Čo robiť, aby som mala viac mlieka?

vierazit198
27. sep 2012

ahoj mam syna o dva mesiace skorej narodeneho a chcem ho dojcit .odsavam a davam z flase uz to bude 4 mesiac..no mam krizu neviem pokryt maleho potrebu lebo sa mi prestalo tvorit mlieko..maly papa 90ml a ja mam 50ML PORADTE MI PROSIM VAS..

lalus
27. sep 2012

ak odsaješ 50 ml, určite by malý vypil viac. nikdy sa neodsaje toľko, čo vytiahne dieťa. prečo dávaš z flašky? neprisáva sa? laktačnú si skúšala kontaktovať? a prípravky na zvýšenie tvorby - senovka grécka, benedikt lekársky, costi/motilium. držím palce 😉

ladyka8
27. sep 2012

prečo dávaš z fľašky? ja si myslím že ak by malý papal pekne, myslím tým ak by si ho dojčila tak by sa ti normálne tvorilo mlieko. skús nech sa prisaje. držím palce 🙂

ludka140281
27. sep 2012

čaj na podporu mlieka maju v lekarni za cca 1,70 20 sačkov....vele vela tekutin a čo najviac maleho prikladat na prsnik a ešte doodsavat,,,,potrapiš sa take tri dni a zvyšiš tvorbu.....pit,pit,pit...

jankaferancova
27. sep 2012

Ahoj maminka,ja by som radila častejšie prikladať,keď aj každú hodinku,no a čo,preto aby sa ti rozbehla tvorba mlieka sa to oplatí.odsávačkou naozaj neodsaješ všetko,najlepšou odsávačkou je tvoj drobček 😉 pi čaj pre dojčiace mamičky,skús zájsť do lekárne a vypýtaj si Ricinus comunnis 5CH,to sú homeopatiká,ktoré sa užívajú pri laktačných krízach.Ako často malého dojčíš?Fľašku by som moc neodporúčala používať,pretože z nej to ide oveľa ľahšie a prsník ti potom môže začať odmietať,pretože z neho treba niekedy dlho ťahať,aby sa mliečko pustilo 😉 aký je dopyt taká je ponuka,koľko budeš dojčiť toľko mliečka sa aj bude tvoriť.držte sa 😉

niki0121
27. sep 2012

Mne vždy zabrali za pražené polievky na lepšiu tvorbu mliečka.
Ale hlavne prikladať a čo najčastejšie na prsník drobčeka. Držím palce.

jankagun
27. sep 2012

ahoj,aj mne pomohli polievocky,hlavne vajcovka a veeeela vody, a mlieko som mohla rozdavat :D

atreyu
27. sep 2012

Nechcem ta sklamat,ale podla mna to niektore zeny nemaju proste geneticky dane...ja som sa tu toho dost nacitala,ale nezabralo nic, ani odsavanie, ani prikladanie, ani homeo, ani bylinky, ani babske rady...skusam do dnes, narozdiel od niektorych som sa nevzdala, maly si moje mliecko vyzaduje hoc si len nim uhasi smad...tym som tu len chcela povedat,ze aj ked je mliecka malo tak to nevzdavaj, aspon nieco sa mu dostane...

monikamajova
27. sep 2012

áno presne ako píšu baby..,skús prikladať -.čaj,homeopatiká,polievočky-špaldová múka a olivový olej-zápražka, ale hlavne veľa vody...ja kojím viac ako 7 x do dňa ale vypijem 4 litre vody určite..a mlieka mám na rozdávanie a malý pritom papá všetko 🙂
na to,aby sa mliečko vytvorilo potrebuje mať základ a len čaj je málo,hlavne vody !!! a laktačná určite 😉
a ďalej pohoda a ošúchané "nestresovať sa" ,nerobiť náročné práce
a ja pijem aj jačmeň,lebo krave tiež keď pridajú trávy tak lepšie dojí 😀

domcek
27. sep 2012

Ahoj, rovnaka otazka ako uz bolo viac krat predomnou. Preco davas flasku?
Skus cajiky na podporu mlieka, a vela tekutin. Zvazit treba techniku kojenia a dietatko prikladat casto aj kazdu hodinu resp. podla potrieb dietatka. Tym, ze je tvoj drobcek skor narodeny vyzaduje si to viac trpezlivosti. Neuznavam metody davat papat dietatku kazde 3hodiny. Dieta ma papat ked to chce samo. Krizu mozes mat. Ta je sposobena tzv. rastovymi skokmi dietatka a tie su obvykle okolo 3-4 mesiaca veku dietatka potom okolo pol rocka a 10 mesiacov. Cize mas pocit, ze prsniky su prazdne a dietatko chce viac. A prave to myli mamicky, ze ked su prsniky prazdne nemaju mliecko resp. ho maju malo. A to je omyl prave ked sa prsniky dostatocne vyprazdnia kojenim...to podpori tvorbu mliecka.Takze nevzdavaj to a hlavne odloz flasku. Ja kojim moju dcerku este stale a to ma 2r. a 8 mesiacov. Drzi palce.

lilysk
27. sep 2012

Ja ked som si dala lososa tak som bola naliata ako neviem co ...uplny zazrak ...moj muz siel do Metra a don iesol 10 kg lososa -naporcoval a supol do mrazaku ...este ked som si dala k nemu zemiaky tak to bola super kombinacia 🙂

petkatvrda
27. sep 2012

pivo 🙂

marianeto
27. sep 2012

Ja by som Ti poradila veľa piť - hovorí sa že pomáha na podporu mlieka aj káva-melta. Ale nie nič, ako dobrý oddych. Ja som raz nemala vôbec nič v prsiach/ unavená, nervózna, že čo dám dieťaťu/ a na chvíľu mi dieťa pestoval manžel a ja som si na pol hodinku pospala. Nechcela som veriť. Prsia som mala naliate riadne. Ale je zasa dôležité, ako často dieťa je a ako dlho je na prsníku. Už keď som mala druhé, tak sme jedávali každé 2-3 hod. ale iba 5 minút intenzívneho papania. Prvý bol opak. Preto hovorím, že záleží na dieťati. Každý si musíme odtrpieť všetko, či už papanie, spanie....

lejlla
27. sep 2012

sestricky z novorod.mi poradili vineu(ale vysumenu)caro napoj,meltu,cierne pivo,caj na tvorbu mlieka...

happygirl
27. sep 2012

podobne ako napisala "monikamajova" alebo "marianeto"- pila som tiež napoje z ražnej zmesi - buď kávu "meltu" alebo novší "značkový" 😎 nápoj Caro ...samozrejme, okrem toho tekutiny, vajcovú alebo iné zapražené polievky 😎 😎 tá káva melta je taký nápoj, ktorý som poznala ešte zo "socíku" ale stále je to dostat (staršie ročníky si pamatáme 😎 ), dá sa z toho spraviť buď čierna káva alebo po pridaní mlieka biela káva, mávajú to v predajniach typu Coop/terno resp. take, co boli byvale Jednoty a balenie je totálne nevábne - taký papierový sáčok, ktorý si v regále ani nevšimnete, kým to vyslovene nehladáte ... napoj CARO je modernejsia (a drahsia) verzia melty (taká žltá výrazná valcová pixla) a ked si pozries zlozenie v napoji Caro je to takmer to iste, co je v melte 😀 mne melta celkom chutila, pila som to aj ako náhradu kávy (dokonca na pošmáknutie sa dá spraviť kalorická bomba - s mliečkom, cukrom a šlahačkou 😎 a mliečka na rozdávanie bolo...ozaj, alebo aj Vinea je dobrá alebo miesto toho hroznový cukor + k tomu čaj pre kojace matky (hocijaký, je ich veľa druhov)...... a tiež častejšie prikladať (a preč fľašu) 😉 držím palce 😎 a vydržali sme 16 a 22 mesiacov....

sendy182
27. sep 2012

najprv ponúknuť prsník a tak odsať prebytok...........častejšie prikladanie hlavne v noci, veľa polievok aj 3 cez deň 😉 ......pred kojením pohár vody po kojení pohár vody vypiť........aj v noci piť.............čaj na kojenie napr.Apotheke, Leros...je ich dosťna trhu.....riedke puningy............to som mala ja.............viem už že je tu taká téma skús omkrnúť....možno neaké homeopatiká.............

doda242
27. sep 2012

Ani neries, nepripustaj moznost, ze mas malo mlieka vo svojej hlave, proste koj alebo zacni castejsie odsavat.A treba naozaj vela pit, mne sa najviac osvedcila Vinea. Drzim palce

maria613
27. sep 2012

Baby ja mam ten isty problem ale este k tomu babo nemam pri sebe tai neviete mi poradit ze co teda okrem prikladania lebo on vypije okolo 80 a ja daj len okooo 60 a 70 ml diky

nika82
27. sep 2012

RICINUS COMMUNIS 5 CH
- dávkování: 5 granulí 2x denně
- použití: nedostatečná tvorba mléka

evelin325
27. sep 2012

mne nepomohla ani melta, ani vinea, ani pivo, ani veľa tekutín, ani čaje na tvorbu mlieka.....ja som tiež odsávala, malý mi nechcel papať s prsníka, tiež je predčasne narodený, vydržala som to 3 mesiace, trochu mi pomohli homeopatiká, bez nich by som to zdala asi skôr. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=14936367&tab=0

janka3a
27. sep 2012

nam jedna tetula v porodnici vravela, ze za ich cias, jedli zaprazene polievky a pili cerne pivo...a mali didi jak...a nazorne ukazala...

andrema
28. sep 2012

no ja som skusala snad vsetko, 1. mesiac bola mala na prsnikoch skoro nonstop a nenaliali sa mi, takze to caste prikladanie mi vooobec nepomohlo, caje na kojenie malu strasne nafukovali, doktorka mi ich aj zakazala pit, tak sa aj cudujem, ze to nejake dietatka nenafukuje a pije sa ako to tu citam vo velkom, no skoda,ze ja nemozem....
nivea tiez nezabrala, ani cierne pivo, ani zaprazene polievky, ani homeopatika...a moja malinka je taky flegmos, ze ked jej netieklo,tak si len cucla,co sa dalo a spala
kedze nepila normalne, tak som si odstriekavala, aj kazdu hodinu som sa trapila, zo zaciatku sa mi darilo plnit jej potreby,ale ked sa zvysili jej naroky,tak som musela prikrmovat a tak fungujeme do dnes...ma aj MM aj UM
takze niekedy sa ta tvorba naozaj neda zvysit,ani ked sa snazis neviem ako...
no nevzdavaj to

igiana
28. sep 2012

http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
Mozes jej aj zatelefonovat a hned Ti bezplatne poradi. Ak chces, aby pricestovala, tam sa uz plati, ale je to primerana cena. Stoji to za to.

oliverka
28. sep 2012

Tiež robím všetko možné a nemožné, ale mlieka je stále málo 😒 a malý pri cecíku len drieme, lebo mu netečie 😒 Beriem aj Costi, vďaka nim neodsajem 40 ml, ale 60 - 80 ml. Ale stále je to veľmi málo. Za reči, že každá žena môže kojiť a telo vyrobí toľko mliečka, koľko je treba, by som vraždila... 😠 Malý je priložený takmer nonstop, pijem cca 4 l tekutín, homeopatiká tiež nič, odsávam, aby som podporila tvorbu mlieka, beriem Costi a stále je málo 😒 😒 😒

beton
28. sep 2012

Pisala som ti ip , drzim palce. @oliverka napis ip alebo prejdi do temy "vsetkoo dojceni" a snad sa podari prist na koren aj vasmu dojceniu. Lebo hoci ta to stve, dojcit moze kazda , ak pochopi princip, na ktorom dojcenie funguje a riadi sa podla toho a ak je na to vnutorne nastavena. Vela robi psychika. Bylinky , csje atd. Funguju len vtedy, ak sa dieta dojci na poziadanie aj v noci, je spravne prisate a prsnik skutocne vyprazdnuje, nepozna ine tekutiny a nahrady prsnika ako flaska, klobucik, cumlik. Verim, ze aj tebe sa skoro postasti si dojcenie uzivat.

something
28. sep 2012

Inka a Caro? Nie je to to iste? Ja mam tiez obcas pocit, ze mam malo..lebo maly papa kazdyuhodinu a mam pocit,ze za tu hodinu sa nestihne spravit tolko kolko potrebuje..Myslite, ze je rovnake mlieko po vode a po polievkach? nie je po polievke to mliecko lepsie?hustejsie? vyzivnejsie?

jenny2009
28. sep 2012

ahojte mne velmi pomahal caj rasca, aniz a fenikel vsetko som kupila a varila v jednom hrnci je to chutne a pomaha a vraj aj melta.

jasmika
28. sep 2012

ahoj, ja som mala tiež problémy s mliečkom, nakoniec som dojčila rok a pol..a zo začiatku to vyzeralo že nebudem dojčiť vôbec, mne pomohly kapsuly od motherlove, najprv som jedla sennovku grecku,tá je na to dobrá...ale je tak hnusná že som sa skoro z toho povracala..nemohla som to jesť...tie kapsuly obsahuju sennovku, a sú čisto prírodné... stihla som vybrať nie celú polovicu a ostalo mi ešte 37 kapsúl, akurát včera som tu niekde písala že mi to ostalo,či niekto nemá záujem..ja to už nevyužijem a škoda mi je ich..fakt pomáhajú.. aj kamarátka ich mala a tiež jej zabrali.... Zaberajú už prvé dni od začatia užívania....ak tak napíš ip...

majulikmajka
25. nov 2022

@vierazit198 dokrmovat kozím mliekom sušeným je veľmi zdravé ale nie z Kauflandu kozi nápoj ale kozie mlieko z biolekarne 🙂