Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

moniciak
14. júl 2011

Ahojte ja tiež odstrekujem lebo som casto odchadzala a malá odmietla prsník želám vsetkým vela trpezlivosti ale uznajte ako jedna žena moze povedat ze sa jej nechce kojit???

majamat
14. júl 2011

@fleuerette tak to by malo stacit. v noci sa tak casto nemusi. mne to rano vychadza, ze odsavam po 6-7 hod. drzim palce, aby sa to rozbehlo.

@moniciak no veru netusim. ci kojenie, alebo odsavanie, je to doslova umenie. ja sa snazim a zatial sa mi dari. moja svokra nekojila, lebo ju to obtazovelo. no sila, aj ked bola ina doba. vtedy sa az taky doraz na kojenie nekladol.

sareenah
15. júl 2011

@majamat uf...presne viem o com pises...a v tychto neplotach Ti fakt nezavidim...mne mlieko tieklo tak, ze som doma permanentne nosila cez prsia plienky a vyzera som ja Dolly Buster...ale vies co...ono to mliecko naozaj casom islo menej a menej...napriklad okolo roku uz maly dostaval iba rano a vecer po 200ml viac neslo...a proste som odsavala a akurat som odsala iba tolko...takze neslo to do nekonecna...a ano je to presne o tom, ze ked baba odsava, tak stale trci dom a a odsava...dokola...no drzim palce, aby to slo co najlepsie 🙂

majamat
15. júl 2011

@sareenah diky. doteraz som vydrzala, tak snad este nejake obdobie vydrzim.

majamat
18. júl 2011

nedavno som tu pisala, ze uz sa mi neda tak lahko odsat mlieko, ze to ide horsie a dlho to trva. uz som prisla na to "kde je pes zakopany". uz som mala uvolneny ten silikonovy klobucik na odsavacke - Aventke. nastastie som mala nahradny a teraz mi to ide jedna radost. tomu by som ani neverila, keby som nezazila. nastastie ma osvietilo. 😅

priadka
20. júl 2011

@majamat aj medela odsavacky tam maju taku bielu silikonovu membranku, ktora sa vie rychlo znicit, roztrhnut. Ked som prvy mesiac sterilizovala kazdy den, niekedy aj viackrat, vzdy som ju rozoberala komplet aj s membranami a za 2 tyzdne sa obe membranky natrhli a uz to salo slabsie. Teraz uz sterilizujem raz za tyzden 😀 a nasla som si pri rozoberani taky hmat, aby som ich zbytocne nenicila. Nahradne su drahe.

macaobuchova
21. júl 2011

ahojte,chcem sa opýtat,kojim,ale mliečka mám už menej,neviete mi poradit z coho sa najviac tvori mliecko?

e.l.i.e.n.k.a
22. júl 2011

@gretkab nepamatas sa, kedy si presla na odsavanie 2x denne? Ja odsavam teraz 3x denne, ale mam mlieka viacej, tak mrazim, ale to nechcem, chcela by som prejst na 2x denne, ale bojim sa, ze stratim mlieko..vdaka 🙂

nikam
22. júl 2011

@majamat Akoze uvolneny? Ja som sa tu pred casom presne na toto dopytovala, ze ako zistim, ze je tu membranu uz treba vymenit. Inak mne sa pokazila odsavacka, cakam na druhu .... esteze som nakupovala v serioznom obchodiku a poslu mi novu.
@macaobuchova Zienky radia tabletky Motilium (Costi), homeopatika Ricinus Cummins, caje zo senovky greckej a benedikta lekarskeho, vinea, caro a hlavne, vela vela tekutin pit. Kolko ma dietatko mesiacov? Drzim palce.

macaobuchova
22. júl 2011

@nikam mame 3týždne🙂

gretkab
22. júl 2011

@e.l.i.e.n.k.a No skor uz je to teraz len moj odhad, ale tipujem, ze okolo 10 mesiacov, kedze som odsavala do roka (ale fakt si to presne nematam).

nikam
22. júl 2011

@macaobuchova A ako casto si odsavas (predpokladam, ze odsavas, ked pises sem do temy)? Kolko mliecka mas a kolko babatko vypije? Mozno je to len pocit, ze mas menej, po troch tyzdnoch zacne babatko papat viac - tzv. rastovy spurt.

macaobuchova
24. júl 2011

@nikam nie neodsavam,odsavala som prvy týžden ked mi prislo mliečko,asi 5 dni po sekcii,,mám menej,lebo pri papani mu musim dat obidva prsniky...

nikam
24. júl 2011

@macaobuchova Hlavne, ze je spokojny, myslim, ze nevadi, ak pije z oboch prsnikov. Ale to by Ti lepsie poradili zienky, ktore koja alebo laktacna poradkyna. Aj tu na MK je k tomu tema.

makykaky
24. júl 2011

Ahojte mamulky, ja som prveho syna krmila z flase svojim mliekom 4 mesiace, nakolko som mala mlieka dost (pol litra rano, pol litra vecer).Potom to uz islo s kvantitou dole vodou... V porodnici sme boli dlho kvôli zltacke a potom kvoli rotavirusovej hnacke, takze maleho stale dokrmovali z flase a tak sa nam jednoducho nepodarilo dobre prisat, ani sa napit dosyta, len mi male stale spal na prsniku a o 15 minut zase hore a zase sa nenapapal a tak som sa odsala, naliala do flase, vypil kolko mal a pekne mi spal, aj on si oddychol a stale sa nebudil. Mamicky ktore maju mlieko ale nedari sa im technika, nech radsej odsavaju svoje mliecko ako to vzdat uplne. Zakladom je aby dieta pilo materske mlieko. Radsej z flase svoje ako umele. Hoci ho tiez treba stale zohrievat. 😉

mirm
27. júl 2011

ahojte
chcem sa spytat, ci vam hned islo mliecko ked ste zacali odsavat. Lebo s odsavackou mi ide hrozne malo mliecka, ale ked si vytlacam tak ide toho ovela viacej.
co ste robili aby to islo lepsie?? Mala je leniva tahat, a kvoli tomu prichadzam aj o mliecko lebo sa mi menej tvori, tak chcem skusit odsavat a davat z flasky len neviem ako to rozbehnut. 😒

mirm
27. júl 2011

@macaobuchova my sme mali ten isty problem, ja uzivam asi vsetko okrem cajov a vinei lebo tam su bublinky a sladke moc nemusim, mliecka mam asi aj viac ale mala nechce sat, leniva je :(
treba vyskusat vsetko, drzim palce 🙂

pimma
28. júl 2011

ahojte 🙂 chcem sa vas opytat... maly ma 3tyzdne a zistila som,ze mam velmi malo mliecka, musela som zacat ho prikrmovat ☹ chcela by som sa pokusit rozbehnut tvorbu mlieka aj tym,ze budem odsavat. ako casto by som mala odsavat? doteraz som si odsavala nepravidelne,asi len 4x a mliecka bolo len okolo 50-60ml ☹ na mliecko beriem tabletky more milk plus uz asi tyzden /obsahuju senovku aj benedikt/ a zatial nevidim vysledky, zacala som pit aj caj, objednala som si senovku grecku mletu. poradite?

julienka
28. júl 2011

@pimma odsavať tak často, ako sa len dá, akoby si kojila, t.j. min. každé 3, keď nie každé 2 hodiny... prikladať dieťatko, ono si potiahne a "roztiahne" aj mliečko... veľa piť vodičky, čajíkov na podporu kojenia, zapražené polievočky, niektorí odporúčajú vineu, ja osobne meltu a caro 😉 a byť v kľude (čo sa hovorí veeeľmi ľahko) 😉)))

mirm
29. júl 2011

@pimma ahoj kde si zohnala senovku?? ja som ju zhanala a neuspesne :(

pimma
29. júl 2011

@mirm objednala som si ju tu na bazariku od jednej pani, cakam,kedy mi pride, aby som mohla zacat uzivat. zistila som,ze lavy prsnik mi uz neprodukuje takmer ziadne mliecko. celkovo som vcera mala len okolo 300 ml za cely den. to je malicko ☹

@julienka dakujem za radu, budem sa jej drzat. dufam, ze sa mi to coskoro rozbehne 🙂

julienka
29. júl 2011

@mirm senovku vedia objednat aj v lekarni, ked su ochotni 😉) +v bylinkarnach by ju mali mat urcite

mirm
29. júl 2011

@julienka
@pimma dakujeeem 🙂)

julienka
29. júl 2011

@mirm nie je zač 😉

janula18
30. júl 2011

ahojte, ja tiež odsávam. Robila som to aj pri prvom synovi ale vtedy to bolo lahšie odsať ako teraz.
Teraz mám dvojičky a musím dokrmovať UM ale snažím sa aby mali aspon 3x za den moje mlieko, aby ich nezapekalo.
Musela som si kupiť elek. odsávačku lebo čo som mala pri prvom tak mi to skoro vôbec nešlo.
Teraz je to trochu lepšie, ale neskutočne ma bolia stále z toho bradavky. Mám ich dosť veľké a ked odsávam tak veľmi "spuchnú" až sa mi šúchajú po stranách na odsávačke.

Aj vás boleli pri odsávaní bradavky, čo ste nato používali? Calciová masť nepomáha a teraz skúšam bepanthen masť, ale pomohla len trošku.
Neviem ako by sa dalo odsať aby to tak nebolelo.

kukujka
30. júl 2011

dlhsie som sem nenakukla,ale konecne sa mozem pochvalit,ze s odsavanim sme skoncili huraaaaa malicka uz krasne papka s prsniku

ellenie
30. júl 2011

ahoj,
chcem sa opytat, ak pouzivam zberace materskeho mlieka, a nieco sa mi tam nazbiera, mozem to mliecko pouzit na kojenie alebo je nepouzitelne? 🙂 Pouzivam zberace materskeho mlieka od Chicco. 🙂

dominika1988
30. júl 2011

@ellenie mala by si ho vylievat, aspon podla toho, co som citala na nete

pitipitipa
30. júl 2011

@janula18 ahojky, tiez odsavam pre dvojcata 😉 ale nemam problem s bradavkami...tiez ich mam velke a ked skoncim z odsavanim, mam problem ich vytiahnut z odsavacky 😅
ak sa mozem spytat, ako casto odsavas?? kolko papaju tvoji chlapci?..moji su asi o tyzden mladsi..ale my sme predcasnici 😉
inak, mala som cervene a na dotyk bolestive bradavky na zaciatku, ked som odsavala kazde 2.5 hodiny...a moja laktacna mi poradila potierat bradavky odsatym mlieckom, kedze je to prirodzene antibiotikum..tak som tak robila...a pomohlo to.. 😉

janula18
31. júl 2011

@pitipitipa ja sa snažím každé 4 hodiny.Len už je menej času, lebo hlavne ten menší začína menej spať a hlavne plakať. A muž mal celozávodnú dovolenku tak sa to dalo s tým odsávaním, že on bol s nimi, ale teraz budem na nich sama, tak neviem či bude čas na odsávanie.
Inak cez noc odsávam tak po 5-6 hod. Lebo jednu bradavku mam trochu podliatu krvou tak nech sa to zahoví trošku, a druhá zase z boku akoby zošúchana trochu do živého.
Ja si nechávam zaschúť mlieko, ale nejako to nepomáha.
Ten väčší spapá tak 100ml, cca každé 3 hod. a menší takých 80ml.
Inak sú narodený o mesiac skôr 35+5tt, jeden mal 2500 a druhý 2300, ale potom veľmi schudli, a boli sme ešte dva týždne v nemocnici, kým nabrali pôrodnú hmotnosť
Tebe sa kedy narodili a akú mali hmotnosť