Strava pri dojčení, čomu sa vyhnúť?

silviavisz
13. júl 2019

Ahoj mamicky,
momentalne som v 39.tt a citam clanky o stravovani pri dojceni. Co sa smie,co sa nesmie. Som z toho uz mierne zufala :( . Na roznych strankach su rozne zoznamy ktore potraviny sa mozu a ktore nie. Pomaly mam pocit, ze skoro vsetko budem musiet vylucit. Velmi by som chcela dojcit a dodat syncekovi len to najlepsie. Ako ste sa stravovali vy? Co mu ste sa vyhybali. Dakujem za kazdu cennuradu 🙂

candii
13. júl 2019

Nič nečítaj, jedz tak ako si sa stravovala doteraz. Mám 2 deti, obe som dojčila 1 rok a ničomu som sa nevyhubala, píla som kávu, colu a jedla som všetko.

darci17
13. júl 2019

@silviavisz u nás to bohužiaľ nefunguje, že môžem všetko. Ja môžem skoro nič🙂. Mala ma reflux a aj koliky. Ja nesmiem žiadne mlieko a mliečne výrobky. Všetko, čo nepasuje mne, nepasuje aj malej. Skúšala som aj jest všetko, ale bolo to zúfale. Sama prídeš na to, ako Vám to vyhovuje. Držím palce

robinaty
13. júl 2019

My sme mali silnu koliku do 8.mesiaca.
Jedla som vsetko zle bolo, nejedla som nic zle bolo. Tak som zacala jest vsetko a postupne sa kolika stracala ked sa zacala viac a viac hybat. Ako pise
@darci17 ... Zistis sama co robi babatku zle a co nie. Pomalicky si davaj ,skusaj a uvidis. Vela stastia a zdravicka 💓🍀

darci17
13. júl 2019

@darci17 oprava, nie môžem, ale nemôžem jest všetko. 😉

evittam
14. júl 2019

@silviavisz Ako uz je napisane. Menej čítať "cenne rady" a nezmyselne štatistiky. A riad sa ebou a dieťaťom. Ja som jedla vsetko ci uz pocas tehotenstva tak aj pocas dojčenia. Ako pise
@candii

silviavisz
autor
14. júl 2019

Dakujem velmi pekne za rady 🙂 . Asi prvy mesiac budem opatrnejsia a postupne budem vsetko zavadzat do svojej stravy a sledovat maleho ako na to reaguje. Si myslim,ze by malo byt vsetko ok,aj pocas tehotenstva som jedla vsetko (samozrejme nie surove maso a nepasterizovane veci) ,nemala som ziadne tazko,nezvracala, nie som nanic alergicka.Len nechcela by som byt stresujuca mamicka :( , to by som malemu viac uskodila.

evkamotka
14. júl 2019

@silviavisz presne tak.prvy mesiac opatrne a postupne zavadzaj.ja som jedla vsetko. Niekedy vadi len jedna dve veci, to si odsledujes. Mlieko sa tvori z krvi, do ktorej prenika akurat alkohol,nikoton,drogy. potraviny by nemali vadit,aj ked obcas si mamicky nieco konkretne odsleduju

shilla23
14. júl 2019

@silviavisz u nas tiez reflux a silne koliky ozaj zo vsetkeho.. a to ma uz 4mesiace o chvilku a staci ze si dam brokolicu,paradajku papriku rybu morsku alebo 70% dalsieho ovocia zeleniny a je zle.. je to individualne kazdemu sadnu nesadnu ine potraviny ale pozor na tie nafukovacie a na cerstve pecivo zozaciatku..

michaella94
14. júl 2019

Ja mam 3 deti...dokopy dojcim uz 4 roky a kedze najmladsi ma len 4 mesiace predpokladam ze este nejake 3 roky minimalne dojcit budem...nikdy som sa v strave neobmedzovala cize jedz vestko tak ako doteraz.....jedine hned ked sme prisli z porodnice tak som orisesky jedla najskor po trosku a ked bol maly bez reakcie tak som si dopriala....takze jedz kludne vsetko a sama uvidis ako drobec reaguje a ked bude mat s niečím problem tak to obmedzis 😃

darci17
14. júl 2019

@shilla23 u nás presne tak isto, mala ma tri a pol mesiaca, nemôžem skoro nič a už vôbec mlieko a mliečne výrobky.

shilla23
14. júl 2019

@darci17 u nas mlieko a mliecne mozem len opatrne akonahle som si dala aj sladku malinovku tak sa nemohol vykakat co ho polepilo a ked som robila brokolicovu polievku to bol des tak ho nafukovalo a plakal pri prdoch velmi zavidim mamickam co dojcia a mozu jest vsetko .. oriesky to je ina kapitola z jednej horalky sme mali atopicky ekzem 🙏🤦🏻‍♀️🙄