Musím obmedziť čokoládu počas kojenia?

zuzanitaina40
30. júl 2013

dokážem zjesť aj celú čokoládu na posedenie🙂, veď to niektoré poznáte. Zaujíma ma či to neškodí nejako dieťatku, ďakujem.

demonique
30. júl 2013

nemusis, neskodi mu to. kludne jedz co chces a co mas rada a uzivaj si kojenie 🙂

vejula
30. júl 2013

nie kvôli dojčeniu určite nie. Aby to mohlo tvojmu dieťatku niečo spôsobiť, musela by si mať tie nežiaduce latky, ktorych sa obavaš, v krvi v takej koncentracii, že ty sama by siz toho mala zdravotny problem skôr ako dieťatko, kedže mm sa tvorí z tvojej krvi.
Ja ťa chapem, som v tom rovnaka, tiež mam zachvaty žravky, zvlašť teraz ked dojčim.

lusia222
30. júl 2013

kedze kojis mala by si sa stravovat zdravsie ale urcite to neuskodi.teda ak neberiem do uvahy tvoju postavu 😉

heleninamama
30. júl 2013

V tehotenstve možeš jesť všetko - ak teda negrciaš ako divá aj zo suchého rožka 😀 Vyskúšaj kúsok a uvidíš, niektorým deťom chutí a doprajú aj mame, ja som zjedla 1-2 kusy /100gramové/ na posedenie vždy a aj v tehotenstve, ak mi práve nebolo brutálne zle,nenaťahovalo ma a nezalievala ma kyselina z pálenia záhy. No musela som ju úplne vynechať na cca pol roka po porode, lebo som kojila a dcéra mala strašné koliky a zápchu, jedinou výnimkou bola biela čokoláda.

m_ij_ka
30. júl 2013

uškodiť by to nemalo, ale skôr by si mala jesť niečo zdravšie, ovocie , zeleninu a sem tam môžeš zhrešiť aj čokoládou 😀

gaby21
30. júl 2013

Dietatu nie, ale uškodi to tvojej postave 😅

salome_82
30. júl 2013

Čokoláda je silný alergén. Ak máte v rodine alergie a ekzémy, čokoláda by mala byť pre teba tabu. Ak v rodine nemáte žiadne problémy, tak si trochu čokolády daj, ale sleduj bábätko, či mu to nerobí problém. To, či zle znáša čokoládu zistíš napríklad aj tak, že sa na tváričke vyhádže alebo má červenú ritku 🙂

ladywitch26
30. júl 2013

vyskusaj, ako to znasa mimi a ak nema problemy, tak si kludne daj. ja som bola nonstop hladna prve mesiace po porode a bezne som zdlabala aj pol velkeho pohara nutelly na posedenie a aj napriek tomu som sla s vahou rapidne dolu.

dolijalu
30. júl 2013

Vraj su deti matiek, ktore jedli v tehotenstve cokoladu viac usmiate🙂)
Ja som musela pri kojeni prejst na bielu cokoladu, lebo z tmavej malu strasne bolievalo brusko...inak ok

ketrinka17
30. júl 2013

Mojmu malemu sa robili vyrazky takze som cokoladu obmedzovala aj ked som pocas kojenia mala na nu straaaaasnu chut 🙂 ale ak sa babo nevyhadze nema koliky preco nie ? 🙂 no len tie kalorie 😀

zuzanocka
30. júl 2013

Pri vecernom kojeni som vzdy dostala pod laket vankus, na stol flasu mineralky, na prso dieta a do ruky 10dkg milku 😀 kazdy vecer 😝 kilecka sa ma teda drzali, to je pravda, ale inak sme boli v pohode 🙂 aj ja, aj mala 🙂

feb13
30. júl 2013

Pocas sestonedelia by sa cokolada jest nemala kvoli alergii ale sama vidis ako na to dieta zareaguje. Pri starsom synovi som mohla jest hocico, no maly sa vyhodil 2 dni po porode z cokolady ktoru som jedla pocas kontrakcii 😀 alergiu na kakao ma dodnes takze malu som este ani neotestovala kedze ho stale kojim. Volakedy som bola zavisla na cokolade takze je to pre mna ten najhorsi trest. No nakoniec som objavila karob (muka zo semien svetojanskeho chleba) - nahradu kakaa - takze uz peciem akoze "cokoladove" kolace, aj zmrzlinu som robila prave vcera. Aj si ju hned idem vytiahnut z mraznicky mnam. 😉

euka210
30. júl 2013

pokial nema z toho nejake tazkosti tak moze sa jest vsetko

cinkatko
31. júl 2013

Jestli chces mit sladke mleko, mela by jsi jist sladke. Jenom davej pozor na kvetak, zeli, lusteniny, palive jidla a moc slana jidla 🙂 . Mohlo by pak bolet brisko.

milota164
31. júl 2013

ak sa nevyhadze alebo nebude mat problemy s bruskom tak urcite mozes jest kolko chces🙂

janie80
31. júl 2013

Ja som riadny cokoholik a teda cokolady som sa nevzdala... Skor naopak - dokazem zjest dva krat viac ako pred kojenim... 😅 drobcovi z nej nastastie nic nie je 🙂

miku1
31. júl 2013

Pokiaľ sa ti z toho bábo nevyhádže, tak čokoládu môžeš 🙂

julkat
31. júl 2013

Podla mna nemusis. Jedine ak by si videla, ze babo ma na cokoladu vyslovene daku negativnu reakciu, ci uz vyhadzanie sa pokozky alebo bolesti bruska a pod... Vrelo odporucam tento clanok, ale i vsetky informacie na tejto stranke, neviem si ju vynachvalit ;) http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/strava/