Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

sisulka7
2. máj 2010

ahojte kocky, tak som sem troska zabludila zasa. Ja som skoncila s odsavanim po Velkej Noci, lebo uz to nemalo zmysel, odsala som nejakych 60ml za den a to uz bolo len zbytocne trapenie. Take nieco ako 400ml za 20 minut, to si neviem ani predstavit. Drzte sa babulky a zamilovana, ja som mala elektricku avent aj medelu a vyhrala avent, ale u teba by som urcite vsadila na poradkynu a nech vyhra kojenie, lebo to odsavanie bolo o zivot. Zobralo mi to kopec casu, ktory by som mohla malej krajsie venovat, ale bola som rada, ze mala aspon 8 mesiacov moje mliecko.

lucula73
2. máj 2010

ahojte

zamilovana - ja mám elektrickú odsávačku Avent a neviem si ju vynachváliť,je super....ja nemám zničené bradavky,tak neviem....
inak odsať 400 ml mlieka,tak to si neviem ani predstaviť,mne sa podarí takých 130ml,odsávam každé tri-štyri hodky....

katarina822
3. máj 2010

ahojte mne sa po celej noci rano podari odsat 300ml.ale odsavam aj 30min. ale fakt tie avent odsavacky su super oproti inym znackam .

svetlankat
3. máj 2010

Sisulka, super, obdivujem ze si to vydrzala tak dlho, dufam ze aj ja vydrzim. Zatial sa to da. Tych 400 ml odsajem tiez rano, cez den je to o trosku menej. Ale priznavam mam zatial dost mliecka klop klop klop a stihame aj zamrazovat pre istotu. Tak drzim aj ja vsetkym palce. Kojenie z cicika je vsak najlepsie ale ked to nejde aj odsavanie sa rata. No nie?

pipera
6. máj 2010

ahojte, viem ze tu niekde je spomenuta jedna bylinka na tvorbu mlieka,ale neviem to nikde najst apotrebujem ju. je z nej caj, stoji sice viec eur,ale je velmi ucinny, neviete mi poradit co myslim ? ja viem,ze sa pytam vsetobecne,ale urcite sa najde niekdo kdo poradi,dakujem,

tinuskaha
6. máj 2010

pipera sennovka

katka.m
9. máj 2010

No, dievčatá, ako sa darí 🙂

lenocka84
9. máj 2010

ahojte
dievcata idem sa pytat podarilo sa Vam naucit Vase deturence este pit z prsnika alebo to uz ostalo len cisto na flaske a odsavani?
dakujem

katarina822
9. máj 2010

ahojte lenocka u mna to uz ostalo len flasi a odsavani .
katka a vy sa ako mate?

ivkaivka
9. máj 2010

lenocka u mna taky-tak....
katka.m, mame sa fajn, aspon ja, len mam opat depku z odsavania. Uz sa mi faaaaaaakt nechce, neskutocne sa premaham...nejako to musim vydrzat do roka...aj ked teraz mam ciastkovy ciel 9 mes. a som neskutocne rada kazdemu dnu,ktory este dsavam...

lenocka84
9. máj 2010

tak u nas sa nieco zlomilo, a maly zacal sat, teraz som ho ulozila co uz zaspal na prsniku
len neviem ci mal dost, to s tou cievkou mi pride ako super napad, ale cez cumel to neviem dat, mala dierka
tak asi len z flase ho dokrmim

svetlankat
10. máj 2010

Lenocka, nevzdavaj to s prikladanim, malinky sa este kludne moze naucit papat z cicika, este je mlicky, niekedy po trojmesacnom odsavani sa babatko prisaje a pije uz potom len z cicika, kazde babatko je ine. Dolezite je aby sa prisal spravne, aby si vytahal dost mliecka a hlavne aby ti neublizoval. U nas bol problem, teda este stale je, ze malicka sa mi zle prisava a uz ju neviem ani za svet sa naucit spravne prisat a tym padom mi strasne blizi bradavky. Konci sa to ragadami. Takze krmim zflase, ale ked treba prilozim ju aj ku prsniku. Vy ste este malicky tak to nevzdavajte. Skus sa obratit na annag, alebo nejaku poradkynu. Urcite Vam to pojde. Pevne verim.Ivka ty si to s odsavanim pekne vydrzala, dufam ze aj ja tak dlho vydrim, takze aj keby ste skoncili je to aj tak krasne tak dlho kojit.

lenocka84
10. máj 2010

svetlanka dakujem, skusame to stale, pri kazdom krmeni, nechavam ho ale max 5 minut lebo potom je unaveny a nedopije ani flasku kedze zaspi
ale verim ze sa to este nauci
obcas sa mu podari pekne prisat, ale vacsinou ma problem chytit bradavku
tak uvidime ako bude dalej

miau
10. máj 2010

tak uz sme skoncili s odsavanim...mliecka bolo stale menej a menej...drzim palce vsetkym ktore este bojuju 😉

ivkaivka
10. máj 2010

svetlankat, vdaka, hadam vydrzim este dlhsie.
Miau, super, aj tak si to dlho vydrzala...ako vravela kamoska, pocita sa kazda kvapka...cize super,niektore maminky nevydrzia ani mesiac...klobuk dole perd vsetkymi odsavajucimi, mozeme byt na seba pravom hrde

miau
10. máj 2010

presne tak ivka, myslim ze ten kto netravil dni, tyzdne, mesiace odsavanim netusi co to znamena odsavat pre babo mliecko 😉
som rada ze som malej dala aspon ten zaklad prve 3 mesiace 🙂
teraz papa bebu a je spokojna, pekne pribera, spinka a kaka 🙂

ivkaivka
10. máj 2010

to je super, najdolezitejsie je spokojne babatko a maminka. Drzte sa

miau
11. máj 2010

dakujem ivka 🙂
ty este odsavas?

ja ti mam zrazu tolko casu jak neodsavam, je to super 🙂
o 2 tyzdne skusim dat malej aj prikrm tak som zvedava na reakciu 😀

caterine
11. máj 2010

ahojte baby dlho som tu nebola a tiež ako miau už neodsavam, teda ešte by som aj odsavala ale už nebolo čo..... odsavala som skoro do 6 mesiacov, do tych 5 mesiacov bola mala 4 krat na mojom a 2 krat na nutrilone, ale potom sa mi začalo nejako stracat mlieko alebo čo odsavala som tak ako predtym a ledva som odsala na jednu davku za den tak som si povedala že s tym končim a tak isto mam teraz kopu času.... presne ivka možme byt na seba hrde a ty ešte tušim odsavaš tak držim palce a hlavne vela sil aby si vydržala čo najdlhšie lebo si pisala že malinkej velmi chuti tvoje mliečko, ani sa nečudujem ved od maminky je najlepšie..... ivka vy ste mali tušim problemy s prikrmami možem ti napisat IP

ivkaivka
11. máj 2010

miau, ano odsavam, mala ma ekzem, tak musim vydrzat aspon do roka...no len neviem ak oto zvladnem, lebo sa mi nechce
caterine, super kolko vydrzala vydrzala
Mne sa paci, ked sa opytam niektorej mamicky, ako dlho dojcila,...tak s hrdostou mi oznami ze napr. 3 mes.,no my mozeme s dvojitou hrdostou oznamovat ako dlho sme "dojcili" 😉

ivkaivka
11. máj 2010

ja tiez davam UM, na noc: niekedy 1 davku, niekedy 2...no co uz, ale stale prevysuje moje mliecko 😅 a rata sa kazda kvapka 😉

lenocka84
11. máj 2010

ivka a je nato m nieco zle ked v noci ma dam 2 davky UM a cez den len MM?
snad tym nic nekazim

ivkaivka
11. máj 2010

lenocka, ja to tiez tak robim, tak hadam nic sa tym nekazi,nasa obvodna nevravela nic...vo stvrtok ideme do poradne, tak sa este raz opytam

lenocka84
11. máj 2010

ivka tak ja verim ze je to ok
neviem si predstavit este aj v noci odsavat
to je uz dost vela aj na mna

ella1980
11. máj 2010

Ahojte uz neodsavajuce maminky, ja som tiez uz chcela skoncit, zo par dni som odsavala len jeden krat za den vecer a vcera uz nie. Ale dnes ma prsia trochu boleli a nahmatala som si tam take hrcky, tak som odsala zo strachu aby sa mi nezapalili. tie hrcky vsak nezmizli..neviete mi poradit co mam robit? bojim sa, aby sa mi nezapalili...prosim poradte ak ste tu daktora, nejde mi to ani rozmasirovat...vdaka :-/

lenocka84
11. máj 2010

ella skus horucu sprchu, a potom mat na prsiach uterak, alebo plienku, aby si ich mala stale v teple
mne to pomahalo, a potom to slo rozmasirovat

katarina822
12. máj 2010

ahojte lenocka ale ak nebudes odsavat v noci stratis mlieko. aspon raz v noci odsavaj
elle ta tepla sprcha pomoze skus este odsat ak ta bude velmi boliet radsej zajdi k doktorovi

lenocka84
12. máj 2010

katarina posledne odssavanie je cca okolo 11tejk ed idem spat
a rano cca o 5tej ked sa maly napapa ja odstavam
je to malo?

katarina822
12. máj 2010

nieje myslela som ze spis cca 8hod. a aspon raz medzi tym treba odsat

lenocka84
12. máj 2010

nie, to by mi prsia nedovolili,