Strava dojčiacej matky. Čím ju obohatiť?

grety
16. sep 2007

Baby, mam pocit, ze moja strava pocas kojenia je priserne jednostranna a ze v podstate jem takmer stale to iste. Napisem Vam varianty z coho priblizne pozostavaju moje jednotlive denne chody a ak mate prosim napady, cim obohatit tento jedalnicek, pripadne aj samotne recepty - napiste :

Ranajky : Ovsenna kasa, jogurt s musli, tmavy chlieb so sunkou a syrom, tmavy chlieb s dzemom, vajicka na akykolvek sposob, weetbixy s mliekom a nutellou, vyziva s piskotami, pribinacik
(mlieko ako take nam trochu robi problem, tak skusam teraz 2 dni bez mlieka)

Obed : Vyvary bez korenin, zeleninova polievka (mrkva, petrzlen, kalerab), vajcova s rascou, brokolicovy krem, spenatovy krem, Rozne druhy maska (kuracie stehna, kridla, prsia, pecienky, br.pliecko, kare, krkovicka, hov. pliecko - to som zatial jedla a oki)na masle a rasci s ryzou alebo zemiakmi, rezance s tvarohom (bol trosku problem), zeleninove fasirky, cestoviny s brokolicou a syrom, cestoviny s cuketou a baklazanom so syrovou omackou, kolienka s vajickom, tekvicovy privarok, spenatovy privarok

To je to co som jedla - idem skusit : tofu, soju, gulky v paradajkovej omacke

Ovocie, zelenina : jablka, banany, nektariny, mrkva, petrzlen, kalerab, brokolica, spenat, salaty

Budem rada ak mi date nove zaujimave inspiracie

Dakujem

grety
autor
21. sep 2007

... a vyzivky jem asi 3 denne s piskotkami. inak cestou domov mam mac donald a tolko krat som si uz povedala, boze keby som mohla tak by som si dala aspon raz vsetko nezdrave co v tom mac donalde je ... inak bezne tento typ jedla vobec nejedavam, ale teraz by som z tamad zjedla vsetko

nenka83
21. sep 2007

grety ja som total nestastna, moja mala ma dnes tas vredy po tavricke! a zihlavku!ja uz neviem co som zas pojedla.normal uvazujem ze uz prestanem kojit.

andy.a
21. sep 2007

nenka,to mi je ľúto.. ☹

andy.a
21. sep 2007

ja som teraz dopiekla morčacie stehná a navrchu so slaninkou..tú slaninku som zjedla,stehno nechám manželovi..dúfam,že malej to nič neurobí..veď už som párkrát takéto veci počas kojenia jedla.. 😉

nenka83
21. sep 2007

andy aj mne, uz mi zacina byt z toho do placu! a kazdy, co si zas pojedla? no co ? dokopy nic take.ja fakt neviem co robim zle! 4 mesiace vkuse vyrazky...co mam robit? prestat kojit:

andy.a
21. sep 2007

nenka,nečítala som všetky tvoje príspevky..ale UM malej nemôžeš dávať??aj to jej robí problémy,alebo nechce piť z fľaše?? 😒

nenka83
21. sep 2007

um mam uz kupene nutrillon HA 2.nechce mi cajik z flase a minule ani mojej mamine nechcela moje mliecko z flase.myslis ze ked bude hladna nevypije?

andy.a
21. sep 2007

nenka,mne ešte nedávno malá pila z fľaše aspoň MM...Nutrilon som jej skúšala dávať,ale nechcela..a teraz má také obdobie,že papá dosť málo,vymýšľa,kojím ju a ona sa začne smiať a rečniť alebo v horšom prípade plakať..takže teraz mi ani odsaté MM z fľaše nechce piť..nedávno bez problémov vypila 130 ml za 5 minút...teraz horko-ťažko 3O ml za pol hodinu.. 😠

andy.a
21. sep 2007

a na budúci týžden som chcela ísť na jednu odbornú akciu..mama mi mala malú varovať s tým,že pripravím odsaté MM do fľašiek..ale zrejme budem doma a kojiť.. 😒
mám pocit,že krpec akosi v poslednej dobe nebýva hladný...resp.nechutí jej.. ☹

anett1
21. sep 2007

babenky a zo zeleninky čo jete? rada by som si robila zeleninové šalaty no neviem čo môžem jest

anett1
21. sep 2007

jej andy ahoj ani mojej malej Anettke nechutí papkať najnovšie my papká 5 min a dosť my mame ist na svadbu a tak isto budem doma sedieť a čakať kedy sa slečna umúdri ☹

nenka83
21. sep 2007

andy aj moja mala to robi, posledny mesiac.pocucka chvilu a potom sa na mna smeje.mam take nervy, lebo som rada ze v meste v obchode u mami vatiahnem cicu a ona nic.aj doma mi to robi.niekedy mam pocit ze za den dokopy nic nezjedla.ale zas keby bola hladna, neboj revala by!len chod na akciu!ved tvoja mama ju od hladu umriet nenecha neboj.a ked bude hladna zje aj z flase.

maryam
21. sep 2007

ahojte kocky,
moja susedka mi akurat vcera rozpravala (ma 3 deti male), ze jej lekar hovoril, ze moze hned od prveho dna davat babu harmancekovy cajik, od bolenia bruska, lebo jej mala sa predcasne narodila a vraj mala dost problemy, tak ze jej ho hned zacala davat a ze sa vsetko super upravilo, ze ani fenikel tak nepomohol...
Samozrejme detsky cajik harmancek, ze nie "pre dospelych" - neviem aky to je ale hadam ho maju v lekarni... Tak za pokus to stoji.

grety
autor
22. sep 2007

nenka - a myslis, ze tie vyrazky su urcite z jedla ?? nemozu byt napr. z kozmetiky, alebo nezmenila si praci prasok ?? .... ked hovoris ze nic skodlive nejes, tak z jedla to potom asi nebude.

anett 11 - zo zeleniny mozes : mrkva, petrzlen, zeler, zelene salaty,
nemozes - vsetko na k : kalerab, kapusta, kel, plus strukoviny, paradajky
co mozes skusit : papriku

ja mam teoriu, ze vsetko co nafukuje mna, nafukne aj malu, mna nafukne napr. aj cibula, cesnak, paprika, kalerab,

ja som napr. vcera jedla tiez len veci o ktorych sa pise ze mozem a mala nadranom chytila bolesti bruska.

Inak mate aj vy ten pocit - tie co kojite, ze male nikdy nemaju dost ?? Ja napr. dokojim, dam malu odgrgnut a ked na nu pozriem tak robi tie pohyby s jazyckom, ako ze je priserne hladna, tak jej strcim cumlik a hlad je prec ...

grety
autor
23. sep 2007

ahoj baby tak dnes nadranom to opat nebolo bezbolestne - malicka mala krce, tak zasa neviem z coho, vcera som jedla len kurca na rasci a ryzu a podvecer chlebik s maslo a sunkou. tak asi uz vylucim aj sunku. mozno to bolo z nej. ale co je najzaujimavejsie - aj ja som nafuknuta. myslite ze pomoze ked si nacasujem jedlo tak, aby bol co najvacsi interval medzi jedenim a kojenim ?? Teda ze nebudem kojit hned ako sa najem, alebo je lepsie kojit hned po jedle, lebo mozno este sa mi nedostane to jedlo tak do tela ... ja neviem. inak mam pocit, ze aj keby som nic nezjedla brusko by ju bolelo

nenka83
23. sep 2007

grety pozeram ze ty to mas este horsie ked sa takto musis obmedzovat... ja ked malu bolelo brusko masirovala som pupikom a cvicila s nozickami a preslo.my mae zas vyrazky... no uz neviem.do kupela pouzivam balneum...na tvaricku modru indulonu... praci prasom lovela detska...tak pochybujem ze z toho.

grety
autor
23. sep 2007

nenka - a z balnei ?? nemoze to byt z toho ?? ja malej masirujem brusko tiez s pupikom, pri kazdom prebalovani a takisto cvicime asi 5 min pri kazdom preb. a pije aj ona aj ja fenyklovy cajik, davam ju aj do kolikovskej polohy na rukach, na brusko, no asi vsetko co sa da ... a aj tak ju to boli. este rozmyslam, ze som vcera zjedla coky pribinacika, ci to jej nemohlo poskodit

nenka83
23. sep 2007

grety to balneum pouzivam 3 den, kazala mi kozna.predtym som pouzivala sebamed mydlo. grety aj ty pi fenyklovy cajik! podla mna papaj hocco.len nie to co naduva...

grety
autor
23. sep 2007

nenka - pijem feniklovy aj ja, ja mam ale pocit ze ma naduva vsetko. dnes som napr. zjedla lahky tvarohovy kolacik a nafuklo ma.

grety
autor
24. sep 2007

dnesna noc bola hroza, mala mi celu noc prebdela v krcoch, zasa som musela zjest nieco co jéj nesadlo, asi rostenka - nasi do nej dali horcicu, tak to bude asi to, lebo nic ine ako zvycajne jedavam som nejedla.

matar
24. sep 2007

grety, ja horčicu jedla tiež, lebo som si neuvedomila že by sa asi nemala a maličký je v pohode. a pribináčiky jem miesto sladkostí, tiež mu nevadia. ale ja mám v tej strave tiež chaos. a mám dosť problém vymyslieť čo mám navatiť.
inak- môžeme jesť špenát a plesnové syry? kto viete napíšte prosím, lebo napríklad kuracie prsia so syrovou omáčkou by som si ozaj dala, len neviem ako je to s tými plesnami 😒

susik77
24. sep 2007

matar:plesnovy syr si sem-tam dam a je to v pohode 😉

grety
autor
25. sep 2007

matar - viem urcite ze plesnovy syr sa nesmie v tehotenstve a ja by som si ho urcite nedala ani teraz, lebo malicku pravidelne kazde rano boli brusko.

grety
autor
25. sep 2007

baby - ak mate nejake ZAUJIMAVE RECEPTY PRE KOJACE MAMICKY podelte sa s nami o to.

grety
autor
25. sep 2007

holky poradte - kedze mala ma bolesti bruska, skusam vsetko mozne aby ju nebolelo a napadlo ma take ze - je lepsie kojit hned potom ako sa najem, teda ked to co zjem este nestravim, alebo az o tie tri hodiny ked mi jedlo uz teoreticky stravilo ??

nenka83
25. sep 2007

grety ved ty sa tyras!!! doktorka ti nic neporadila? mozno presatat kojit a skusit umele mliecko ked ma malinka furt take problemy! ja neviem

ajuskamimi
25. sep 2007

grety z pribinacika by ta nafukovat nemalo, je to mliecny produkt, ktory prave by mal mat za ucinok to, ze mas hustejsie mliecko

treba si davat pozor na zeleninu ako strukoviny a ako si uz pisala vsetko na K - kalerab, karfiol, kukurica a podobne. No a pozor tiez na ovocie - miminka nafukuju aj jablka, z toho tiez bolia poriadne bruska.

Inac dobra na masaz bruska je aj obycajna alpa. Trosku pomasirovat v smere hodiniek, ono to brusko najprv schladi a potom rychlo miminko obliect a ono to brusko zasa ta alpa zohreje. Ked nepomoze ani to, treba dat miminko na brusko a masirovat v smere hodiniek chrbatik a aj zadocek, teda kruzivym pohybom prechadzat cez brusko a ritku. 😉

ajuskamimi
25. sep 2007

este k tomu ovociu, ktoremu sa treba zo zaciatku vyhybat patria aj marhule a slivky

grety
autor
25. sep 2007

ajuskamimi - dik za rady, si ma potesila s Pribinacikom, pomaly mi zacina cim dalej tym viac chutit, a podla teba ovsenna kasa moze skodit ?? Robim ju z mlieka a vlociek. Masirovat budem.

nenka - u dr sme boli aj na gastro aj berieme kvapky, áj na sono sme boli - vsetko oki - crievka nevedia spracuvavat preto ma tie krce. Dokonca jej sem tam pomaham aj rektalnou rurkou

kikaz
25. sep 2007

Grety ja kojím malinká má bolesti bruška kedykoľvek už od začiatku máme aj kvapky ale ja jem všetko okrem brutálov ako kapusta...Ja papám ale veľa sladkostí ako napr. Margot myslíte že jej to škodí.? 😒

Nenka aj ja by som rada chudla ale pri tom sladkom asi ťažko 😠