Pred mesiacom som rodila a mám málo mlieka

minamina123
7. dec 2021

Ahojte. Idem sem pre skúsenosti a rady. Pred mesiacom som rodila. V nemocnici som kojila, ale mala som až do krvy popraskané bradavky, tak som aj dokrmovala. Po príchode domov, som bola rada, že som už mala dosť mlieka, a čoraz menej som dokrmovala. Keď už som na tom bola skoro tak
“dobre” že by som nemusela vôbec dokrmovať, tak cez popraskané bradavky sa mi dostali nejaké baktérie do prsníkov, ktoré mi spôsobili dosť silný zápal, aj horúčky, kvôli vysokým horúčkam som 2 dni nekojila vôbec iba odsávala. Brala som antibiotiká. Ale normálne som kojila naďalej. Len som zas začala mať málo mlieka. Malú si prikladám, kontakt koža na kožu, nikdy jej nedám umelé mlieko pred kojením, až po, keď je ešte stále hladná, ale už mi nejde mlieko. Pijem dostatočné množstvo vody, hroznovú šťavu, “odbublinkovanu” Vineu, beriem vitamíny pre dojčiace ženy, pijem čaj na podporu tvorby mlieka, jem dosť, aj polievky, a stále to je horšie a horšie. Potom malá mi už ani nechce byť na prsníku, lebo mi na ňom po cca 5-7min. začne plakať keďže jej už z neho nič nejde. Potom ju dám na druhý prsník a “tam” sa deje to isté. Čítala som na nete o homeopatikách ktoré podporujú tvorbu mlieka. Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za všetky NORMÁLNE odpovede, tipy, a rady. ❤️

panda21
7. dec 2021

Ma cumlík, spíte spolu?

minamina123
autor
7. dec 2021

@panda21 cumlík má zriedkavo, iba keď príliš plače, alebo sme u dr, a tam začne plakať. Cez deň spíme spolu, večer ju dávame do postieľky.

anulienka99
7. dec 2021

@minamina123 je to normálne... Malá možno zistila, že z fľašky to asi ide ľahšie. Pri kojeni sa namaká 😊Ak chceš ďalej kojiť, tak pomôže len vydržať a stále prikladať. Ja som pila veľa a hlavne tie čaje pre dojčiace. Držím palce 😊 neboj zvládnete to.

panda21
7. dec 2021

@minamina123 príde mi to ako začínajúci štrajk skrz cumlik, fľašku. V noci sa tvorí najviac mlieka, nočný spánok je najviac kľúčový na tvorbu. Kontaktovala by som laktacnu, štrajk sa dá ukončiť iba zrušením príčin (cumel, flasa, oddelený spanok).

minamina123
autor
7. dec 2021

@anulienka99 práveže jej to z fľašky ide ešte ťažšie, lebo jej dávame AR mlieko, z ostatných UM grcká. A to AR mlieko je husté, a flašku musí sať vážne silno, aby jej to vôbec išlo cez tú flašku von. Ďakujem že povzbudivé slová ☺️

zuzuky
7. dec 2021

@minamina123 mne pri prvej dcére nepomohlo na tvorbu mlieka nič, brala som senovku homeopatika pila čaje aj hroznovu šťavu. Jednoducho mlieka bolo málo a tak som dokrmovala.

nwnw
8. dec 2021

@minamina123 smer laktacna a dokrmovat cievkou. Cumel a flasu v ziadnom pripade.

kvecinka321
8. dec 2021

Ak máš v sebe ešte dosť sily, nájdi si naozaj dobrú laktačnú a zabojuj! Vydrž!

minamina123
autor
8. dec 2021

@kvecinka321 určite to nevzdám ☺️

petraj122456
8. dec 2021

Zavolajte si laktacnu poradkyňu

habibim
8. dec 2021

Skus zmeniť polohu malej pri dojčení... Daj si ju na vankúš pod ruku ako keby si držala futbalovú loptu a tak na pravej strane keď pije z pravého prsníka a na ľavej z ľavého... Mne nenormálne mlieko robil jablkovy džús.. A hlavne, keď budeš dojčiť nezabúdaj na jednu vec - keď pije dieťatko, pije aj mamička... Čiže aspoň pollitrový krigel pred seba, vodu, džús, hocičo len pij aj ty keď pije aj mala.. A ďalej - počas dojčenia nemyslieť na to, že nemôžeš a nemáš mlieko a podobne všetko, čo začína na "ne" vyhodiť z hlavy negativizmus, bábätká to cítia nenormálne... Držím palce

wawna
20. dec 2021

ano, z flaše to ide ľahšie a preto niektore deti potom odmietaju prsnik, lebo tam sa musia trocuh snažit a z flaše to ide samo

minamina123
autor
27. dec 2021

@wawna vôbec to nejde ľahko z tej fľaše, dávam jej AR mlieko, iné jej nepasuje, a veru ide oveľa oveľa ťažšie von z fľaše, ako z prsníka mlieko.