Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

kamka17
28. apr 2011

@julienka ďakujem...vyskúšam...dúfam ale , že nie je len na predpis 😅 😕

helenkasabinka
28. apr 2011

ahojte chcela by som sa spytat,som v 35.tyzdni tehotenstva a strasne tuzim po tom aby som dietatko kojila,kedze prve som nekojila,lebo som nemala mliecko a potom uz mala nechcela sat z prsnika,tak som mala mliecko len 1 tyzdnen,samozrejme som mala aj malo informacii o dojceni a keby som mala viac urcite by som krasne kojila co najdlhsie ☹

ale chcem sa spytat,co je dolezite robit pre to aby sa mliecko krasne pustilo po porode a aby som dojcila ? ako spravne prikladat babatko a kedy je najlepsie ho prvy krat prilozit k prsniku? ci aj odsavat a tak dalej bola by som Vam velmi vdacna ,dakujem 😵 😵

leelo
28. apr 2011

@helenkasabinka nastuduj si co najviac na stranke annag, hlavne jej blog o dojceni. spytat sa jej mozes teraz aj kedykolvek neskor na fore o dojceni. pozri zalozky:
http://www.dojcenie.eu/

ja osobne by som ti odporucala objednat si skvelu knizku, ktoru vydala Mamila a vziat si ju so sebou aj do porodnice:
www.mamila.sk

uplne naj by bolo, keby sa ti podarilo este do porodu navstivit pripravny kurz dojcenia, ktory vedie lakt. poradkyna, niekde v tvojom okoli. na koniku ale ziadna LP neposobi, mozes ich najst a kontaktovat na vyssie uvedenom fore annag. urcite bezi nieco aj v nitre.

helenkasabinka
28. apr 2011

@leelo dakujem velmi pekne,tu stranku annag mam uz v zalozke a urcite jej napisem 🙂 velmi dakujem za odpoved,si zlata 😵 😵

helenkasabinka
28. apr 2011

@leelo tak knihu som si prave objednala,este raz dakujem 🙂

bobocka
28. apr 2011

@leelo @helenkasabinka baby knihu mam doma a je lepsia ako som cakala !!!!uuuzasna ,krasna.neverim,ze predtym ju davali zadarmo a teraz len tak malo za nu chcu.fakt uuzasna. 😉

julienka
28. apr 2011

@kamka17 myslim, ze nie. ja som ju kupila bez problemov 😉

atrami
28. apr 2011

@kamajka , fúha, takéto doktorky ,,milujem" ☹ Ja som kojila prostredného do 2 rokov a najmladšieho do 1,5 roka. Nikto mi nepovedal, že to malému škodí a aj keby skúsil, tak by som ho niekam poslala. Je to Tvoje rozhodnutie. Vyzliekať bude predsa Teba nie lekárku, tak čo ju to zaujíma. 😉 Potom sme prešli na obyčajné krabicové KM. Deťom chutilo a aj teraz si sami vyberú a vypijú. Niekedy uvažujem, že zbudujeme kravku, takú máme spotrebu mlieka.

michaela80
28. apr 2011

nema niekto mail na annag?

latvia
28. apr 2011

kopirujem

bibap
Ahojte kocky,prosim poradte mi. Babatko ma 3 mesiace, ma reflux, vzdy mi krasne papala aj z oboch prsnikov naraz, ze som bola ako Sahara ale poslednych par dni nechce pit ani za nic, pri prilozeni si cucne, okamzite sa otoci, zacne plakat a jeduje sa... takto to musim striedat s dudlom aby sa ukludnila a potom skusam zas prilozit.. no je to o nervy.. v noci je to rovnake, takze nepomaha ani polospanok. Doteraz mi priberala tak 250 za tyzden ale toto nepapanie - bojim sa o nu. Cez den mi uz neplace ale jaci. co by to mohlo byt? ja som uz zufala..
dakujem

latvia
28. apr 2011

@michaela80

mail na annag - glavova@gmail.com

michaela80
28. apr 2011

@latvia dakujem 😉

bibap
28. apr 2011

ahojte kocky,prosim poradte mi. Babatko ma 3 mesiace, ma reflux, vzdy mi krasne papala aj z oboch prsnikov naraz, ze som bola ako Sahara ale poslednych par dni nechce pit ani za nic, pri prilozeni si cucne, okamzite sa otoci, zacne plakat a jeduje sa... takto to musim striedat s dudlom aby sa ukludnila a potom skusam zas prilozit.. no je to o nervy.. v noci je to rovnake, takze nepomaha ani polospanok. Doteraz mi priberala tak 250 za tyzden ale toto nepapanie - bojim sa o nu. Cez den mi uz neplace ale jaci. co by to mohlo byt? Mlieka mam vela, tym ze nepapa tak mam plne ako balony.... ja som uz zufala..
dakujem

papkoska
28. apr 2011

ahojte...
Chcela by som poradiť. Začiatkom septembra čakám druhé bábätko. Nakoľko pri prvej dcerke som mala problemy s kojením a celé kojenie boli pre mna "galeje", rozhodla som sa najst si laktačnu poardkyňu, ktorá by mi ukázala všetky možnosti poôloh dojčenia a usmernila ma hneď na začiatku. čítala som už teraz kopec článkov, ale potrebujem to vidieť a zažiť v praxii. Ide mi hlavne o efektívne papanie bábätka. Pochádzam zo žiliny. S manželom staviame chalupu 53km od žiliny ale sme zatail neskolaudovali a doktorov i trvaly pobyt mam zatial v žiline. Rodiť budem tiež v žiline. A teraz zopár otázok, v ktorých by som potrebovala poradiť:
1. Kde si mám hladať poradkynu, v žiline alebo v okoli nášho budúceho bývania, kde sme s manželom už 5mesiacov nasťahovaní?
2. Laktačné poradkyne chodia do pôrodníc, alebo príde ku mne domov?
3. Platí sa za túto službu niečo a ak áno, je to paušálne alebo ...?
4. Najneskoršie kedy ju treba kontaktovať? Treba sa sňou asi aj osobne stretnúť, však?
Za všetky odpovede na otázky vopred ďakujem.

helenkasabinka
28. apr 2011

annag sem uz nechodi? 😕 😕 😕 😕 😕

zfidorka
28. apr 2011
strapco13
28. apr 2011

@bibap pravdepodobne mate dojcenecky strajk http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet... a navyne moze byt prave dudel
ale skontroluj pusinku, ci tam nema nejaky povlak, bolacku
pokial ale nepije od teba vobec, tak zacni si odsavat, aby si si udrzala laktaciu

strapco13
28. apr 2011

@papkoska poradkyne chodia aj do nemocnice /ak to nemocka povoli/, 53 km nie je az taka velka vzdialenost..skus sa dohodnut s nejakou laktacnou poradkynou, ci moze prist za tebou aj do nemockjy a j potom na tu chalupu, kde byvate.
Bolo by dobre skontaktovat sa s nou osobne este pred porodom, nech si s nou nacvicis /napr na babike/ spravnu techniku prilozenia. Co sa tyka platieb ..je to individualne, kazda to ma inak, vacsinou sa preplacaju aspon cestovne naklady..to si s nou dohodnes dopredu cez telofon, ci mail aka je cena navstevy.
porakynu si najdes: https://sites.google.com/site/vasamamila/Home/p...

helenkasabinka
28. apr 2011

@zfidorka to je skoda ☹ ale dakujem 😉

kamka17
28. apr 2011

@julienka masť kúpená, zajtra vyskúšam...a pozerám, že ste mali rovnaký problém ako my, malá mi takmer pri každom kojení robí presne to, že ku koncu kojenia si cucne a hneď odvráti hlavičku...robí to niekoľkokrát za sebou kým jej cicík neschovám a pochopí, že je koniec...asi aj z toho mám ten problém s bradavkami, lebo ona si ho doslova vytrhne z pusy 😒 ja len dúfam, že mi "neodchádza" mliečko, lebo to by som bola veeeeeeeeeľmi nešťastná 😢 😢 ako si to vyriešila, aby išlo viac mliečka??

weverka11
29. apr 2011

@julienka no preto som aj vydedukovala, ze je hladny, lebo raz som si odsavala a vytiahla som z oboch ze 60ml, ale to bola asi jednorazovka, lebo teraz som mala prsia plneeee a striekalo to širinu marinu a furt to iste... Ale zrovna včera sa cez den 2x pekne napapal, normalne na obed a dokonca aj v priečnej polohe o piatej vecer v uplne neznamom prostredi, tak nechapem... samozrejme vecer zas jedy, ale na tie večerne sme zvyknutí...

julienka
29. apr 2011

@kamka17 ja som začala piť senovku, robiť si litre čajov na podporu kojenia, jedla polievky (zapraženú).. no veľmi nám to s technikou kojenia nepomohlo... ☹ nevýšila sa mi krásne tvorba mliečka, avšak začali sme sa dokrmovať a povedala som si, že keď mám dokrmovaťa mám dosť mliečka, tak vlastným mliečkom. no časom sme prešli len na odsávané mliečko, pretože malá si už vôbec nechcela ťahať. Stále ju zaujímalo všetko iné, len nie prsník. V noci sa ešte v polospánku kojila, ale časom nechcela už ani v noci. A tak asi od piateho mesiaca len odsávam, no akurát som zvážila, že končím aj s tým a prechádzame na UM....
@weverka11 úplne presne viem, o čom píšeš... 😉 ono sú dni, keď je mliečka viac, sú chvíle, keď ho je menej. Strašne to závisí aj od psychiky mamičky, od únavy, resp. telesnej a duševnej pohody. Tak držím palčeky, aby ste vydržali čo najdlhšie!

weverka11
29. apr 2011

@julienka dakujem, ja myslim, ze vydrzime 🙂 ved kojenie je super 🙂 asi kazda mamicka ma taketo blbsie obdobie a mozno sa to samo vyriesi, uvidime 🙂

julienka
29. apr 2011

@weverka11 samozrejme, netreba to hned vzdávať 😉 tak sa držte!! 😵

luba41
29. apr 2011

@weverka11 no my takto fungujeme už skoro 2 mesiace, Niekedy sa to dá vydržať, niekedy je to na nervy. Naša cez deň skoro vôbec nespí a ešte takto vystrája. V noci pije v polospánku, nadránom tiež v polospánku a bohužial aj cez den len v polospánku. Teda už keď konečne chce ťahať, tak pri tom drieme a keď doje , je vyspatá a najedená a nevie ani ako k tomu došla. 😉

tin007
29. apr 2011

Ahojte, dufam, ze nevadi trochu propagacie 😉 Maminy a hlavne tehulky, 19.5. bude v RC Macko prednaska/diskusia o Dojceni, urcite pridte, prednasat a diskutovat bude certifikovana laktacna poradkyna.

atrami
29. apr 2011

@papkoska , ja som si vyhladala pri 3. dieťati v MC, pozri si vo svojom okolí. Býva to väčšinou zdarma. Príde často aj domov, alebo v únii laktačných poradkýň, sú z rozdnych oblastí. Ja som prvého syna na základe nevedomostí naučila na flašu a tým sme sa odstavili. Druhého syna som kojila do 2 rokov, problémy boli, ale zvládli sme to s podporou rodiny a detskej lekárky- často pomože aj tá. Treba sa poinformovať aj v porodnici, kde budeš rodiť, možno má porodnica kontakty na laktačné poradkyne.
Možno aj v okolí, medzi maminami nájdeš nejakú skúsenú maminu, ktorá Ti pomože.

@bibap , problém može byť ten, že máš priveľmi veľa mlieka, zo začiatku tečie prudko a preto odmieta prsník. Skús na začiatku odstriekať trocha mlieka až potom malinkú priložiť.

bibap
29. apr 2011

@strapco13 ahoj mas uplnu pravdu, bola som dnes u pediatra a mam dojcensky strank http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
ze vraj to ma vela babatiek okolo 3.mesiaca.. dolezite je trpezlivost, kontakt koza na kozu, byt 24 hodin denne s babatkom, spoocne kupele, atd...
tak si drzim palce 🙂

bibap
29. apr 2011

tak este tato stranka o dojcenskom strajku http://www.utrochslnc.sk/content/dojcensky-stra...

papkoska
29. apr 2011

atrami, strapco 13 - ďakujem za radu