Manuálna odsávačka mlieka

hanaxxx
28. okt 2021

Ahojte, chcem si kupit manualnu odsavacku, na prilezitostne odsavanie, ked sa potrebujem na par hodin od babatka vzdialit. Uz som tu pozerala nejake diskusie a predpokladam ze kupim medelu harmony alebo philips avent (tychto som nasla viac modelov, tak v podstate neviem, ktoru). Chcem sa ale spytat, je taketo odsavanie mlieka bolestive? Moze byt problem, ze mam citlivu bradavku (babo sa k jednemu prsniku nevie spravne prisat). A este by ste mi pomohli, ak mate skusenost s medelou harmony, ste spokojne?

sara07
28. okt 2021

ja som mala avent , treba k tomu len cvik , na začiatku to bude dlhšie trvat ale neskôr to bude rychlovka
ako boliet to nebolí, musíš sa naučit bradavku spravne vložit , trochu podtlak musí vzniknút

stanulienkat
28. okt 2021

Ahoj ja som mala medelu ručnú a bola oveľa lepšia ako elektrická a nie, neboli to.

kiki68
28. okt 2021

@hanaxxx je to bolestive akurat tak na zapastie. Skoro mi ruka odpadla, Tu medelu harmony som pouzila 3x a zbalila ju do krabice. Kupila elektricku lansinoh a karpalny kanal na ruke sa mi podakoval 😂

st_277
28. okt 2021

@kiki68 tiez si neviem predstavit mat manualnu, ved pri elektrickej ma to nebavilo uz len z toho drzania ma porazalo 😆

martinka13
28. okt 2021

Ja som mala Avent a šlo to super

marianna_peskova
28. okt 2021

Ja odporúčam manuálnu odsávačku Avent. A pri druhom dieťati budem používať elektrickú verziu.

kiki68
28. okt 2021

@st_277 ako ja neviem ale ja som dala tu elektricku na najvyssi vykon a ledva som to citila, ta manualna mi stale isla odpadnut a hlavne to stlacanie. Kamoska ale mala tu istu situaciu.

hanaxxx
autor
29. okt 2021

@sara07, @martinka13 prosim vas existuju k tej avent aj rozne velkosti prsnych nadstavcov? k medele som nasla, ale k avent sa mi nepodarilo najst, a myslim, ze si idem kupit avent, len som si nie ista ci mi teda sadne ten nastavec na bradavku

saxana000
29. okt 2021

Mala.som iba manualnu neviem porovnat s elektrickou.ale tlak aj inzentu si vies nastavit bolestive nie je nic.ved nebudes sa vysavat do poslednej kcapky ale len do ulavy.na vyprazdnenie prsnikov mas snad krpca.ja som mala mlieka strasne vela ked som malu prilozila zacalo mi mloeko prudom tiect a striekat a mala sa z toho dusila kaslala... tak som najprv trosku toho vodoveho poodsavala a potom prikladala..ked nechcela velmi jedavat a prsia isli praslnut zase len do ulavy som poodsavala.keby som odsavala do nemoty mala.by som mloeka asi dva krat tolko.uz takto som namrazila asi 5litrov co e potom do kasiciek zarabali.ruky ma vobec neboleli

hanaxxx
autor
29. okt 2021

@saxana000 vcera som skusila medelu, co mam pozicanu od kamosky a bolelo to hodne. potom som prisla na to, ze ten nastavec je pre mna prilis velky na moju bradavku (teda aspon dufam, ze to bolelo kvoli velkemu nastavcu a nie pret, ze mam bolavu bradavku co mi ju maly hryzie). maly ma tiez teraz problem pit, lebo mu ide prilis vela mlieka do pusy, tak ju chcem aj na tento ucel pouzivat, trochu odsat pred kojenim

sara07
29. okt 2021

@hanaxxx tak toto som ako neriešila , tam ide o to spravne vloženie ked spravne si to nadstaviš, uložiš neviem ako to presne popisat tak to neboli len taky maly tlak a ten tak po 3 stlačení povoli a potom to už ide
a ty si to odsavanie skus na bradavke čo nemaš rozhryzenu
mna rozhryzol hned prvé prisatie - kedže sestričky nemali čas na nás a zle som priložila však čo teoria stačí -
ja som si natierala cicadermou dostaneš v lekarni a vetrat a ono sa to vyhojí, a tu ranu tak nejak vložit za dasna, no čo ti poviem asi vieš ked sa prisaval tak som skrikla ale po takom druhom tretom potiahnuti nejak bolo dobre, a tak som funfovala no zo mesiac

martinka13
29. okt 2021

@hanaxxx tak to netuším. Mala som len jeden nadstavec. Fungoval....

martinka13
30. okt 2021

@hanaxxx ja som mala len jeden. Tak v tomto nepomôžem.