Nekojím, ale odsávam, preto prosím o vaše skúsenosti

perla200
6. aug 2009

ahojte babenky, sú tu také, ktoré od začiatku nekoja, ale odsávajú mliečko malinkým a tak ich krmia? sú preto rôzne príčiny, a ktoré to trápi velmi?

luciana789
14. jan 2012

@vierka0 Ahoj, ja som na tom bola podobne, tiež som si myslela, že budem dojčiť, no nestalo sa tak, tiež sme mali na začiatku zdravotné problémy a potom sa malý už neprisal, tak mi nezostávalo nič iné len odsávať. Pri prvej návšteve v ambulancii mi doktorka povedala, že mala mamičku, ktorá to vydržala 8 mesiacov a vtedy som si myslela, že to tak dlho určite nevydržím, že sa to nedá. No nestalo sa tak a vydržala som do dovŕšeného ôsmeho mesiaca. Som na seba hrdá, pretože poznám mamičky, ktoré ukončili dojčenie oveľa skôr ako ja. Boli obdobia, keď som mala dostatok mlieka a odsávala som 3, 4 krát, no boli obdobia, kedy som odsávala každé tri hodiny. Najskôr som mala tiež len ručnú odsávačku, no bolo to namáhavé, tak sme kúpili elektrickú AVENT. Časovo je to strašne náročné, no naši drobci za to stoja. Držím palce.

vierka0
14. jan 2012

@bubo1104 @luciana789 dakujem vam za povzbudenie 🙂 urcite chcem elektricku, stale sa vsak neviem rozhodnut aku..co tu aj studujem rozne temy, tak aj avent aj medela ma svojich nadsencov 🙂 skusali ste niektora obe elektricke odsavacky? na porovnanie ?

millka11
15. jan 2012

@vierka0 Ahoj. Ja si uz 9 apol mesiaca odsavam mliecko s elektrickou Medelou Swing a som velmi spokojna. Nemenila by som. Taktiez som pocula, ze mnohe kocky odporucaju elektricku Avent IQ.
Drzim palce, nech ti to odsavanie, pripadne dojcenie vydrzi co najdlhsie. Stoji to za to, aj ked to mozno momentalne zneje uplne sialene.Pekny den.

bubo1104
15. jan 2012

Ahoj - ja si myslím , že je to jedno či Medela alebo Avent - hlavne že budú fungovať. Obé su elektrické a obé majú záruku , keď by sa dačo stalo - môžeš reklamovať . Nikto Ti nedá záruku , že práve tej Tvojej sa dačo nestane , veď aj keď je nová môže biť z výroby dáka malá závada a oslabenie , nuž a nemusí fungovať . Ale na to sú práve tie záručné doby , keď môžeš reklamovať a aj uspieť . Netráp sa zbytočne a niektorú si kúp , vyskúšaj a budeš ju mať doma a nebudeš sa musieť trápiť ručnou . Len sa nestresuj , aby si mala mliečko a tiež si trochu oddýchni , aby si mala silu do ďalších povinností , ktoré Ťa čakajú . Jarmila

majamat
16. jan 2012

tak ja som asi dostala znamenie, ze mam skoncit odsavanie. odsavacka mi padla na zem a zlomila sa mi. posledne dni som mala mlieka od 450-500ml a celkom sa mi to drzalo, aj ked dnes mi to nejak nejde. ked som odsavala, za 10min sa mi podarilo tak mozno 10ml. uz by som mozno potrebovala vymenit ten biely ventilcek a silikonovy klobucik, tak neviem co spravim. ci mam do toho investovat, lebo uz asi nebudem dlho odsavat.

dadda02
16. jan 2012

Baby, ja to nechapem. Aj ked som odsavala kazde 2 hodiny, produkcia mlieka sa mi nezvysila, pijem caj na podporu dojcenia a aj tak je mlieka rovnako. Tiez patrim k vam, ktore len odsavame. Su to 2 mesiace, chcela by som aspon 8 -9. Ale je to tak hlupo casovo narocne, posledne dni odsavam fakt "len" kazde 3 hodiny, plus 2 krat v noci a produkcia je rovnaka. Vytiahnem tak 50 - max. 70 ml, co malej vydrzi na krmenie po cely den, v noci davam Bebu HA a odsavam do zasoby. Mam pocit, ze nic nestiham, malu nakrmim, prebalim, 20 minut odsavam, uspavam atd. a o chvilu uz je zase hore. Castejsie mi to naozaj nejde, som na nu sama. Ako mam teda zvysit produkciu mlieka? Ako ste odsavali vy? 😕 Zacinam verit tomu, ze v malych prsiach sa fakt tvori menej mlieka. Aj sestra s malymi prsiami dojcila kazde 2 hodiny celych 6 mesiacov...

krenkova
16. jan 2012

@vierka0 Ahoj Vierka, ja som odsávala 4mesiace a používala som Medelu Swing, je síce drahšia, ale bola som s ňou maximálne spokojná, vôbec neničí bradavky, je šetrná a hlavne odsávala sama 😉. A ešte jedna jej výhoda je, že najprv pomaly rozsáva, akoby salo bábatko, takže mne sa následne spustil vypudzovací reflex a mala som odsaté raz-dva.

majamat
16. jan 2012

@dadda02 neviem ako si odsavala, ale najlepsie je odsat tak aby boli prsia prazdne. aj ked ide malo, treba sa este pokusat. mne niekedy pomohlo nachvilu dat odsavacku prec a potom zas prilozit, alebo prelozit. nie vzdy som ju mala dobre nasadenu a musela som ju napravat, aby mi to lepsie tieklo.

vierka0
16. jan 2012

no dievcata..tak ja idem vyskusat medelu od kamosky, a ked budem spokojna, kupim tu 🙂
@dadda02 ahoj, ono fakt je dolezite odsat uplne domäkka tie prsia..ja pri odsavani stlacam prsniky, aby som odsala vsetko..a tiez odsajem z jedneho, potom z druheho a este sa vratim k prvemu a potom zase k druhemu 🙂 drzim palce, uplne chapem ako sa citis, ja zazivam to iste, aj ked teraz odsavam len tak 5-6x denne (zatial to pre malu staci, este aj mrazim do zasoby 🙂 ) prestala som odsavat pricasto, lebo ma boleli prsia potom..a v noci by som fakt nemohla odsavat, staci, ze to robim o polnoci a potom zase rano okolo siestej ako sa mala zobudi..

priadka
16. jan 2012

@vierka0 medela ma velky vyber odsavaciek, rozhodni sa podla toho, ako sa ti dari odsavat, ci mas dobry spustaci reflex, ako dlho ti odsavanie trva, ci stihas podstatne cinnosti okolo dcerky (teda snad uz ju mas z nemocnice doma) a pod.
Ja som po sekcii stratila kontakt s dcerkou, videla ju az na 6.den po porode, bola v ohrozeni zivota, ja uplne vystrasena, takze som sa bala, ze mlieko ani nenastartujem... preto som si na odporucanie laktacnych poradkyn prenajala 2-prsnikovu "nemocnicnu" odsavacku mlieka Medela Symphony. S nou som odsavala mesiac a tvorbu mliecka rozbehla. Bolo mi jasne, ze s nejakou 1-prsnikovou odsavackou by som to nezvladala - a to bola dcerka este v tom case v nemocnici...
Takze som sa zariadila podla nasledovnej tabulky:
http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav...
a kupila si z e-shopu z nemecka Pump in Style Advanced. Stala 200 eur, ale sluzi mi vyborne.

nikam
17. jan 2012

@dadda02 Ahoj, mne velmi pomohla senovka grecka. Najprv caj + caj z benedikta lekarskeho, potom to iste v kapsuliach. Rovnake zlozenie maju aj kapsle More milk plus, neviem, ci si ich skusala. Ja som vydrzala len odsavat 7,5 mesiaca, maly sa nikdy neprisal. Drzim palce.

nikam
17. jan 2012

@vierka0 Ja som skusala obe, na Medele neviem ci je nejaka makka nasadka, Avent ju ma, aj sa mi lepsie pouzivala. A ta Aventka bola neporovnatelne tichsia. Pravda ale je, ze sa mi dva krat pokazila.

dadda02
17. jan 2012

@majamat
@vierka0 Vdaka, dievcata. Aspon ste ma utvrdili v tom, ze to robim ako mam. Ja tiez odsavam do poslednej kvapky a vytlacam a striedam, len *kurnik* toho mlieka furt nie je dost. Radila som sa aj s laktacnou, ta vravela, ze mam stale skusat malinku prikladat, ale uprimne, ja som to uz vzdala, nevladzem malu trapit, ked mi na prse krici az je cela cervena a prisaje sa len na chvilocku. Ja som 11 dni brala silne ATB, mliko odsate som vylievala, takze dcerka je uplne navyknuta na cumel :( Druha laktacna mi v poradni radila, aby som skusila odsavat kazdu hodinu - co je sice pekny napad, ale zrealizovatelny len tazko. Skusim este bylinky. Lebo viac investicii do "dojcenia" uz zruinuje nas rozpocet...

dadda02
17. jan 2012

@nikam Prosim Ta, tu senovku zozeniem tiez v lekarni? (...aby som vyslala manzela na nakup) Benedikt uz mam, tak dufam, ze sa nieco vylepsi. Vdaka

majamat
17. jan 2012

@dadda02 niektore tie rady od laktacnych poradkyn su sice pekne, ale fakt nerealne. ja som na zaciatku odsavala 5-6x. 5x bolo malo, ale niekedy sa inak nedalo. ked bol mm cele dni v robote a mala mi prve mesiace stale revala, nedalo sa. vtedy som citila, ze je mlieka menej. nastastie sme vydrzali a stale odsavam. a tvorba mlieka sa da udrzat aj odsavackou, ked sa neda prikladat.

nikam
17. jan 2012

@dadda02 Ja som kupila vo vrecusku v cajovni - to sa ale strasne rychlo mina, jedno vrecko je asi na 3-4 dni. A kapsle predavaju aj tu v bazariku https://www.modrykonik.sk/bazar/?q=senovka a aj ja mam jedno nenacate balenie, ak by si chcela. Urcite skus, pomaha.

vierka0
17. jan 2012

@dadda02 podla mna odsavat kazdu hodinu je uplny nezmysel ! si tak akurat znicis bradavky..myslim, ze min. rozdiel by mal byt aspon tie tri hodiny, lebo ty pri odsavani prsnik celkom vyprazdnis na rozdiel od dojcenia, kedy babo potiahne kolko prave chce, a potom chce zase o hodinu, ale prsnik nebol vyprazdneny..inak chapem tvoju frustraciu, ja moju uz tiez neprikladam, lebo len krici pri tom, momentalne mame 2,5kg, tak ked trosku mala zosilnie, skusime zase prilozit..ale velku sancu tomu nedavam 🙂 inak, ja som tu tiez mala laktacnu, ta mi vyslovene povedala, ze ak dieta zacne kricat na prsniku, treba ho hned zabavit inak, aby sa netraumatizovalo prsnikom 🙂
@nikam dik za radu 🙂 veru uz som si vsimla ze avent je tichsia..aj ked tusim len v porovnani s medelou mini electric
@priadka ahoj, no ta medela symphonic by bola najlepsia, no bohuzial si to velmi nemozem dovolit, ved je to 2,40 na den tusim a poistovna to nepreplaca :( kamoska mi v piatok pozicia mini electric, tak som zvedava ako bude odsavat, ak nebudem spokojna, budem hladat dalej 🙂 viem, ze je hlucna, v porodnici to znelo ako vysavac 😀

vierka0
17. jan 2012

@dadda02 @nikam mne laktacna povedala, ze tej senovky treba zjest tolko, ze az cela po nej "vonias" - vonia to ako kari 😀

nikam
17. jan 2012

@vierka0 @dadda02 Ano, aj ja som vonala a vonalaaaaa 😀 Ale nie je to neprijemne.

dadda02
17. jan 2012

@vierka0 Ono hlavne to ani nie je zrealizovatelne. Aj keby som odsavala len 5 - 10 min... niektore veci tie poradkyne hadam myslia dobre, len si to neskusili na vlastnej kozi, tak im realita trosku unika. Inak
medelu mini electric mam ja... celkom fajn, len 1. stupen odsavania ani velmi necitim a nie je taky rychly, aby som mala pocit, ze imituje pociatocne satie babatka na rozbeh spustenia mliecka. Inak fajn, 5. stupen - to uz je teda riadny stisk 🙂 No a hlucnost - taky vysavacik. Ja motorcek obcas prekryjem dekou, ale tak, aby mal kadial unikat vzduch. Ak si ju das len na baterky, vydrzi velmi kratko (mne max. 3 dni) a satie je o trochu slabsie.

dadda02
17. jan 2012

@nikam A co sa podla teba oplati viac? Tablety ci caj?

majamat
17. jan 2012

no tak ja nakoniec budem asi mlieko odstriekavat. moja stara dsavacka tesco nic moc. suseda mi pozicala jednu, ale to je nieco podobne. s nou som odsala 40ml a rucne este 50ml. a z tesco odsavacky sa mi zacinaju robit mozole za 1 den odsavania.

nikam
17. jan 2012

@dadda02 Zrejme tablety. Po nich som ale nevonala. Z caju som ucinok citila takmer hned - do 1 dna. Musis si odskusat. Ten cajik som 50g kupila za 2,5€, tablety stoja 7,5€, takze asi aj vyjdu lacnejsie v prepocte na den.

dadda02
18. jan 2012

@nikam Vdaka!

majamat
18. jan 2012

tak koniec trapenie. dnes som si pozicala elektricku aventu a je super. odsala som rychlo a bolo to ovela jemnejsie ako manualnou aventkou, alebo inou odsavackou.

lucuska22
22. jan 2012

Ahojte baby citam tu temu odsavane mlieka...No ja som odsavala uz v porodnici,malinka bola v inkubatore a tak sa naucila pit z flasky,vobec sa nevedela prisat. Dnes ma 6 mesiacov a ja stale odsavam mliecko. Pije len moje umele nikdy nemala a kurat sme uz so zeleninkou zacali. Tak nam sa celkom dari,dufam ze nam to aspon do roka vydrzi.Odsavam asi 5-6 x za den a vzdy cez 200 ml takze zatial mame nabohato. 🙂 Drzim palce v odsavani...
Inak odsavam od zaciatku elek.avent a som maximalne spokojna...

silvia.t
22. jan 2012

ahojte baby aj ja odsavam,malicka sa narodila v 33tt a tak ako pise @lucuska22 aj moju v nemocke naucili na flasu,a s prsnikom uz ani netusi co robit...odsajem cca 70ml.a trva mi to 45min 😖 ale uz je jej malo a raz musim davat UM ☹ no to odsavanie ma uz ubija a to odsavam este len mesiac,mam rucnu aventku...obdivujem vas co ste to vydrzali dlhodobo...dufam ze ja potiahnem este aspon mesiac

lucuska22
22. jan 2012

silvia.t no mozno preto ta to ubija lebo to mas s rucnu odsavacku ja s rucnu odsajem ledva 80 ale s elektricku to mam za 15 min a mam vyse 200 ml takze ja pouzivam iba elektricku aventku. Moja sa narodila v 36 tt no problemi mala ako by bola narodena este skor,nastastie je z nej zdrave krasne babo... 😀

dadda02
22. jan 2012

@silvia.t Fuuha, tak to Ta obdivujem, ze to vladzes s rucnou odsavackou. Ja si to bez elektrickej nedokazem predstavit. Po tyzdni som mala s rucnou taku svalovicu, ze som si povedala dost! A odsajem viac, lebo mozem druhou rukou vytlacat z prsnika mliecko. Nemusis kupovat novu, popozeraj bazare na nete, ja som moju kupila na bazosi a je ako nova (ale za 1/3 povodnej ceny) . 🙂

pasoa
22. jan 2012

Ahojte, všetkým vám držím silno palce a veľmi vás podporujem.
Ja som odsávala presne rok. Matúško sa mi narodil veľmi maličký a slabý, vôbec sa nedokázal prisať a už vôbec nie sať.
Mala som ručnú Medelu a neskôr som zainvestovala do elektrickej Avent a to bolo to najlepšie, čo som mohla spraviť. Vrele odporúčam. Kúpila som ju cez MMB, takže ma vyšla na polovicu. Treba len hľadať.
Priznávam, boli dni, keď som s tým chcela seknúť a utekať do najbližšieho hypermarketu kúpiť krabicu UM... ale potom som sa vždy zarazila..
Prečo, keď mám prsia plné mlieka????
MM je to najlepšie, čo môžete vašim detičkám dať. Vytrvajte!
Veľa síl vám všetkým! 🙂 🙂 🙂

A ešte - ak máte problémy s mliekotvorbou.. áno, sú všeliaké prípravky na podporu, homeopatia, bylinky a neviem, čo všetko. Ale najdôležitejšia je psychická pohoda. Overené, 100% účinné 🙂