Odnaučenie zaspávania na prsníku

antonia16
25. aug 2014

Ako odnaučím moju 7 mesačnú dcéru od zaspávania na prsníku? Večer som ju ešte inak ani neuspala. Už teraz sa bojím ako ju uspim, keď ju prestanem kojim. Prosím poraďte

nomina
25. aug 2014

bože moja ma rok,a som presne natom istom-uspí sa iba na cicke:(((

nomina
25. aug 2014

tak baby prosím poradte!!

martinkaxp
25. aug 2014

moja mala ma 16 mesiacov a bezne mi zaspi pri prsniku a ja si to uzivam, ked ju mozem tak jednoducho uspat 🙂 pride cas, kedy bude schopna zaspat sama a nebude potrebovat prsnik. Radsej budte radi, ze kojite a mozte tak jednoducho uspat deti

demeterka
25. aug 2014

@antonia16
@nomina
Ja som to tiez musela riesit, obe moje deti som prestala kojit ked mali 9 mesiacov a zaspavali na prsniku... No a co cert nechcel jedine ci nam pomohlo bolo zacat v deviatich mesiacoch dudlovat dudle... ale tak co uz, hlavne ze pomohlo, potom som ich od dudlu lahsie oducila ako od prsnika. Ale kazde dieta je ine, mojej kamosky mala dudel nehccela ani vidiet, nejako sa to same upravilo, zozaciatku poplakala ale to preslo. Nebojde nebudu zaspavt na prse do 18stich.

dollynkaa
25. aug 2014

@antonia16 toto iste mam aj ja. Pri kojeni zahaja. Ale to by mozno aj keby pila mlieko z flase pri tom zaspi ci? Co je na tom tragicke aby si chcela odnaucit?

antonia16
autor
25. aug 2014

Ja som rada, že ju môžem kojit, ale čo ak prestanem mať mlieko. Ako ju potom uspím? To len bude plaču.

antonia16
autor
25. aug 2014

@demeterka ani moja nechce duel ani za svet

meluela
25. aug 2014

@antonia16 @nomina

tiez som sa bala ako to bude a nakoniec z toho bol len tyzden-dva tazsieho zaspavania.
Je to pre babo vyborny sposob uspavania, tak je skoda ho o neho pripravit pokial este kojite.
Ja som si to nechala ako viac menej posledne kojenie (cez den uz iba obcas) a potom ho zrusila naraz s uplnym prestanim kojenia. 7 mesacne babatko je este velmi malinke, neviem ako dlho chces kojit, ale urcite by som ju neodvykala od zaspavania na prsniku v tom veku.
Moj mal sice uz nieco cez 3 roky, ale nakoniec to bolo lahsie nez som ocakavala 😉

nomina
25. aug 2014

ani moja dudu nechce ani za nič🙂

culia1
25. aug 2014

Ja som odnaucila tak, ze som mu dala flasu a lezala som pri nom kym proste zaspi, to trvalo hocikedy aj pol hodiny, niekedy aj viac - zacala som to praktizovat ked mal asi 14 mesiacov, od 18 mesiacov som ho ucila zaspat - stylom pomojkame sa pred spanim, pripadne precitame nejaku rozpravku a zaspavas sam. a tak stale fungujeme. len cickajte na prske, kym chce 🙂 a o stratu mlieka sa neboj, dieta si nieco vytiahne, vsak nemusis mat stale naliate prsia, mlieko sa nestraca z dna na den. Ja som po odstaveni este 2 mesiace mohla vytlacit mlieko z prs.

demeterka
25. aug 2014

@antonia16 moje tiez nechceli najprv, vzdy to zacal obhryzat z druhej strany a kadejako len nie spravne, a nejako zrazu to potom pochopili, islo im to lahsie ked som zaviedla umele mliecko do flasky a zaspali pri piti z flasky a ked som ju im zobrala strcili si cumel. Ale niekedy nefunguje ani to, zelam pevne nervy. Viem ze nie je prijemne robit zo seba kazdu noc dudel, nech si vravi kto chce co chce... ked to nehcces robit tak to nerob, budete obaja spokojnejsi ked maminka bude spokojna 🙂

danka483
25. aug 2014

A prečo chceš prestať kojit? Môj 2,5 ročný bobak stále tak zaspava a popravde je to najjednoduchšie a bez stresu

diana_81
25. aug 2014

Ono je to vlastne o tom co chces TY? Tak si to musis zariadit. Ono totiz ziadne dieta nezaspava "same" len niektore si tu potrebu sat (a tym vlastne potrebu byt pri mamine) museli nahradit - dudlom palcekom ci flasou. Ale nepoznam jedine dieta, co spi bez tejto nahradnej mamy. Dietatko Ta chce citit, vtedy je v bezpeci a v idealnom pripade tuzi po prsniku a bude este velmi dlho. Ale je prirodzene, ze aj Ty mas svoj zivot a chces sa zariadit. Je na kazdom ako spravi a nechcem zniet ako kritik inych rieseni. Ja som s prvorodenou casto bojovala anakoniec nemala to srdce ani dudel ani flasku davat. Uspavam ju doteraz. A mam druheho synceka. Ma tri mesiace a uspavam na prsniku zase. Vedome. Bude to o nervy a len taj lahko to neskomci ale citim ze ma potrebuje a na malej vidim ako rychlo to ubehlo. Uspavam oboch spolu, maly casto len lezi vedla nas a ani prsko nepotrebuje. Pokym Ti zaspava lahko a robis to s laskou uspavaj na prsniku i Ty. Ked to zacne byt narocne zamysli sa co chces a dietatko sa nauci i na ine neskor ked ho prinutis. Hlavne je mat pohodu.

qtinka46
28. aug 2014

Presne toto sme prežívali aj my. Dnes už máme 1 rok a zapávame už "iba" hladkaním po tváričke 🙂 , ale ešte stálne na rukách, tak tajne dúfam že raz ju iba položím do postielky a zaspinká sama :D

miraklemeister
1. sep 2014

@antonia16 ahoj,mam 11 mesacnu. Asi mesiac vie zaspat sama v postielke. Predtym zaspala jedine na prse a ked pri prekladani do postielky nieco zapraskalo,bola hned hore. Tak zas len kojit. Zaspavala okolo desiatej vecer. uuaRaz som isla nato inak,nakojila som a este bdelú,ale uz s jasnymi znamkami ospalosti som ju polozila do postielky. Najprv skakala,smiala sa,potom nastupil rev.s muzom sme sedeli hned vedla. Prihovarali sme sa jej,hladkali.ale ziadne vyberanie. Po asi polhodinovom kriku a placi odkvicla a spala styri hodky.
Vsetky dalsie aj denne spanky riesim takto.pred spankom si obcas pokričí,max pat minut. Ja sedim vedla,citam knihu a ,,akoze "si ju nevsimam. Zaspi sama, zakryjem a odchadzam.
A spat ju davam o siedmej vecer. Teraz sa situacia zhorsila kvoli zubom,ALE sice sa casto budi/ a dve hodky/ ale zaspi velmi rychlo a tiez ju vkladam polospiacu.
Predtym som si pripadala ako jej otrok,dojcit aj 15 krat za den.

cica869
1. sep 2014

ako vyznie to hnusne, ale ked si ju na to 7 mesiacov ucila tak teraz ju chces odnaucit? nato si mala skor mysliet, nez si to zacala robit..ja som tiez kojila a ani ma nenapadlo takto uspavat dieta...treba cim skor pomaly odnaucit

antonia16
autor
1. sep 2014

@miraklemeister Ahoj. Aj my to isté zažívame, pri prekladani do postieľky musím byť opatrná, aby sa nezobudila. Len cez deň to ani tak nefunguje, zaspí jedine v kočíku na prechádzke, keď prší tak na prsu na pol hodky, keď s ňou pohnem sa zobudí. Musím skúsiť ako si písala. Diky

miraklemeister
1. sep 2014

@antonia16 Mohlo by ti to vyjsť. Len prvy krik bude narocne počuvať, mozno aj na druhy den.
A neznamená to,ze dietatko neľúbiš.
Len ho chces preučiť na lepší režim.

qtinka46
12. sep 2014

Ahojte, tak 1x malá zaspala tak že sa položila do postielky, najlepšie na tom je že sa to podarilo mojej mamke :D keď som odišla na nakupy. Ževraj najprv sa ukladala na našej manželskej posteli a potom ju za pár minut dala do postielky a tam hneď zaspala 🙂 tak že dnes vyskúšam a podarilo sa 🙂