Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

abbey1
24. aug 2011

@drzubok Tu nejde len o gramatiku,ale často mám problém prečítať,čo chceš povedať.A ako si zasa dovoluješ súdiť môj prístu p k chrupu?Si v kontakte s mojou ošetrujúcou zubárku,či máš k našim záznamom,alebo máš web kameru v našej kúpelni?
Schválne už nechodím do témy o zúbkoch,ale ty si ma najdeš.

bambi2
24. aug 2011

@abbey1 on ma doma krystalovu gulu 😀 😀 😀

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 sudit si dovolujem na základe toho co tu z teba vychádza. btw- fotka... ze nemas sestky mozno sedmicky hore dole-. a to nemusim byt sensibil

abbey1
24. aug 2011

Už dosť.Téma je o dojčení.Dojčím,som spokojná ja i moje deti.Kto s tým má problém-jeho problém.

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 o.k. dost. a typni si odkial to viem 🙂

lucy1990
24. aug 2011

@drzubok ty co riesis? Dalsi rypalko co nema po nociach co na robote 😖

abbey1
24. aug 2011

Ešte ako odborník na plastickú chirurgiu zabudol podotknúť ako dojčenie škodí našim prsiam. 😉

drzubok
24. aug 2011

@abbey1 proti tomu nemam nic ani proti tebe,skodazesi z tohoneberies nic a vsetko beries ako provokaciu

estterka
24. aug 2011

@drzubok poviem ti jednu vec,k zubarke chodim na slovensku,lebo som nasla vynikajucu profesionalku a odbornicku a neviem si ju predstavit,ze by robila to,co robis ty tu. a uz vobec by sa nebavila s niekym kto o to nema zaujem a o nicom ho nepresviedcala. 😉

drzubok
24. aug 2011

@estterka no v tom je problem. vambuln.je vsetko treba robit s citom. a nesud moju kvalitu. tie prispevkysu skor ako provokacia aby sa prítomné zamysleli.... a dookola neomielali pokazene zubky...........................................

estterka
24. aug 2011

@drzubok nevsimol si si,ze pises dost nezrozumitelne? co je to vambuln???

drzubok
24. aug 2011

@estterka v ambulancii

drzubok
24. aug 2011

@estterka nevsimol

bobocka
24. aug 2011

@drzubok a teraz uprimne..o co tebe vlastne teraz ide? ja fakt nechapem 😕 fakt neutocim,len som sa v tom celom stratila.dost dobre nechapem pointu tohoto natahovania sa tu 😕

abbey1
24. aug 2011

Mňa mrzí,že som sa do toho dala zatiahnuť.Ospravedlňujem sa adminom,keď budú mazať.
V dobrej viere som prispela do témy o dojčení.

bobocka
24. aug 2011

@abbey1 a co by tak mazat mali? 😀 😀 😀 vsak nic strasne zas povedane nebolo 😉 len stale nechapem pointu 😕 mozno sa zajtra dozviem 🙂

abbey1
25. aug 2011

@bobocka Len sme boli riadne mimo témy.Pointu som nepochopila ani ja.len som napísala príspevok o dojčení a Dr zúbok si ma našiel a vyjadril svoj názor na dojčenie.Ak nájdeš poitu,prosím daj vedieť aj mne: 😉

baranovadanka
25. aug 2011

ja som kojila dcerku do 26 mesiacov nakoniec sa odstavila sama teraz si vystaci s kakavkom :D a jednoznacne to bol super zazitok ked za mnou pribehla ze mami daj mi mlieco :D este aj teraz sa chodi mojkat a je taka pritulna. syna som kojila kratko po prvej sekcii som nemala mlieko a ked sa na to spätne pozriem chyba mi to ...

bibap
25. aug 2011

@baranovadanka ako Ti to chyba? vidis, ze je menej pritulnejsi?

baranovadanka
25. aug 2011

@bibap aj to sice sa tiez sem tam pride pomojkat ale je to podstatne menej ako dcerka a nebude to tym ze je starsi ani ked bol v jej veku nebol "mojkaci typ"

zuzkat1
31. aug 2011

jej baby, ja posledne dni odpadavam od unavy... druhe tehu je milionkrat horsie ako prve... nemam si kedy oddychnut a nonstop je mi na vracanie.. mala ta sa chce kojit snad este castejsie ako predtym a aj ked sa snazim ze nedam, ona zacne ze mama mama objima ma a pusinkuje a ked ani to nezaberie zacne sialene plakat ... ☹ v noci je stale tak 3-4x hore ale to sa celkom da... ovela viac ma vycerpavaju dni...

majdula
31. aug 2011

@zuzkat1 Je, ty cekas druhe miminko 😵 Moc gratuluju! A preju hodne stesti... a pevne nervy 🙂

Ja kojim porad oba... 😅 a jak je starsi uz "velikej", tak uz se me na to ani nikdo nepta (nikoho uz to nenapadne, ze by mohl byt kojenej), takze se nemusim obhajovat 😎 Nejhorsi to bylo kolem roku - roku a pul, kdy mel kazdy potrebu mi do toho kecat 🙄

sussanah
31. aug 2011

@zuzkat1 taky se pridavam ke gratulacim 🙂 Uplne si vzpominam na ty zacatky, bylo to fakt fuj fuj. Asi to ty deti vyciti, ze se neco s mamou deje a mozna o to vic chteji kojit. Na me se maly taky uplne prisal ekdy koncem toho prvniho trim, ale pak se to zlepsilo. Ale zas byl mladsi tou dobou a nikdy jsme tak moc nekojili jako vy. Ale vydrz, bude lepe 🙂

Jinak my uz teda opravdu nekojime, maly se odstavil (s mou lehkou dopomoci) cca v 21m. Sice jeste porad ma nekdy tendence se prisat, zvlast kdyz me vidi nahou (spime bez pyzama), ale ma z toho spis uz jen srandu. A hlavne mliko uz neni, zacina mi jit mlezivo, takze akorat se mlady zkusi chytnou (spis uz jen jako) a ukaze ze mlicko neni a jde si po svych 😀 Kazdopadne jde videt, ze na kojeni bude asi jeste dlouho vzpominat 🙂

kaja73
31. aug 2011

@zuzkat1 Co to citam? 🙂 😕 Tak gratuljem k druhemu tehu. 😵 Prajem pevne nerviky a nech ti to rychlo uleti-nie ako mne-nemalo to konca kraja a same problemy boli/myslim tym v 2 tehu/ Držte sa.

zuzkat1
2. sep 2011

@majdula ahoj🙂 dakujem🙂 no snad to dotiahnem do konca kedze sme este len v zaciatkoch😅 no hanka ta je ako cucaci stroj😅 nonstop by pila... a presne dnes som bola v robote za babami a tam vsetky v soku ze este kohim ked uz ma takmer 20 mesiacov a ze budem musite prestat kedze som tehu - ked som im oznamila ze budem kojit do konca a potom obe deti naraz tak z toho normalne odpadavali ze to su za napady😀

@sussanah dakujem🙂 snad sa to zmierni najhorsie je ze mi je nonstop zle... stale ma napina a na rozdiel od prveho tehu aj vraciam a proste mi je stale zle - unavena, vycerpana a uplne na pokraji kolapsu☹

@kaja73 dakujem🙂 no ani toto tehu nie je prechadzka ruzovou zahradou☹ stale mi je zle☹

makak21
2. sep 2011

Ahojky...koukám, že patřím mezi vás 😀 😀 Synovi byli v červenci 3 a stále je kojený 😉 Na jaře se mi relativně nenásilně podařilo odbourat kojení "kdykoliv" během dne a zůstalo jen na usnutí a po probuzení 😀 Teď jsme odbourala to před usnutím, tak konečně po 3 letech usíná jen s pohádkou, otočí se a spí a zbylo nám jen to po probuzení...Musím říct, že s jeho povahou bylo snad do toho jara nemožné ho odstříhnout, tak jsem ráda, že to jde takhle, i když pomalu, ale jistě 🙂

A na lidi já dost kašlu 😉 Rodina se dost divila, měly i nějaký řeči, ale je to můj život, můj syn a oni rychle pochopili, že si do toho kecat nenechám a je klid 🙂 A od cizích, kteří do toho nevidí, je to jen výkřik, který ani neberu v potaz 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
2. sep 2011

@zuzkat1 Aj ja som si tykala v veckom-presne 15 tyždnov.Potom už len obcasne napinania boli.No tie problemy neskor boli horšie-od 19tt mi hrozilo prasknutie maternice po 1 cisaraku-mala som zuženu jazvu- a posledne 3m som len ležala a krvacala.Jaj,nikdy viac. 😖 -ten strach bol hrozny.

sussanah
2. sep 2011

@zuzkat1 neboj, bude lip 🙂 Sice znam i ty, ktere poctive blijou az do konce, ale to jsou fakt vyjimky. Uvidis, ze do mesice ti bude o stopro lepe. I kdyz, kdyz si na to vzpomenu, tak normalne nevim, jestli ten prvni trim nebyl pro me horsi nez ted tech poslednich par tydnu. Sice ted uz se sotva vlecu a taky pada na hubu unavou, ale ten prvni trim byl podle me fakt horsi, to jsem myslela, ze proste padnu uprostred dne a at si mlady dela co chce 😀

majdula
2. sep 2011

@sussanah Covece ty uz to mas za par! To je neskutecny. To tak leti 🤐 Drzim palce, at je porod i vsechno potom prima 😵