Udržím laktáciu pri výhradne nočnom dojčení?

27ivana
6. feb 2014

Ahojte.
Hladala som takuto otazku, no nenasla. Tak sa pytam.
Dcera bude mat 6 mesiacov a po pravde uz od porodu s dojcenim bojujeme.
Pred mesiacom mi zacala plakavat od hladu ( skusala som vsetko na zvysenie tvorby mlieka, bojovali sme 2 tyzdne, no nic nepomohlo ) tak som zaviedla mlieko umele. Odvtedy je klud.
Otazka ale znie. Ako je to s nocnym dojcenim? Na noc sa mi prsia krasne naplnia a v noci vystacime s dojcenim.
Je mozne takto udrzat aspon nocnu laktaciu, alebo sa mlieko strati, ked nedojcim cez den?
Dakujem

monicm
6. feb 2014

ja som tak laktáciu udržala,je fakt,že už boli deti staršie,ale tiež som kojila vlastne len cez noc,pardon,raz za deň,na obed,ale inak výhradne v noci

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katika55
6. feb 2014

@27ivana mne sa to bohuzial nepodarilo. ☹ Od 6. tyzdna sme sa trapili s kojenim, zacala som dokrmovat cez cievku, dcerka sala teda aj moje a aj UM. Fungovalo to do takého 3 mesiaca a potom mi zacala velmi vela grckavat - vygrckala takmer vsetko, co spapala, velmi schudla... musela som zacat davat AR mliecko, inak to neslo... vsetko som samozrejme od zaciatku riesila s laktacnou poradkynou. AR mliecko mi vsak cez cievku neslo... len cez flasku. Je velmi huste. Ako som dala flasku, snazila som sa striedat papanie (aby som mala naliate prsniky) - jedno papanie som len kojila, dalsie som davala AR mliecko cez flasku... a stale dookola. V noci som len kojila, fungovali sme takto 1,5 mesiaca. Dcerka vsak zacala prsniky odmietat a uz 2 tyzdne sme uz len na AR mliecku cez flasku... urobila som vsetko co sa dalo, neviem sa s tym zmierit, aj som si velmi vycitala, ci sa nedalo urobit viac... ale aj laktacna ma upokojila, ze viac som uz pre kojenie urobit nemohla. Dufam, ze u Vas to bude ine, drzim palce, aby ste o mliecko neprisli a aby ste kojili co najdlhsie... 😉

luciarobi
6. feb 2014

ja som od roka stopla denne kojenie a kojila som iba v noci a nemali sme ziaden problem 🙂

27ivana
autor
7. feb 2014

Katika, nic si nevycitaj. Urobila si maximum a najdolezitejsie je stastne a zdrave babo. O nic ine nejde 😉 A vobec si nemyslim, ze UM je nejaka strasna nebezpecna vec, ako tu podaktore maminky pisu. Niekedy je lepsie ako STRESOVE MM!
Moja dcera uz od zaciatku malo papala z prsnika a preto aj velmi malo priberala. Ale neplakavala od hladu. Prislo vsak obdobie, ked zacala byt hladna a hladne si dieta nenecham. Nie kazda maminka moze dojcit donekonecna.
Nasa dcerka prsnik odmieta, proste ju to okrem noci nebavi tahat. A ani sa na nom neupokojuje, skor mam pocit, ze ju rozculuje 🙂
Takze hlavu hore a usmev 😀
Btw, vdaka za rady dievcata 😉

luba41
7. feb 2014

@27ivana a neskúšala si kontaktovať laktačnú poradkynu? ešte na začiatku, ked vám začali problémy? oficiálne sa to nazýva štrajk-spôsobený môže byť hocičím..od používania fľaše, dudla, chorobou, neponúkaním na požiadanie a pod...znižuje sa tvorba a tok MM a bábo reaguje tým, že odmieta..a prisáva sa ked je rozospaté alebo len v noci, ked tak nevníma tok mlieka..napr. tu máš o tom info http://www.mamila.sk/pre-poradkyne/materialy-pr...

veriiii
7. feb 2014

vela mamiciek takto funguje, ale pri starsich detickach..pocitaj vsak s tym,ze babo od 6 mes.do 2 rokov potrebuje 500-600ml mliecka ,celkovo tekutin do roku by malo mat 1100ml...za jednu noc aj keby si ju kojila kazdu hodinu nemusite pokryt celu spotrebu na den..a cez den budete na flaske?moze zacat odmietat prsnik...

27ivana
autor
7. feb 2014

Skusali sme vsetko, tvorba sa nezvysila. Proste cez den sa mi vytvori max 20 ml mlieka za tri hodiny, ani laktacna poradkyna si nevedela so mnou rady 🙂 mlieko sa mi zacne tvorit az na vecer. Samozrejme sa ziadne dieta nebude ochotne prisavat, ked tam nic nie je, teda aspon nase nie je ochotne. Takze prikladat, prikladat u nas nebolo mozne. Tak som odsavala a davala z flase aspon tu trosku, dufala som, ze sa tvorba zvysi. Po dvoch tyzdnoch stale nic. Nastastie je ochotna sa prisat aspon v noci. Semtam sa podari aj cez den, ale to musi mat malinka velmi dobru naladu 🙂
Odsavanie je casovo velmi narocne a nase dietatko je tiez casovo velmi narocne, neustale si vyzaduje pozornost. Takze odsat nemam velmi kedy. Bolo by to na ukor spolocne stravenych chvil. A to nechcem. Vydrzali sme takmer 6 mesiacov plneho dojcenia, u nas je aj to uspech. Takze preto uz teraz riesime ine alternativy 🙂

eevicka83
20. feb 2014

@27ivana mozem sa spytat fungovali ste aj tak ze cez den flasa v noci prsnik? a ked ano tak od kedy do kedy..?

eevicka83
20. feb 2014

@27ivana a z akej flase?

27ivana
autor
20. feb 2014

Fungujeme tak este stale. Uz cca mesiac.
Mam flase avent. A asi aj stastie, ze dcerke nevadi kombinacia flasa, dojcenie.
Flasu pozna uz z porodnice, nakolko ju tam tak prikrmovali ☹ a zo zaciatku sme fungovali dojcenie a dokrmovanie flasou. Potom za cca 2 tyzdne sa mlieko rozbehlo a flasu s dokrmovanim sme zrusili.
A teraz sme na nu opat nabehli a sme spokojne obe.