Materské mlieko pre staršieho súrodenca

dorotkag
22. jan 2016

Milé maminky,
moja otázka znie možno trošku "šibnuto", ale chcem sa spýtať, či je možné a či má význam dávať 4-ročnému dieťaťu materské mlieko (napr. z pohárika). Pred dvomi týždňami sa nám narodilo bábätko a musím si odsávať "zbytočné" mlieko. 4-ročného syna som mohla dojčiť iba 4 mesiace, preto rozmýšľam, či by mu to mliečko nemohlo byť užitočné aspoň teraz... Čo si o tom myslíte?

anetkaadamko
22. jan 2016

ja som dala 2,5 ročnému a pozeral nato ako na niečo z inej planéty........asi mu nechutilo 😀.....tak som denne 0,5L vylievala.....našťastie potom kleslo......

veronikapodolska
22. jan 2016

Ak mu bude chutiť, kludne môžeš, určite mu neuškodí 🙂

gita17
22. jan 2016

urcite lepsie ludske mlieko ako mlieko ineho zivocisneho druhu, to je fakt

mirka2003
22. jan 2016

Urcite mu to daj. Ja som starsiemu davala a strasne mu chutilo. Ked mu aj nepomze isto mu neuskodi.

ammellia
22. jan 2016

Nie je na tom nic divne, deti sa bezne v 4 rokoch este dojcia. Takze kludne mu daj

lalitagopi
22. jan 2016

divne skor je im dávat mlieko kravske, ked sme cicavci a jeho vlastná maminka má mliecko 😎

seva
22. jan 2016

@dorotkag ak ho dokaze vypit, urcite ano. bola by skoda vylievat ho. pripadne mozes mrazit, a pouzijes neskor do prikrmov.

dominikav123
22. jan 2016

@seva ako dlho moze byt materske mlieko v mraznicke ?

seva
22. jan 2016

@dominikav123 podla tohto clanku pri -18C, 6-12 mesiacov
dojcenie.wordpress.com

mariadarina
22. jan 2016

Určite skús, škoda by ho bola. Ak mu nebude chutiť, skús zmiešať s mliekom, ktoré bežne pije. 😉

gala79
22. jan 2016

tiez ma napdlo zamrazit... su na to extra sacky.. myslim ze som ich aj v DM videla...

limetka69
22. jan 2016

Urcite ano, ludia za taky kolostrum platia aby pomohlo detom. Len je otazne ci bude chcieť

saurian
22. jan 2016

@dorotkag ja som kdesi citala ze MM sa vytvara podla potreby dietata a nie v kazdom veku dietata ktore je kojene je rovnake. v kazdom pripade je pre dieta velmi zdrave. ak mas mliecka vela a bude ti ho chciet, ublizit mu to nemoze.
mmch - v rozvojovych krajinach je bezne tzv. "tandemove" dojcenie, kde mamicky dojcia sucasne viac deti rozneho veku.