Správne prisatie

nelka1122
4. mar 2018

Prosím Vás poraďte mi ako mám naučiť 2 mesačnú dcéru otvoriť viac ústa aby si zobrala do pusy čo najviac bradavky.mala som málo mlieka to už je trocha lepšie ,mala som aj laktacnu poradkynu a tá mi povedala že malo otvára pusu.vlastne pije mlieko iba keď sa mi samé spustí čiže keď jej samé tečie.flasu a dudel nepoužívame.dokrmujem cez cievku.dakujsm

gvendy0503
4. mar 2018

@nelka1122 mala som podobný problém s malým. Zistili mu, že má zrastenú uzdičku. Boli sme na krčnom, kde mu ju nastrihli a odvtedy s prisatím nebol problém.

nelka1122
autor
4. mar 2018

@gvendy0503 to môže zistiť len doktor? Ja to neviem skontrolovať?

zuzcana
4. mar 2018

@gvendy0503 prosim, tento zákrok zrejme čaká aj nas, misko ma 9 týždňov, dr nám povedala, ze po ukončenom 3 mesiaci pôjdeme na krčne, lebo uzdicka je podľa nej kratšia, kojim ho, problémy s prisatim nemá, a ze sa to zrejme robí v narkoze, ako to prebiehalo u vas? Ďakujem , dosť sa toho obávam.....

zuzcana
4. mar 2018

@nelka1122 nám to zistila pediatricka v poradni, povedalal, ze ak zatiaľ nemá problém prisat sa, určite by mal podla nej problém s papanim, teda vraj to treba vyriešiť pred tým, ako začneme prikrmovat

matka12
4. mar 2018

Tiež sa mi zdá, že to bude problém so zrastenou uzdickou. Tá laktačna poradkyňa to dcérke neskontrolovala? Moje obidve detičky s tým mali problém, boli sme za odborníkom a celý zákrok trval ani nie minútu.

nelka1122
autor
4. mar 2018

@matka12 kontrolovala pod jazykom a povedala že je to v poriadku.ale či to skonštatovala správne je otázne keďže mi neukázala nič nato aby vedela otvoriť väčšie usta.a pediater to nepozerá na poradni automaticky?

gvendy0503
4. mar 2018

@zuzcana nášmu to robili keď mal cca dva týždne. Nerobili mu to v narkóze. Boli sme s manželom pri tom. To len prestrihnú tú uzdičku priamo u krčnej. Vydenzifikujú mu to a trochu to krváca. Ale ešte ten deň začal pekne papať a sať. Musela som mu tú uzdičku umývať tuším repíkom.

gvendy0503
4. mar 2018

@nelka1122 nášmu to zistila detská doktorka na poradni keď som jej vravela, že sa zle prisáva

potvora1
4. mar 2018

@zuzcana ahoj, naozaj sa nemáš čoho obávať, to prestrihnutie uzdičky trvá hádam minútu, snáď ani toľko nie😊 a kôli tomu veľmi pochybujem, že ho budú dávať do narkózy, ktorá má detský organizmus oveľa horší dopad. Môjmu staršiemu synovi to robili keď mal 4 mesiace a jediné, čo bolo nepríjemné, bol potom jeho plač, ale aj to len chvíľku a hneď na všetko zabudol. Netreba sa báť, dieťatku to len pomôže. To, že nemá problémy s prisatim je fajn, ale treba to dať do poriadku čím najskôr, kým je maličký a kým to tak nevníma, ono problém môže nastať až neskôr, napríklad, keď sa bude učiť rozprávať, môže mať problém s vyslovovaním slov, mne to logopedicka tak vysvetlila. Takže uzdičku rieš teraz ako potom nasilu držať staršie dieťa hoci aj pri takom ľahkom zákroku😉