Simultánne dojčenie - vaše skúsenosti

pena33
26. mar 2015

Ahojte mamičky,

zaujímali by ma vaše skúsenosti pri dojčení staršieho a mladšieho súrodenca. V máji čakáme prírastok a moj 2,5 ročný synček je stále "závislák" na dojčení. Aj som mala ambíciu stopnúť to, ale napokon som to vzdala, lebo som na to nemala "gule". Malého dojčím ráno po zobudení a keď ho uspávam naobed a večer. Niekedy si neviem predstaviť ako to bude fungovať keď príde na svet druhé malé, či to budem stíhať a vládať, ale malý je teraz taký precitlivený a na mňa zaťažený, že si naozaj neviem predstaviť s tým seknúť. Len rozmýšľam ako to organizačne bude fungovať a či malý bude chápať, že prednosť má mladšie bábo. Poďeľte sa o svoje skúsenosti. Vďaka.

dendulik82
26. mar 2015

pozri do skupiny Dlhodobé dojčenie a prirodzené odstavenie. Vela mamiciek tam riesi tandemove dojcenie, pokojne sa ich aj spytaj

glowix
26. mar 2015

@pena33 Ahoj, ja mam 3 rocnu dcerku a rocneho syna oboch ich dojčim a nie je to vobec problem...obaja piju naraz a aj sa pri tom zabavia aj zahraju aj nasmeju hehehe

pena33
autor
26. mar 2015

@glowix no ty si teda zaslúžilá dojka. 🙂 a aj keď bol malý novorodenec, bolo to v pohode? Predsalen dieťatko vtedy pije viac a častejšie, nevyčerpávalo to tvoj organizmus? A uspávaš/vala si deti na prsníku?

glowix
26. mar 2015

@pena33 malemu stacilo len z jedneho prsnika, mala som vela mlieka ..Každy ma svoj a su spokojny..Ale vycerpava to urcite, treba vela zeleniny ovocia a ja som uzivala aj magnezium a vitamin C..zelezo ferrofortisB..aj uživam stale a aj vitamin D v zime