Nonstop boľavá bradavka

4. dec 2022

Potrebujem poradiť od skúsenejších. Mam 13dnove dieťa, dojčím ho. V pôrodnici mi ukázali ako kojiť, aj som si napozerala veci na mamile, mam pocit, že kojím dieťa v správnej polohe. No aj tak ma bolia bradavky. Malý si niekedy pýta piť aj každú hodinu a myslím, že preto ich mam také bolestivé. Prišli mi to ako bežné ragady, no dnes od posledného kojenia na pravom prsníku (cca o 7 ráno, potom neskor uz dostal len z ľavého prsníka) ma ta pravá bradavka boli, páli, aj na dotyk s látkou. Je to veľmi nepríjemné. Vizuálne nevidím na bradavke nič, nerozumiem, prečo to nonstop páli. Viete mi prosím poradiť, čo s tým?

lenkakravcova
4. dec 2022

Citlivosť. Mňa dojčenie zabíja vždy.
Používaš lanolin alebo bepanthen? Ak nie, začni.

daja0760
4. dec 2022

Nepoteším Ta, ale bude ešte horšie. Kojenie, a hlavne 1.dietatka, je fakt náročné. Musíš len vydržať. a prsia vetrať a mazať a mazať a mazať.
Bepanthen masticku začni používať a čím skôr. Lenolin je už teraz pre teba slabý.
A keď pôjdeš kojit, skús si trošku pred tým mliečko rozstriekat, aby bábätku šlo ľahšie a neublizovalo tak bradavke. A ak sa dá, meniť polohy.
To pálenie prvých 10-20 sekúnd výdrž. Zlepší sa to časom.
Ak budeš mať veľmi bradavku boľavu, skús ju na pár hodín vynechať a poriadne maz bepanthenom.
A ešte niečo...máj bábo na prsníku,len keď aktívne pije. Nenahradzaj mu bradavkou cumlík.
A ak sa dá, predlžuj intervaly kojenia.
Veľa stastia

anavixy
4. dec 2022

Bežné ragády? Ragády síce sú bežný problém, ale je to problém, ktorý značí nesprávne prisatie. Poloha moze byt ok, ale prisatie nemusí byt. Polohy pri dojceni treba striedat. Ak vsak nevidis na prsniku vyslovene ragadu, moze ist o mikrotrhlinky, alebo infekciu. Skus viac dojcit z toho “dobreho” prsnika, bradavky co najviac vetrat (existuju musle, ktore nasadis na prsnik pod tricko, bradavka je chranena a vetrana a ty nemusis chodit hola) a natierat na to urcenym kremom alebo kvapkami (odporucania su rozne). No aj ten bolavy prsnik sa musi vyprazdnovat. Pozri si este ako ma vyzerat spravne prisatie, davaj pozor aby dieta nedrzalo v ustach len bradavku. A najdi si ak alo vyzera bradavka s kvasinkovou infekciou, ma specificky vyzor a boli nonstop. Vtedy sa neodporuca lanolin. Drzim palce 🍀

sovicka94
4. dec 2022

Ahoj 🙂 dojcenie nema byt neprijemne ani bolestive urcite si zavolaj laktacnu poradkynu ona ti poradi pomoze mozno treba nastrihnut uzdicku a na bolave bradavky mne pomahala borova voda po kazdom dojceni si to potriet nemusis ju ani potom umyvat pred kojenim mne to jedine pomohlo 🙂

micusch
14. dec 2022

Odporúčam Mepilex, je to silikónový obväz, ktorý dáte na boľavé bradavky resp. na trhlinky, ragády. Toto odporúčaju laktačne poradkyne v Belgicku. Toľko som sa natrápila s kadejakými kremikmi a toto ma z toho dostalo za tri dni. Ja som mala náplasť cca 12x12cm, z ktorej som strihala malé štvorčeky, ktoré som prikladala na ranku medzi dojčením. Tak verím, že niekomu touto radou pomôžem 🤗
Z krémikov je najlepší Purlean Medela, už pár rokov ju používam na všetky kožné neduhy 👍🏻