mu ho ževraj všetko vygrckal...Chcela som sa spýtať, či je tu ešte možnosť že sa mi rozbehne mliečko , ak ste na tom bola niektorá podobne . Každý deň sa pýtam na prekladanie a stále mi ho nechcú dať 😩😩😩. Pritom pôrodnú váhu ma dobrú a agpar po narodení mal 9/10... mám trvať na tom že ho chcem na chvíľu priložiť ? Myslím si totiž že táto forma spoločného kontaktu ktorá nám je stále odopieraná by nám pomohla obom... 😭😭😭

alenie_
25. mar 2018

@katrin21 blbosť. ženy sú ženy preto, lebo každá má mlieko. A ktorá kojiť chce, tak bude. Ale o tom táto téma nie je, poďme podporovať autorku príspevku a nie takéto žvásty, že mlieko matky nemajú 😃

katrin21
25. mar 2018

@pininka jezis presne..ruky som si este 2 mesiace davala dokopy a teda uf...popraskane

Obdiivujem aj tie sestricky..strasne tym musia trpiet..ved stale su tam a pouzivaju to roky..

katrin21
25. mar 2018

@alenie_ no fuuu tak po tomto co si napisala ako ma urcite kazda mlieko... fakt nema vyznam asi dalej to rozvadzat..poznam totiz x zien co donosene deti prikladali cele tyzdne , brali doplnky na mlieko, nalievali sa vineami, polievkami , a nic..ale Ok..mas svoj nazor..mas nan pravo ..aj ked podla mojho skromneho nazoru je uplne zly a nerealny.

Autorka: ako som pisala bud hlavne v klude a ak ma mliexko by, tak bude..a ked nie, tak su aj horsie veci v zivote.. nech je hlavne babo v poriadku. Vela stastia vam obom prajem

silesias
25. mar 2018

Nečítam kmenty, pisem autorke. Určite oddávať, každé tri hodiny, ak nejde oddávať jednou osdavackou treba vyskúšať druhu. Ja som bola tak isto akútny cisarak v 35ttdieya v inkubátore skoro dva týždne, malého mi dovolili priložiť asi 2x inak som stále odsávačka poctivo a nakoniec som malého kojila 16mesiacov. Treba len skúšať, keď je sila a chuť ide vsetko.
Držím palce

silesias
25. mar 2018

Omluvam sa za preklepy - snáď vylustite 😂

pininka
25. mar 2018

@alenie_ kto nezastava tvoje nazory samozrejme pise zvasty. X zien tu napisalo ze sa rozkojili aj ked deti nemali pri sebe, ale ty furt len o svojom. Jasne len biomatky su matky,ostatne sme chamrad. Lutujem mlade neskusene baby ked si tu citaju tvoje spravy,ako sa asi musia citit. Zena je zena aby mala mlieko,to ako keby si o nejakej dojnico pisala. Ako je ludstvo ludstvom zeny mali problem s mliekom,preto existovali dojky aj medzi chudobou. A nemusim citat novy cas, mala som tu cest zazit zeny ktore sa rozhodli rodit doma. Necudujem sa ze to u nas takto vyzera,ked sa furt chceme opicit lo zahranici,miesto toho aby sme si vytvorili vlastny system. Nedavno tu pisala baba o praktikach v anglicku,ako ju pozerala sestra, a nechcela jej dovolit ani hovorit s lekarom napriek tomu, ze krvacala a mala bolesti. Nevravim ze nase zdravotnictvo je super,ale nerob z nas zaostalu Afriku. Nikto nevravi ze nosenie deti po porode je blbost, treba vsak podporit take zeny,ktorym to umoznene nebolo. Ze to nieje ziadna katastrofa a su rovnake matky ako vsetky ostatne.

lenull103
25. mar 2018

@betarka25 náš malý sa síce narodil v termíne, ale mali sme veľké problémy, apgar 0/4/6,tiez akútna SC.. 2 týždne bol v inkubátore..ja som bola v takom šoku, že som. aj na kolostrum zabudla, začala som si odsavat mlieko až na 3.den. a mlieko nabehlo.. ničím extra som to nepodporovala, len som pila veľa veľa vody a bolo psychicky naladená tak, že kojiť budem.. 1x sme ho priložili po 2 týždňoch, nevedel sa prisat, až s použitím klobúčika to dokázal.. takto sme fungovali a trápili sa asi 2 mesiace, až sa jedného dňa krásne sam od seba prisal a kojime sa doteraz a to má 16 mesiacov.. Takže pôjde to, neboj sa! len ver tomu, že mliečko bude, veľa veľa vody, mne bolo povedané, že aj 4-5l denne, čaje na podporu a hlavne odsavaj.. ja som mala najprv ručnú, ale asi po týždni som kúpila elektrickú a ta je super.. Držím palce, aby malý bol čím skôr pri mamke a aby sa to kojenie podarilo 😉😊

alenie_
25. mar 2018

@pininka opičiť po zahraničí, vytvorme si vlastný systém? keď raz existujú odborníci v zahraničí, keďže tu sme si krajinu rozkradli a na nich nemáme financie tak to radšej aplikujme, boh nás ochraňuj, keď si budeme robiť vlastný systém 😃 lebo lekárom čo studovali ešte za komunizmu za klobásky budeme rovno autá za pôrody kupovať aby boli spokojní. To bude ten vlastný systém :D :D

pininka
26. mar 2018

@alenie_ zas len hadzes kazdeho do jedneho vreca. Preto su rozne staty,rozne socialne aj zdravotne systemy, ze kazdy narod ma inu mentalitu a co ludia niekde v pohode akceptuju, nemusi vsade fungovat. A vdaka bohu za mnohe veci ktore u nas funguju a inde o tom mozu iba snivat. A pritom su to akoze vyspele krajiny.

alenie_
26. mar 2018

@pininka vdaka bohu za nase rodinne pridavky, lebo v inych krajinach ich nedostavaju vobec!