Podarí sa mi vrátiť ku kojeniu, alebo máme ostať na umelom mlieku?

mlil77
28. dec 2015

Ahojte mamicky, rodila som cisarskym rezom, mlieko sa spustalo tazko, bradavky mi krvacali...bola to brutalna bolest ked sal a vzdy plakal od hladu tak som ho dokrmovala...asi o mesiac sa mi zacalo tvorit viac mlieka ale maly uz malo sal, tak som si rucne odstriekavala...denne mal dve plne davky mojho mlieka ostatne umele...asi pred 3 tyzdnami mi odislo od stresu mlieko(zazila som stresovu situaciu ale teraz to nie je podstatne o co slo) ide o to ze od toho dna som uz mlieko nemala, len najviac 20 ml sa mi podarilo rucne odsat, maleho som uz ani neprikladala lebo uz casom odmietal kedze vedel ze sa nenaje, takze 3 tyzdne je uz len na umelom mlieku a ja si kazdy den vecer odsajem ale len uz nejakych 10 ml (cize nic) chcela by som sa vratit k tomu aby mal aspon zo 2 davky mojho mlieka aby som si dokazala rucne odsat, myslite si ze este sa mi to podari nejako rozbehnut mlieko, kebyze som si kupila kadejake homeopatika, caje na to ? ma to vobec zmysel ? dnes som si sla maleho prisat na prsnik ale nepodarilo sa mi (pouzivala som len klobucik lebo bradavky mam vpadnute) sem tam sa mi podarilo aj bez klobucika ale teraz sa mi vobec nechcel prisat tak som to nechala, je mi to velmi luto ze pije len tu umelinu, chcela by som to vratit ale neviem ci sa mi podari, ci sa stresovat alebo sa uz zmierit a nechat ho na umelom mate nejaka podobnu skusenost ? ...maly ma zajtra uz 3 mesiace inak.

katka0123
29. dec 2015

@uhnakova ja som hlavne pri prvom babtku nadupana informaciami z webu, casakov, tehu cvicenia a prednaske o kojeni s laktacnou nechapala, ako je mozne, ze MNE to nejde. Vd vsade tvrdia, ze ide. Citila som sa ako totalna neschopacka. Robila som pre to vsetko mozne. Upla som sa na kojenie a silou mocou to chcela dokazat. Akoby to bolo iba o voli a nie aj o tele. Laktacnu som pocuvala, skusali sme prikladat sprava, zlava, na holo a sama uznala, ze mi mlieko nejde. Skoncovala som s nou az ked ma tlacila do liekov na predpis...alebo volne predajnych - motylium. To ma uz sprdol mojo vseobecny lekar, nech neblaznim. Dala som sa oblbnut tlakmi okolia, tlakmi masmedii, tlakmi laktacnej a mala som pocuvat svoje telo. Mne to asi neslo koli stitnej zlaze. Neviem. kdekolvek bol / je problem, umele mlieko mi pomohlo. Francuzky sa tym netrapia. Nemusime byt dokonale °bio° matky, ale usmiate maminy. Drzim palce kojacim a zakladatelke. O rok sa pousmejes nadsvojimi kojacimi stresmi, o par mesiacov das zdrave prikrmy a bude. Kolko kojacih mamiciek deti pri prikrmoch natlaca s umelymi kasami a vyzivami? Skus zohnat zdravu zeleninu, maso z dediny a babatko bude prekvitat. hehe, ak bude chciet papat a nebude ta tym opluvat :DDDD

natalym
29. dec 2015

Ja patrím tiež medzi nekojace mamy. Moje deti sú zdravé ako repy, klop, klop, nemajú žiadne alergie.Koľko som sa napočúvala od svokry, švagrín, že ako je to zle a ako to, že mi to nejde. Oni kojili, ich deti bývajú častejšie choré, majú alergie, neviem ako je to možné, ale som rada, že to tak je ako to je. Držím palce.

uhnakova
29. dec 2015

@katka0123 tak ja som uzivala aj motylium, cca 2 mesiace. Ked sa spatne na to pozeram, totalne ma zblbla prodojciaca propaganda a svoju ulohu zohrali aj moje rozhodene hormony po porode. Skratka mi na nejake tri mesiace po porode odisiel zdravy rozum 🙂. Nuz ale nic nepomohlo, ani nekonecne dojcenie, ani prikrmovanie po cievke (ktore neodporucam, cievky sa vyrabaju z PVC, co je najhnusnejsi plast na svete absolutne nevhodny pre dojcata a uz vobec nie na prikrmovanie), ani odsavanie na zvysenie produkcie, ani caje z bylin, ani motylium. Proste nic. Ked to nejde, tak to nejde a bodka. Fakt ma mrzi, ze som svoje prve babatko tyrala hladom a pouzivanim nevhodnych pomocok na dojcenie. Vdakabohu za UM.

katka0123
30. dec 2015

@uhnakova Mozeme si ruky potriast. Ja si myslim, ze preto boli v minulosti dojky, lebo niektore zeny nemali mlieko. Vraj sa dakedy davalo kozie ked zeny nemohli kojit. Ja som sa paprala s cievkami dost dlho. Vadi mi u nich hygiena. Mlieko kysne a ono sa to da len preplachnut injekcnou striekackou. Nie vyumyvat ako dudlik. Myslela som, ze su cievky nezavadne ked je to zdravotnicky material. Ako si ca citila po motyliu? Len zo zvedavosti sa pytam. Raz som nasla pekny clanok nazvany precenovane dojcenie a pomohlo mi to. Mam tri deti a co ma najviac sokovalo pri kocikovani, boli otazky ludi na ulici, ci kojim. Ak som nedajboze odpovedla ze prikrmujem, alebo nie....rozprudila sa debata a dobre mienene rady 😁 je to trosku intimna zalezitost a rozoberat bradavky s ludmi ktorych poznam iba ako znamych je cudne. Dodnes som neprisla na to, co je najlepsia odpoved. Okrem lzi, nech su spokojni 😊 Takze zakladatelke fora odkazujem, netrapit sa na silu. Mala vazne stresy, sustred sa na babatko, uzivaj si jeho blizkost a tie krasne zvuky. Coskoro to bude sakal na odrazadle 😀 a na umele mlieko si ani nespomenie.

petulka1987
30. dec 2015

ešteže to aspoň niektoré baby vedia pochopiť... lebo naozaj sa nedá fungovať s malým pricucnutým nonstop... a keď je aj tak hladný, ja mu asi ťažko vysvetlím, že poriadne sa pricucni a musíš spapkať toľko a toľko, aby si nebol hladný... a presne, okolie... všetci všetko vedia lepšie... si prídem už ako na hlavu padnutá, lebo ja nič neviem, všetko robím zle...

sardinka335
30. dec 2015

@katka0123 no tak to bola prva otazka, ktoru som dostala snad od kazdeho koho som po navrate z porodnice stretla ,,a kojíš,,??? ako supy.... 🙂 🙂 ked som mala prvé dieťa tak som sa snazila obhajovať, citila som sa trápne...ja som synovi odsavala, cievkovala...pri treťom dieťati uz jedným uchom dnu a druhým von...toto ma uz fakt nerozhádze.

katka0123
30. dec 2015

Prave preto znamym odpovedam ANO!! blizke okolie a kamosky vedia aka je realita a uz to neriesia. Ak aj ano, s usmevom mavnem rukou...vies ako, rovnako ako pri prvom a druhom babatku. Ale prvorodicku, nadupanu informaciami a namotivovanu byt najlepsou mamickou na svete to vie dobre rozhodit. Hold, je to velka skoda a tale ma to tak vnutorne mrzi, ale hadam z tych mojich malych prdeliek vyrastu dobri a zdravi ludia, aj ked boli chudence prikrmovane umelym mliekom. Okolie sa nepyta ci sme zdravi, stastni..
No co uz. Sme a prajem to kazdemu 😊

michaela2586
30. dec 2015

ano ano ...ja som mala presne podobny problem maly uz mal sice viac a papal aj inu stravu ale tiez som od stresu stratila zo dna na den mlieko no rozbehla som to ale bolo to tazke....a musis vydrzat a neboj zapamataj si ze ziadne dieta neumrie hladom ked ma prsnik pri ustach 🙂 neboj sa a len do toho 🙂.......

uhnakova
30. dec 2015

@katka0123 okrem plejady inych ludi sa ma na dojcenie spytala postarsia suseda, s ktorou som dovtedy nikdy neprehodila viac nez pozdrav :/. Pri prvom dietati ma tie otazky (ci kojim) prve mesiace po porode rozplakavali, pri druhom dietati som zostra odpovedala nie, neda sa, nemam mlieko. Vacsinu ludi to odradilo od rypania. Inak to motylium som necitila vobec (napriek vysokym davkam). A naozaj zvysilo objem mlieka, namiesto cca 20 kvapiek som bola schopna zo seba dostat jednorazovo 10-20 ml spolu z oboch prs (akurat syn uz vtedy potreboval 60 ml a postupne 90). Takze si viem predstavit, ze motylium pomoze zene, ktorej chyba trocha mlieka, aby bolo dieta napapane. Ale urcite nerobi zazraky, ked mlieko nie je vobec.

katka0123
31. dec 2015

@uhnakova dakujem za info. To motylium teda pomaha. No mne po porode odisla stitna zlaza a neviem ako by na to vplyvalo to motylium. Nevadia. Sme tu, urobili sme pre kojenie maximum a ideme dalej. Inak prve dieta som krmila s cievkou tri mesiace a je najzdravsie. Druhe sedem mesiacov a chuda ma tazky priebeh respiracnych chorob. Dufam, ze toto tretie bude mat lepsiu imaunitu. ☺

uhnakova
31. dec 2015

@katka0123 chudatko dietatko. Ktovie nakolko k tomu prispela ta cievka. Pvc je teplotne nedostatocne stabilne, uz pri olizovani hrozi, ze sa z neho uvolnia plastove castice. Mna skoro slahlo, ked som zistila, ze cievky su z pvc, este v ten den letela cievka do kosa a urychlene som zohnala suplementor od medely, ktory mal hadicku zo silikonu. Ale celkovo to hadickovanie bol u nas dost boj :(

katka0123
31. dec 2015

@uhnakova no do prcic. Dnes ma moje tretie dieta tri mesiace a ako zakladatelke fora, aj ja mam riadnu laktacnu krizu. Este si ho stale prikladam, ale uz budeme asi len na flasi a cievky co mi zostali zahodim. Nevedel som ze medela vyraba nieco podobne. Dakujem za info...mrzi ma ze prislo neskoro 😮

mlil77
autor
1. jan 2016

dakujem baby za vase nazory....prikladat si ho uz nebudem lebo to nema zmysel, nechce, krici...len si skusim odsavat rucne par dni a ked to nepojde tak uz na to nebudem mysliet...ale v dobrom zavidim mamickam ktore koja z prsnika.....

charity
1. jan 2016

@mlil77 Ak budes skusat rozbiehat laktaciu, skus pri odsavani hladiet na dieta alebo aspon na jeho foto. To pomaha spustat hormony. ;)

lilitela
1. jan 2016

@mlil77 Ak ta to velmi stresuje, uz by som nerozbiehala.

lilitela
1. jan 2016

@katka0123 Riesila som to rovnako ako ty, tiez kazdemu ANO, aj najblizsej rodine. Ja som sice kojila, ale musela som dokrmovat, nedostala som zo seba tolko mlieka, co bolo treba. A to sa mi zdalo este vacsi problem, ako nekojit vobec, teda co sa mudrovania okolia tyka. Nakoniec som dceru kojila, alebo teda sa pytala na prsnik do vyse troch rokov. A este aj vtedy som dostavala tuto hlupu otazku. A ked som odpovedala ANO, tak presne ako som predpokladala, dostala som zase mudru prednasku o tom, ze to snad nie - 3 rocne dieta... Nikdy nie je dobre. Inak ja som si chystala odpoved protiotazkou - ze a co, vy ste dnes uz mali sex? Lebo podla mna je to intimna zalezitost. (Akurat som si netrufla ju pouzit. 🙂 ) Podstatne je, ci moje dieta papa, alebo nie a odkial ta strava pochadza, nie je dolezite. Ved ja sa tiez znamych na ulici nepytam, ci uz obedovali.