Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

simonka11
8. apr 2010

ivana -
aj ja zohrievam svoje mliecko aj 2krat pretoze ked moj maly vsetko nevypyje tak mi je strasne luto to vyliat , vsak to krvopotne odsajem a potom to vyliat to je skoda....a moja doktorka tiez povedala ze v tom nevidi problem a viem ze aj v porodnici to tak robili ....

no moj maly mal taku redsiu stolicu a oytala som sa lekarky a ona povedala , že kym stolica nezapacha je to v poriadku...cize zapachajuca stolica asi nie je celkom v poriadku.... moj malemu vobec stolica nezapacha.....

martina46
8. apr 2010

ahojte, citam pomaly celu diskusiu, ale kym docitam (to moze byt o rok 😀 ), chcela by som sa opytat par otazok.
spozorovali ste pri castejsom odsavani, ze sa vam zacalo tvorit viac mliecka? ja sa teraz snazim cez den do polnoci kazde 2 hodiny, niekedy 2,5. v noci raz, to by som nevladala vstat, tak ci tak som ako matoha.
ked davate mlieko do chladnicky, ako dlho musi stat, kym moze ist do chladnicky?
odstriekavam rucne, asi 20 minut, na jedno cca 80ml. mala vypije horko tazko kazde 3 hodiny 70, v noci aj 5 -6 hodin auza. ciize mam zatial nadbytok 😀
no a ked vstanem v noci a mam plne prsia, ide mi to ovela tazsie, ako po tych 2 hodinach cez den. tuto noc ma slo porazit, lebo sa mi vobec nespustalo mlieko, vsetko som doslova vyzmykala, trvalo to 45 minut a mlieko mi este v prsiach ostalo, co neslo von. neviem, ako v noci nahriat prsia, tepla voda nam v noci netecie, co ine?

u nas to bolo tak. mali sme paradny zaciatok, mala sa narodila tyzden po termine, 4310g, hned na sale sa prisala, podarilo sa mi ju mat kontakt koža na kožu, proste super. zdalo sa mi, ze je super prisata, no asi nebola, lebo sa mi zacali nicit bradavky, dospelo to k tomu, ze som po 3 dnoch mala pri kazdom kojeni hrozu z bolesti. zohnala som ale jednu super mast, jedna bradavka sa zahojila snad za 3 dni, na druhej mam doteraz pri koreni bradavky hlboke praskliny po obvode az do masa. boli to jak slak. no ale po asi tyzdni zacala mala sa zle prisavat, mlaskat, zacvakavat pusu, proste uplen sa to pokazilo. pri prisati ziaden podtlak a strasne plakala pri kojeni, nakoniec furt len spala a nic nevypila, museli sme dat UM, lebo bola malatna, takmer dehydrovana. laktacna sa bola 2x pozriet na prisatie, raz este v porodnici, potom o par dni doma, kedy to este nebolo upln zle, no oba razy mala papala krasne potvora!!!
teraz uz davame z flase, cievkou po prste mala reve, na prse reve, proste nevieme, co jej vadi, zda sa mi, ze jej silno tecie, potom zas ze netecie, zaspava. som uz hrozne unavena a vaham este nad kontaktovanim jednej LP, no nemam uz moc sil. citam tu vas a som odhodlana krmit aspon takto, odsatym, no je to makacka a starsia dcerka teda poriadne strada, z toho som dvojnasobne nestastna... ☹

katarina822
9. apr 2010

ahoj martina postupne ak castejsie odsavas bude sa ti tvorit viac mliecka ale ak budes pravidelne odsavat kazde 3hod.kedze ti pije po 3hod.80ml.ak odsajes 80ml.pod tu to nechot.ja hned po odsati davam do chladnicky.odstriekavas rucne ja odsavam rucnou odsavackou casovo to vyjde na 20min.skus striedat rucne odsavanie s odsavackou.ja som v noci zo zaciatku odsavala po kazdom papani ale ty mas 2deti tak skus v noci aspon raz a rano hned po noci aj ja mam take naliate prsia po 8hod spanku odsajem aj 300ml.
ak ti mozem poradit kontaktuju laktacnu poradkinu skus este.lebo odsavanie je narocne casovo to sterlizovanie a ohrievanie a ked neodsajes ze meskas prsniky bolia.
prajem aby sa vam podarilo uspesne kojit 😉

katka.m
9. apr 2010

Na odborných stránkach píšu, že neohrievať 2x. Ivkaivka, to , že v pôrodnici si robia Um dopredu je jedna vec, ale MM by ste skutočne nemali ohrievať viackrát. Ja som tak urobila a problém sme mali. Povracal sa. Nikdy viac som neodložila použité, ohriate mlieko a nebol problém. Vite ako to je, toľko krát ideš s hrnčekom pre vodu, až kým sa ti nerozbije 🙂
môjmu stolica trošičku zapáchala, ale bolo to ok, lekárka robila výter. Vraj to trošku ovplyvní aj tvoja strava 🙂

groka
9. apr 2010

ahojte baby,prosim vas neviete co je so sabiatko?
zacinali sme spolu snazilkovat a dlho sa nam neozvala

svetlankat
10. apr 2010

Ahojte baby aj ja sa k vam pridavam, odsavame a papame z flase.

ivkaivka
11. apr 2010

katka.m, my sme problem nemali, samozrejme, ze ho neprihrejem, ked tam ostane nejakych 20 ml, ale ked uz necha 50, tak odlozim a na dalsie papanie dolejm napr.do 75ml a hotovo. Je to na kazdej mamine.
Ked sa mala pokakala, mne ten zapach pripominal slivovicu 😀

svetlankat
11. apr 2010

martina46: drzim ti palce, my mame podobny problem, mala mi uplne blizila bradavky, normalne som mala hrozu pred kazdym kojenim, odsavala som a davala z flase, aj teraz sa prisaje ale zle, stale mi velmi blizi, neviem ju ani za svet naucit, aby sa spravne prisala, mam velmi ploche bradavky a mala nechce otvorit pusu dokoran, tak odsavam a davam z flase, sem tam ju prilozim k prsniku. Drzim vam palce, aby sa to zlepsilo. Ja si na jedno odsatie odsajem 200-250 ml mliecka. Mala vypije okolo 100-120 ml. Odsavam elektrickou, rucne som to nikdy neskusala.

odsavacka
15. apr 2010

Martinka, neviem ake je situacia teraz, kedze si pisala pred tyzdnom. Pokial uz mala nepapa s prsa vobec a ani neplanujes to obnovit a mas zaujem odsavat a podavat jej tv.mliecko z flase, mala by si momentalne odsavat kazde 3 hodiny vo dne v noci.
Ja som zacinala od nuly a malu krmim mojim mlieckom do dnes. Spociatku som vela mliecka nemala ale potom sa to rozbehlo. Ja som na stimulaciu pouzivala suplementor ( cize malu som krmila na prsniku cez cievku ). Velmi mi to podla mna pomohlo. Povodne plany boli spociatku ine, chcela som prejst iba na prsnik, no mala ako sa mi prisala po mesiaci, sa uz neroztahala. A tak som ju krmila pomocou neho az do 5 mesiaca, kedy zacala vnimat hadicku a strhavat mi ju, potom sme presli na flasu. Ja som spociatku odsavala vzdy po nakrmeni, cize malu som nakrmila flasou a potom som odsala kolko sa dalo. Neskor, ked mala mesiac som ju krmila pomocou toho suplementora a za kazdym krmenim odsala kolko ostalo v prsnikoch. Ono nieco z nich aj potiahla popri cievke. Spociatku som mliecko zbierala a zlievala. Mala som kamosku kt. mi v tomto smere velmi pomahala, lebo mala mliecka vela a kazdy den mi dala jednu flasu svojho. Vdaka tomu, som mala naskok v odsavani a nejak sme dokazali pokryt cely den MM. Ked som vysadila suplementor a zacala krmit iba flasou, asi tyzden som odsavala fakt kazde tri hodky a tak som sa rozbehla, ze casom to uz nebolo take narocne, dnes uz iba ponizujem a odsavam dva krat za den po cca 150-180ml. Ale v tom case ked som sa rozbehla to boli ine cisla🙂
Ak by si chcela nieco viac vediet kludne ma kontaktuj, viem Ti urcite poradit a urobim tak rada.
Prsia som si nahrievala plienkou zohriatou v mikrovlnke🙂 Raz mi zhorela, tak bacha🙂 A ak mas problem so spustanim, mne pomaha do dnes masirovanie bradaviek,...vyzera to trosku uchylne, ale mne to bolo vzdy jedno🙂A to ze sa ti v noci neda zobudit, nic si z toho nerob, aj ja som sa par krat zobudila rano s naliatymi prsiami v soku, ako je to mozne a priznam sa bolo to dost casto. Dolezite je ze mas zaujem odsavat a ked velmi nieco chces,....podari sa ti to🙂 A na druhej strane, s odstupom casu mam na urcite veci iny pohlad. Nic proti tomu ze sa vsade pise kojit kojit a len kojit,...ano,...ale pamataj vzdy je dolezitejsie mat spokojne babatko a aby malo spokojne brusko🙂

ivana2301
19. apr 2010

ahojte žienky-odsavačky....Prosím Vás potrebovala by som poradiť.Teraz odsávam cez den niekedy po 3h - 2,5h.V noci tiež po 3,5-4.Chcem sa opýtať keby som zredukovala toto odsávanie na keždé 4h cez den???Nebudem mať menej mlieka???(Lebo sama aj vidím ked odsávam takto často-mliečka sa my dosť tvorí...)Lenže je to dosť vyčerpavajúce.Hlavne v noci(o 22,00 o 1:30..a takto ☹ ).Tak...... ako často vy odsávate?

katarina822
19. apr 2010

ahoj odsavaj podla toho kolko MM potrebujes ja ked mala moja 4mes. som cez den odsavala cca kazde 3hod. a pred spanim a v noci raz kolo 1- 2ked sa budila na papanie a potom az rano.ak odsavas o 22hod.skus potom odsat okolo 5hod.alebo podla toho kedy sa Ti mala budi na papanie. ja este v 6mes.som odsavala cez den cca kazde 3hod. ale cez noc uz vobec az rano po 8hod.boli take naliate ale aspon som sa vyspala sice som vstavala na krmenie ale znova som lahla a neodsavala. teraz uz odsavam rano naobed a pred spanim.je to o tom kolko mliecka vytiahnes pri odsavani kolko mliecka tvoja na 1krmenie vypije. len pomaly predlzuj cas medzi odsavani zeby ti prudko neklesla tvorba mliecka. 😉

kuspitka
19. apr 2010

Ahojte dievcata.
ja si este stale odsavam ,ale uz malej dokazem davat len raz 150ml a uz som zacala aj prikrmovat.
inak papam aj senovku grecku zevraj je to dobre na tvorbu mlieka uz to papam 1tyzden ,ale nic ziadna zmena.

gabika7706
19. apr 2010

kuspitka, ako tu senovku grecku do seba dostanes? 😒

kuspitka
19. apr 2010

gabika tak,ze si nalej jem dzus a zamiesam to do jogurtu a dam lyzicku do usta a rychlo zapijem dzusom.
ale men to nejako nepomaka

gabika7706
19. apr 2010

mne pomohol benedikt lekarsky - tinktura, tak skus. Drzim palce.
Senovku som skusala aj s medom, ale teda....Este aj ten med sa mi zhnusil 🙂

katarina822
19. apr 2010

ahojte gabika mas take mena deti ako by som chcela aj ja 😉 s casti uz mam 😉

gabika7706
19. apr 2010

Katka, tak prajem, aby sa Ti Tvoj sen splnil 😉

martina46
19. apr 2010

Ja som senovku rozmiešala vo vode a tak pila, problém mi to nerobilo, tá chuť mi nevadila.

ivana2301
20. apr 2010

katarinka 822 teraz si odsavam mliečko,tak ako si odporučila..tak uvidím..Normálne sa cítim lepšie.A som aj viac vyspatá 😉

katarina822
21. apr 2010

ivana 🙂

martina46
23. apr 2010

ahojte.
poradte prosim naozaj kvalitnu termosku, teda nieco, v com mozem pri vycestovani prevazat mlieko. pripadne,je mozne chladnickove ohriat a takto prevazat? nepokazi sa mliecko? ak ano, za aku dobu po ohriati jeho treba vypit?
mame ist v sobotu na navstevu, tak som chcela kupit termosku, pozdavala sa mi tescoma, no strasne uzke hrdlo to ma, a okrem toho, mali iba litrove, chcem nieco male, tak pol litra asi ideal.
pozerala som uz aj na nete, no nejako sa v tom neda vyznat a hlavne naj je osobna skusenost niekoho, tak prosim o radu 🙂

katarina822
23. apr 2010

ahoj ak ides v sob na navstevu zober s chladnicky studene mlieko do termoobalu a ked pridete daj ho do chladnicky kde budes na navsteve a potom ho zohrej ked bude treba.v kvalitnej termoske neporadim.mozes mlieko s chladnicky ohriat previezd neviem kolko vydrzi ale hod.by malo lenze medzi tym vychladne a potom znovu ohrievat 😒 podla mna je lepsie studene previezd z chladnicky do chladnicky .

martina46
23. apr 2010

katka, dakujem. zatila ziaden termoobal nemam, da sa imitovat zabaleni m do alobalu? cesta trva asi 20 minut - to by mohlo stacit...

ivkaivka
23. apr 2010

ja som dostala termosku-z vonku plast a dnu nieco ako kov. Skusala som tam naliat horucu vodu a vydrzala viac ako 16 hod. mlieko vydrzi menej pretoze ho nedavam do plna, no take 3 hodky tych 100 ml vydrzi, ale je potrebne ohriat poriadne. Termosku mi kupili v detskych potrebach.
Takze mam uz sa sebou 8 mes.odsavania, dalsi ciel 9 mes. zacala som zvysovat tvorbu, asi mi uz preskakuje, lebo pred casom som chcela znizit, ale ked malej to moje mlieko tak chuti, normalne cela zmeraveje, ked vidi, ze idem s flaskou. No co uz hadam este nejaky ten cas vydrzim.
Katka, Ty este odsavas?

katarina822
23. apr 2010

ahojte ivkaivka este odsavam 😉

martina46
23. apr 2010

aha, cosi som nasla:
http://www.trekland.sk/page2208sk.html
je to na jedlo, tak aj siroke hrdlo. ak by sme potrebovali na dlhsie niekam.

zamilovana
2. máj 2010

ahojte tak mi tiež odsavame,malý sa nechcel prisať a mliečka je dosť, odsávam tak cca každé dve hodinky len je to náročné, mam ručnú avent odsávačku, neviete aká je elektrická? neničí bradavky?

katarina822
2. máj 2010

ahoj zamilovana ja uz mam tiez rucnu od avent a som s nou spokojna neviem aka je elektricka
. ale skus vyhladat pomoc laktacnej poradkine aby sa ti maly prisal. 😉 aby ste mohli uspesne kojit .

ivkaivka
2. máj 2010

zamilovana, ja mam tiez rucnu, ako pise katka, skus tu poradkynu, ja odsavam uz viac ako 8 mes. nevies co by som dala za to,keby sa mala prisala, je to neskutocne narocne na cas a energiu. Jakubko je este malinky, urcite to zvladnete. Drzm palce

svetlankat
2. máj 2010

Zamilovana, ja mam elektricku, medela je super, mam odsate sa 20 minut okolo 400 ml. Ale tiez doporucujem skusit poradkynu. Fakt vedia pomoct.