Strácam mlieko

fronculka
2. apr 2014

ahojte mamicky, mam taky problem. co den tym viac a viac pocitujem ze mam prsia mäksie a mäksie prsia a nenalievaju sa mi tak ako zo zaciatku. naliate ich mam iba ked sa zobudim aj to hned pominie po paru potiahnutiach maleho. Moze byt ze stracam mlieko? mam 3 tyzdne po porode. Moja mamka nemala ani tyzden a stratila :(

brumka
2. apr 2014

@fronculka ale kde nestracas, to je normalny jav, prsia su raz "plnsie" raz makksie, ono sa to caom upravi, ja kojim stale aje prvu som kojila 15m a uz prsia nemam tvrde, obcas sa stane ked celu noc nedojcim ze su velmi makke, dolezite je ci dieta pribera na poradni

anuskaaprazko
2. apr 2014

@fronculka to je blbost 🙂 ak je male spokojne a pije-prehlta, mlieko mas 🙂 Prsiam sa upravuje produkcia takze uz nebudu byvat naliate do prasknutia ale to NEZNAMENA ze mas v nich malo/ziadne mlieko 🙂

zitaje
2. apr 2014

@fronculka vobec nic to neznamena, ze sa ti nenalievaju prsia. Ja dojcim polrocne dieta, cize sa mi tvori veeeeela mlieka denno-denne, a prsia sa mi nenalievaju 😉
A zabudni na to, ze tvoja mama nedojcila - pravdepodobne to bolo preto, ze nemala potrebne info o dojceni. Moja mama tiez nedojcila, a aj ja aj moja sestra dojcime vsetky svoje deti po dva roky.
Ak mas pochybnosti, zavolaj si laktacnu, na stranke mamila.sk si najdes.
A hlavne neries, co nemusis 😉 ak ti babo nevresti od hladu a cika, tak mlieko mas, nemysli na to, ako a kedy ho stratis, ale sa tes, ze dojcis. 🙂

brumka
2. apr 2014

@fronculka dojcenie je o psychike, nepocuvat rady malo mlieka zelena stolia a neviem co... kamaratky pre take reci nedojcili, mam 2 deti kazde inak pribera no neriesim

hatapkagb
2. apr 2014

@fronculka Neboj sa,ak dietatko pribera tak to neries.Ale viem aj ja som panikarila pri dcerke,sesterka mi povedala ze prsia sa zmenia nie su take plne tvrde,su maksie.A nakoniec som kojila krasnych 20mesiacov,mohla som aj viac ale musela som do prace,ale dcerke to stacilo,pekne len nadalej koj dietatko,drzim prsteky a nech rastie dietatko do krasy a hlavne nech je zdrave 🙂

fronculka
autor
2. apr 2014

ved prave to ze maly je vkuse hladny stale hlada papat a polika je to pekne pocut ale uz jak je dlhsie prisaty tak sa zacne trhat a plakat a aj napriek tomu ma pyta. sice sa mu pekne grga. neviem ci je maly taky pazravy alebo mlieka mam menej :( do poradne idem az 14.4 a ked som bola naposldy tak mi povedala ze pribera tak ako ma ale to som bola24.3

hamca
2. apr 2014

@fronculka ja som sa tiez prednedavnm zlakla, lebo pri prvej dcerke som mala tvrde naliate prsia cca 3 mesiace, az potom sa to upravilo a prsia zacali produkovat tolko mlieka, kolko malej stacilo. Teraz pri druhej dcerke naliate prsia pominuli uz po 2 tyzdnoch od porodu a mala mi na prse zurila a plakala. Ale nakoniec pricina bola v tom, ze ju bolelo brusko, preto sa tak zlostila na prse. Teraz ma uz 10 tyzdnov, koliky pomaly prechadzaju a uz sa na prse tak nezlosti a mliecka ma dostatok, kedze pekne kaka aj cika.

brumka
2. apr 2014

@fronculka toto mne robilaprva dcerka, nespala mi den ani noc proste tkae zive striebro a priberala ukazkovo, ak dieta pribera neries, len sa deptas, druha mi zase priberala po par gramoch omnoho menej ako sestricka a tiez som to neriesila.

siska53
2. apr 2014

@fronculka pozri,ak dieta pribera,je spokojne,ma dost mokrych plienok (6-7a viac),je to ok.
Ja som bola zvyknuta pri malom dost dlho na,plne,tvde prsniky. Tiez som si najprv pri malej myslela.ze nemam,mlieko,lebo sa mi nenalievali naraz,ale priebezne,podla potreby malej a boli makke...A dojcili sme sa,23m a 17dni. A nebyt mojich chorob,tak by sme este pokracovali.
P. S. Mala slabo priberala,ale,dr.mi povedala,ze ak pribera,i ked malo,nie je dovod na umele mlieko.podla toho som sa zariadila.

nasekoniky
2. apr 2014

zdravim,tiež mam podobny problem, mala ma 3 m, a začala mi pri prsniku po par glgoch plakat, a inak je spokojna v noci spinka tak to nevzdavam, a ked citam že nie som jedina tak som aj kludnejšia, držme si palčeky 🙂

zeytin
2. apr 2014

Nečítala som príspevky vyššie, ale niekedy príde "laktačná kríza"... niekto hovorí, že okolo 7 týždňa, ale mne sa tiež zdalo že mám menej mliečka. Dôležité je neprestať dojčiť a hlavne neprikrmovať s UM!!!! Ono sa to zasa rozbehne. Mala som namrazene mliecko z prvych týždňov, kedy som mala veľmi veľa mliečka a musela som si odsávať, ale ani som ho nepotrebovala, lebo "kríza" po nejakých 10 dňoch pominula a dieťatko bolo spokojné, takže som neriešila 🙂

marivka
2. apr 2014

@fronculka to maš pravdepodobne len 1 laktačnu krizu, ktora prejde, u mna to tak bolo, trvalo to cca 4 dni, ak ti zaleží na tom aby si dojčila, neprikrmuj UM, a chce to len trpezlivost, mne maly bol vtedy na didke takmer stale, ale ako pisem, pominulo to za par dni, a dojčila som do 2, 3 roka a nebanujem...tiez som vtedy nevedela co sa deje, tak som vygooglila ze ide o jednu z laktačnych kriz, pozri si to na google...ja som si pomahala homeopatikami vtedy, Ricinus communis 5 ch riedenie, vzdy pomohlo + ta spominana trpezlivost, drzim palce

satanka1
2. apr 2014

@fronculka necitala som co pisali ostatne baby..reagujem len na tvoj prispevok.je uuuuuplne normalne ze sa ti uz prsia tak nenalievaju..to je len na zaciatku.mlieko urcite nestracas...treba vela pit a mliecko sa bude tvorit podla potrieb babatka.kojilasom obe deti do 3 rokov a tiez okolo mesiaca po porode boli prsia take ako opisujes.hlavne sa nedaj odhovorit od kojenia..je to to naj co mozes babatku dat.drzim palce.ak budes nieco potrebovat kludne napis IP.

bublinka711
2. apr 2014

Ahoj, nečítala som príspevky predomnou 😅 , ale pokiaľľ je malý spokojný, na prsníku pije (treba skontrolovať pohyb bradičky, kuk na mamila.sk), tak sa nie je čoho báť. Ja dcérku kojím už 10 mesiacov, prešli sme si všeličím, ale keby som mala mať prsia tak naliate ako na začiatku, tak amen tma... 😀. Dnes by som už podľa pocitu na prsiach ani nepovedal, že tam ešte nejaké mlieko mám, lebo sú celkom ako pred pôrodom.... a to je malá riadna závisláčka 🙂. Všetko dobré prajem 🙂

ikika
2. apr 2014

@fronculka ahoj, necitala som komentare bab, tak neviem, co Ti pisali... snad sa neopakujem... 🙂

By som sa neriadila, ci "ich" mas tvrde ako skala alebo nie... davaj mu, kedy si zapyta... take babo ma maly zaludocek, potrebuje castejsie... len tak sa Ti bude tvorit dostatok mlieka...

K tomu, ze "moja mama nemala mlieko", tak ani moja mama ma nekojila ani moja babka nekojila, ani krstna (mamina sestra) nekojila - za komunizmu bol tlak na umelu vyzivu, tzv. sunarove deti... ja som bola presvedcena, ze kojit budem a aj som kojila - vsetci boli na mna nastvani, ze nekupujem flasku a pre istotu aspon 1 bal. umeleho mlieka (mame nonstop lekarne, keby bolo treba 🙄 )... prvu som kojila 23 mesiacov a druhu len 8,5 mesiaca zo zdravotnych dovodov... som za dojcenie, no nie za kazdu cenu - a nie som zastanca toho, ze dietatu aj pri zavedeni prikrmov davat od nevidim do nevidim dookola prso - vlastna skusenost s prvou dcerkou, sme sa potom vytrapili, ona zavislak a mne to uz bolo neprijemne a hrala sa so mnou, robila si cumel zo mna... treba to brat so "sedliackym rozumom"... velmi dobra stranka - http://dojcenie.wordpress.com/ - mne velmi pomohla a vdaka tomu som sa rozhodla, ze urcite budem kojit... 😉

Keby ma mamina kojila aspon par mesiacov (idealne aspon 6 mes.), tak som mohla mat tu alergiu slabsiu a mozno nie potravinovu... preto skus bojovat o kojenie a skus si nastudovat na nete, prip. zavolat laktacnu... kazdopadne, kojenie nie je alfou a omegou materstva 😉 , ak to pojde, tak super a ak nie, tak sa treba zariadit inak... drzim vam palceky! 🙂

ikika
2. apr 2014

@fronculka a este si nastuduj techniku dojcenia... neobmedzuj ho v case, samozrejme, nenechaj ho tam hodinu, este je maly, skus radsej po vypiti jedneho prsnika ponuknut aj druhy... uvidis... kazdopadne, odporucam Ti, aby si si pozrela tu webstranku dojcenie.wordpress.com , co som Ti pisala o komentar vyssie... 😉

fronculka
autor
2. apr 2014

dakujem baby, velmi ste mi pomohli 🙂 uz nemam taky strach

sharlotta
2. apr 2014

@fronculka pre istotu by som poradila skontrolovat prisatie laktacnou poradkynou. Ak sa na prsniku hneva,moze to byt poklesom mlieka.Odporucala by som castejsie ponukat,prestriedat prsniky,ak sa hneva,ponuknut druhy a tak dookola,kym nebude spokojny.Ale v prvom rade skontrolovat prisatie a vydatnost dojcenia. U nas takisto nedojcil nikto,ani babka,ani mama,ani mamina sestra a ja v pohode. Dceru 2 roky a maleho zatial tiez bez problemov.

mirkava
2. apr 2014

@fronculka ahoj, mam rovnaký problém, len ja som poriadne ani nekojila, mlieka som mala malo ale myslela som si ze to bude lepsie a je to coraz horsie. Este k tomu som dostala hnačku a uz nemammlieko skoro vobec a kedze mam hnacu tak malo ani neprikladam. A to mam len dva týzdne po porode

sharlotta
2. apr 2014

@mirkava mlieko sa da nanovo rozbehnut, nic nie je stratene. Kontaktuj laktacnu.

brumka
2. apr 2014

@mirkava ked mas hnacku prikladaj aj pi, jasom dostala ked mala dcerka 4m crevnu virozu, za 1 hodinu som schudla 3kg hrozilo ze pojdem na infuzie. mala mi nechcela pit mliecko, aj ona dostala hnacku ale tym ze bola dojcena tak priebeh mala bez horucky a len trocha hnackovala, no ja som bola zle natom, silny zapal v crevach, zaludku, jest ani pit sa nedalo, mala sa odtlacala, nedala som ani kvapku UM, doktorka ze mam si dat pozor aby som neprisla o mlieko a rozbehli sme to, snazila som sa casto aspon po troske nech si cucne, jej to spravi dobre a mne to rozbehlo laktaciu

fronculka
autor
2. apr 2014

est som sa chcela opytat ked sa mi maly tak trha a place pri papani mliecka tak moze mat koliku?

satanka1
2. apr 2014

@fronculka ano..asi ho boli brusko...vtedy asi aj tak kope nozickami.potrebuje ulavit brusku...on by chcel papat a jeduje sa,lebo sa mu to musi posunut..vykakat sa...ked sa vykaka a nebude ho boliet brusko tak sa v klude napapa.je viac kvapiek pre malinke deticky na brusko..mas nejake?

fronculka
autor
2. apr 2014

@satanka1 nemám kvapky žiadne aké to treba? Mám len tu masticky pupik, neviem si s ním rady keď ho krmím :( čo mu pomôže? Ako dlho také niečo trvá?

sharlotta
2. apr 2014

@fronculka kup si Babycalm, su to prirodne kvapky. Sice sa tam pise, ze az od 6 tyzdnov, ale v pohode sa moze aj skor, su to vytazky z bylin. No bolest bruska by som skor pokladala za vseobecnu vyhovorku, ked neveime prist na pricinu nespokojnosti babatka, tak sa 99% pripisuje bolesti bruska, co nemusi byt pravda (ale aj moze)

luba41
2. apr 2014

@fronculka nedávaj lieky..radšej si daj skontrolovať prisatie laktačnou poradkynou-tá Ťi vysvetlí aj poradí..možno máš slabší tok mliečka, pri dojčení stláčaj prsník aby sa dobre vyprázdnil..striedaj polohy na dojčenie -normálna a futbalovaá..striedaj oba prsníky pri každom dojčení / ak pýta /, prikladaj na prsník kedykolvek zapýta, nerozptyluj cumlíkom..vela nos vo zvislej polohe / najlepšie v šatke/-bábo bude neustále s Tebou v kontakte, môže sa hocikedy prisať, ak potrebuje- a to podporuje tvorbu mliečka... 😉

satanka1
2. apr 2014

@fronculka Sab simplex.Espumisan... a kamoška má malinkého 2 mesačného a našla ešte nejaké kvapky..u nás novinka,len neviem názov teraz..zajtra jej brnknem.
A ty si dávaj pozor na stravu všetko sa prenáša do mliečka.

siska53
2. apr 2014

@fronculka moze byt,aj nasa to robila dost casto,pila,po case zacala plakat,alebo po dopapani plakat.v npci sme kvoli tomu boli hore hodinu az dve,co sme papali,prebalovali,nosili,spievala,som jej,obcas pomohla teplomerom do ritky,masirovala brusko..nebolo to u nej nedostatkom mlieka,ale kolikami. Cez den to iste,najhorsie boli prve dva mesiace,k tomu 2r.stupel,nebyt pomoci,bolo by to este tazsie..