Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

katarina822
6. júl 2010

@ivkaivka ahoj kolo 11-12mes.je ockovanie 3davka.od 2ockovani po 6mes.
@sabiatko ked budes menej odsavat vo vacsich casovych odstupoch budes mat menej mliecka ked teraz ti babo vypije kolo 1000ml a tolko mas aj mm je to super niekedy kolo 7mes. bude mozno pit iba 500ml.

martina21fly
12. júl 2010

dobry den Evi,a su naozaj ucinne?ja uz 6 mesiacikov len odstrekujem a chcela som uz prestat ale odrazu mi to je luto.najhorsie je ze uz mi mliecko samo pomali konci- ubuda.date mi prosim vediet?velmi pekne dakujem MARTINA

ivkaivka
18. júl 2010

😕 😕 😕

jaja25
19. júl 2010

Tak kočky, aj ja sa pridávam k odstrekujúcim mamičkám. Máme zatiaľ len mesiac, ale dúfam že aspoň do 6 mesiacov vydržím 😉 . Je to poriadna fuška pri našich chalanoch. Majú teraz prázdniny v škôlke, tak si to užívame 😀

ivkaivka
19. júl 2010

jaji, tak Ti drzim palce, urcite to zvladnes, ved si zena-mama, cize ak si si dala takyto ciel, tak to zvladnes. Drzim palce
Ja uz ratam dni do 22.8. a tresnem s odsavanim, uz sa mi fakt nechce, no nejako to musim dokopat

ivana2301
20. júl 2010

jaja25 držím palčeky pri odsávaní..je to riadna fuška pri jednom dieťati nieto ešte pri troch..ale tiež verím že to zvládneš 🙂

ivana2301
20. júl 2010

@ivkaivka -ahooj,ivuš skúšala som aj tvoju radu že dať natalku ľahnúť a potom jej dať príkrm...prvé tri lyžičky boli úspešné...a potom koniec..Zatne dasienka a pery a už niakým spôsobom nič do nej nedostanem..Ešte asi nie je pripravená 😕 neviem..Takže stále neje nič iba moje odstriekané mlieko a na obed 2 lyž.príkrmu...Ani ovocie...ani vodu,ani čaj...iba mm.. Hádam nebudem musieť odstriekavať do jej 18-stky 😀

katarina822
20. júl 2010

ahojte @jaja25 drzim palce pri troch budes mat co robit.neskusala si pomoc laktacnej poradkiny ci by ti neporadila aby si kojila.
@ivana2301 neboj asi este nieje pripravena na prikrmi stale trebe skusat uvidis o mes.dva kolko bude papat bude viac lozit bude viac chciet papkat MM jej nebude stacit. moja doteraz pije minimum vody aj to len z pohara ked ja pijem tak aj ona.a cajik vobec.este nejaky glg vypije co je napoj sunarek hruskovy s medovkov.
.a aj uz som 2krat davala UM.

ivana2301
20. júl 2010

katarinka ja odpadnem 😕 tak ani tebe nechce Katuška piť??Noo dobre ale tvoja má 11 mes. a teraz sú strašné horúčavy...ako často jej potom dávaš tvoje mliečko???aby sa napila-od smädu???Lebo Natalka mám pocit..že začína mať veľkú nechuť do jedla z toho že hu nútim..(viem nemala by som..)takže ked má vidí s fľaškou včašie ako po 2 hodinách od posledného jedenia už aj kričí a mrndí.. ☹ ..To ja jej chcem ponúknuť aby sa aspon môjho mlieka napila ale ona nie..čuridlo malé..Sa mi zdá že ked papá každé 3 alebo po 4 hod ...že je to dosť málo tekutín čo príjme v týchto horúčavách..Ináč ked hu prebalujem má dosť slabo pocikané plienočky....ale aj ked je tá pklienka ľahká aj tak hu prebalím...predtým mávala fakt ťažké prečúrané...Katka a aké si dávala malej umelé mliečko- značku???

ivkaivka
20. júl 2010

ivus, tak asi ma dost. Moja ma tiez dni,ze nechce nic, no dobrovolľne nasilu musi-otvorim jej usta, niekedy mam az strach, co tak stlacim a ona to prehltne, je to boj, ale jest musi, pretoze si to potom vynahradza v noci, vstava aj kazdu hodinu.
Ja som malej riedila aj moje mlieko, kym si zvykla na vodu, niekedy to bolo aj 75 ml vody a 20 ml mlieka. Teraz jej robim cajik a nemame problem, vypije za den celu flasu
Teraz mame obdobie, ze pije vecer strasne vela aj 300 ml mlieka, cize davam 1 davku UM, no co uz, ved za mesiac to bude uz len UM

katarina822
20. júl 2010

@ivana2301 dala som sunar MM pije rano ked vstane pred spanim doobedu pred spanim poobede pred spanim na noc a v noci dohana dvakrat. zistila som ze najviac vodicky vypije ked ju mam n rukach a ja pijem vodu s pohara tak aj ona chce tak jej dam z jej pohara.podla plienok niekedy ma malo pocurkane niekedy viac ked malo skusam vselijako do nej dostat vodicku lyzickou s poharika cez slamku . skusala si do svojho mliecka namocit piskotku a dat jej spapat.

ivana2301
22. júl 2010

babky poradte,ako zvýšiť produkciu mliečka??Ja viem že častejším odsávaním...,teraz odsávam každé 3hod a neviem si predstavyť že budem každé 2ho.Tak neaký iný spôsob...Na jeden krát odsajem tak90,100 max110...no lenže naša natalka začala viac piť mliečka a už len tak... tak... vychádzam s tým čo odsajem...Zaklopem si aby som to neuriekla klop klop... 😉 (ze zacala jest... 😅 )- no teda piť moje mlieko...lebo príkrmy ešte stele nechce...Neaký recept aby som odsala na jeden krát viac ako tých 100...Katarinka musim vyskúšať ten piškotik v mliečku a dám vedieť....A ešte sa chcem opýtať mohla by som zmiešať moje mliečko s trochou prevareneho kravského??Ja viem že ma možno ukameňujú niektoré maminy za takúto otázku...lenže malá odmieta akekoľvek um...tak či by jej mala davka neuškodila? Raz za den.... 😕 ???

jaja25
22. júl 2010

@katarina822 skúšala som laktačnú poradkyňu, ale moje dieťa namá problém s prisatím, ale so silou ťahania. Povedala že také dieťa ešte nevidela- ani žltačku nemala- žeby bola spavá. Ona je čulá hlási sa hlasným krikom na dávku, len tá jej sila je nejako slabá... Ona by potrebovala aby mi tieklo mlieko ako z flašky... Je pravda, že prvý týždeň ťahala svoju dávku 15-20min. z flaše, teraz to už zvládne za 5min. Takže sila sa asi mierne zvýšila. Aj som ju skúsila prikladať, chytí sa, ťahá, ale potiahne len predné mlieko a to čo jej vytlačím do pusy. Takže toto bude asi jediné dieťa ktoré nebude dojčené... ☹

katarina822
22. júl 2010

@ivana2301 skus nejake cajiki viac pit tekutiny vodu ja som pila v krizach z dm napoj Hipp na potporu tvorby mliecka su aj homeopatika.nemas nejake namrazene MM zeby si v pripade nudze pouzila a nebola v strese ze tolko som odsala a nemam v chladnicke a bude jej malo ....kravske prevarene skor ako po roku nie nie a nie to skor skus Um vravis ze odmieta prvy druhy raz na treti vypije ked nebude ine mliecko.moja teraz co som dala UM na prvy krat vypila len 20ml.teraz uz vypije tolko ako MM. uz sem tam davku kravske davaju pri vareni prikrmov mamicky az kolo 10-11mes.babetkam.zacala Ti viac pit lebo viac sa pohybuje skus nejake ovocie zeleninku nieco nove kasicku. stale treba skusat skus ti spapat lyz.prikrmu a jej ponukni prikrm...
@jaja25 ak budes odsavat a mala ti bude pit MM tak bude dojcena 😉 skus ju stale prikladat mne radili ze su aj deticky co sa v troch mes.prilozili a pekne pili s prsnika .sice jak si babo nauci na flasu uz s prsnika asi tazko ☹ tak drzim palce pri odsavani dostatok mliecka.

ivana2301
23. júl 2010

@katarinka/dakujem... 😉za rady.... 🙂

jaja25
27. júl 2010

@katarina822 ďakujem. To moje dieťa je malý lenivec- a už ju na prsník asi naozaj nenaučím. Možno keby mi tieklo mlieko tak ľahko ako mojej sestre, tak by si potvorka už teraz asi vytiahla. No z môjho musí silno ťahať- aj odsávačku mám na maximum 😅 . Našťastie mliečka vyzerá zatiaľ dosť- už mám 750ml namrazených v mrazničke 😀

katarina822
27. júl 2010

@jaja25 ahoj v tejto teme na strane 33 v polovicke pisu baby ze je nejaky liek po ktorom bude rychlejsie ist mliecko ....ja som neskusala ja uz pravdepodobne koncim ☹ nejak do toho roka ale uz odsavam menej a menej a casovo dlhsie a dlhsie.
odsavacku su dve asi najcastejsie pouzivane znacky medeli a avent neviem aku mas ja som presla 4znackami a podla mna je avent naj. ale niekto neda dopustit na medeli ze ak planujes odsavat dlhsie skus inu znacku alebo ak mas nanualnu skus elekricku.
ale fakt ja neviem ci by som odsavala a mat tri deti ale ked mi chceme to najlepsie pre svoje babetka. 🙂

ivkaivka
29. júl 2010

kati, aj ja odsajem menej, až o 100 ml, mam pocit, že každym dňom menej. Pred mesiacom som odsala aj 480 ml a teraz som rada,keď za celý deň odsajem 360ml. Dufam, že ten mesiac ešte nejako vydržím. Nechápem stale pijem rovnaké množstvo vody, aj viac
Jaja, to fakt klobuk dole pri 3 deťoch, no asi by som sa nejako pokusila aspon 3 mesiace, ale ak sa neda, tak sa neda

ivkaivka
9. aug 2010

@katarina822, ešte odsávaš? Pozerám, že Katuška už bude mať rok. Ja neviem či vydržím, toho mliecka je každým dnom menej a menej. Este 2 tyzdne, no je to makacka, odsavam aj 40 min. a som rada ked sa podari 120ml

riska
9. aug 2010

ahojte, vidim, že vy ste tu skusene odsavačky 🙂 ja kojim, ale stale mam malo mlieka 😠 😠 som však vdačna aj za to, malá sa v nemocnici vobec nechcela prisať, prisala sa až doma, aj to kojime cez klobučiky....mala som dokrvavané a rozhryzene bradavky, obojstranný zapal prsnika....
teraz sice kojim, no ninka je aj tak hladna, tak ju musim aj dokrmovať 😖 asi týžden už pravidelne odsavam, aby sa mi zvýšila tvorba mlieka....odsavam po kojeni, resp.ak spi, tak medzi kojeniami
po kojení odsajem tak 20-30ml z oboch prs, po 2 hodinach len 60...zda sa mi to málo, čo poviete? odsavam cca po 10 min. z každeho prsnika
budem vdačna za každý postreh 🙂

katarina822
10. aug 2010

@ivkaivka ahoj ja uz neodsavam dnes mame rok a od vcera vobec neodsavam uz som ku koncu viac davala um ☹ ako MM tak uz vobec neodsavam . do toho som dostala zapal priedusiek beriem lieky ☹ a dufam ze pri druhom babetku sa nam podari kojit a. 😉
@riska ahoj je celkom super ked medzi kojenim poodsavas 60ml.skus uz neodsavat ja si myslim ze po tyz.odsavania sa ti uz zvysila produkcia mliecka ze sa ti ho tvori viac.u mna zabralo aj 2 tri dni castejsie odsavanie a bolo mliecka viac. len nedavaj malej pit to odsavane mliecko s flase este je malicka zvykne na flasu a moze sa odstavit od prsnika.
ak mas stale malo mliecka skus riesit castejsim prikladanim hoci aj po hod. den dva . http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma... skus si pozriet

ivkaivka
10. aug 2010

@katarina822 no u nas nastastie je viac mojho ako UM, len neviem dokedy. Ale super, rok si vydrzala, dufam, ze aj ja to dokopem. Určite sa pri druhom podari dojcit, 2. krat odsavať...uf, určite urob všetko preto,aby sa podarilo. O a Katuške všetko naj....

katarina822
11. aug 2010

@ivkaivka velmi dufam ze pri druhom babetku sa nam podari dojcit.uz budem hned pred porodom ak prebehne bez problem aby mi babetko hned po porode prilozili.a do predu skusim nejaky kontakt na laktacnu poradkinu tu v okoli keby nieco. este dufat ze sa nam podari pocat druhe babo ale to do tejto temy nepatri.... no este dva tyz a mate aj vy rocik neboj to zbehne. je super ze mas viac MM a tiez super rok sme odsavali.....

ivkaivka
11. aug 2010

to máš pravdu, môžeme byť na seba právom pyšné, myslím, že odsávať je oveľa náročnejšie ako dojčiť-veď dojčenie musí byť parádny relax a odsávanie...uf, riadna fuška. Už len 12 dní

riska
11. aug 2010

@katarina822, vdaka za rady, poskúšam 🙂
a teda klobuk dole, že dokážate rok odsavať, ja mam dost už teraz 😝

katarina822
11. aug 2010

@riska 🙂 a najtahsie je to zo zaciatku

ivana2301
13. aug 2010

ahoj @katarina822 - vidím,že už neodsávaš..No ale si fakt krásne vydržala ..do roka. 😅 Je to veľká škoda,že Ta choroba skolila ☹ ..ale aj tak si žena..do roka odsávať-klobúk dole 😉 Dúfam,že aj ja budem môcť. aspon do roka..Ináč chcem povedať všetkým odsávačkam že:vyskúšala som senovku grécku stojí okolo 9eu a fakt mi to pomohlo mliečko sa my rapídne spustilo a mám ho zatiaľ pre tú moju beťárku,ktorá nič neje okrem môjho mliečka zatiaľ dosť.Takže žienky aj ja odporúčam... 😉

katarina822
13. aug 2010

@ivana2301 drzim palce pred dostatok MM pre malu Natalku a aby si v pohode zvladala odsavanie dokedy planujes 😉 je fajn ked Ti ta senovka grecka pomohla 😉 🙂

ivkaivka
16. aug 2010

ahojte, kde ste? Ja odsavam uz len tento tyzden, no ako naschval sa mi zvysuje tvorba mlieka. Neviem, ci mam prejst na 2 odsavania denne, nech to do konca tyzdna nejako zastavim. Mliecko sa tvori, no mam pocit, ze hlava uz pripravuje telo na ine, pretoze ma pri odsavani zacinaju neskutocne boliet prsia...

katarina822
16. aug 2010

ahojte @ivkaivka ak prejdes s jedneho odsavania na dve bude sa ti mliecko dalej tvorit a budes odsavat dlhsie je to na tebe. ja som pri konci mala maloMM a ked som uplne neodsala den dva boleli ma neskutocne este aj teraz mam mliecko ale malicko ale vobec neodsavam mozno by som odsala este 30- 50ml za den ale to uz... nechcem miesat s UM.
a potom prechadzas na UM ci kravske a ak UM aku znacku?