Ročná dcérka ani po odstavení od dojčenia nechce spať

ivka2226
2. nov 2022

Maminky prosím poraďte. Dcérka má 13 mesiacov a od malička je problém so spánkom. Nevieme sa nastaviť na normálny režim. V noci poriadne nespí a tým pádom spí hore dole. Pred pár dňami sme sa úplne odstavili od kojenia, nakoľko mala prsník ako náhradu za dudel. Celú noc doslova vysela na prsníku a nemohla som sa ani otočiť. Akonáhle som sa o to čo i len pokúsila, tak bola hore a pýtala prsník. No som nešťastná, pretože dcérka aj tak nespí. Skôr len oddychuje. Spí s nami v posteli. V postielke nechce byť. Doslova vrieska, keď ju tam chcem dať. Neviem čím to je, no každú chvíľu sa budí a túli sa ku mne leze po mne a točí sa. Poraďte prosím čo robiť, aby sa jej spánok zlepšil.

zuzuliennka1
2. nov 2022

@ivka2226 a aky mate rezim dna? a ako vyzera rutina pred spanim? co mava na veceru? kedy veceria?

tani777
2. nov 2022

Je malicka,potrebuje maminu..je to normalne..narocne,ale normalne..obe moje baby malu okolo roka presne toto+do toho este zuby sli..otrasne otrasne otrasnee obdobie..potom este asi 2-3 take boli 🙈😁 aj 2 rocne mi boli schopne celuu noc visiet na prsniku,alebo aspon na mne lezat..
Je to strasne narocne,ja to chapem..jedine vydrzat s dopriat jej to,co potrebuje-teba a tvoju blizkost..my sme dokonca jeden cas spavali tak,ze som uspala v satke,polosadla-pololahla som do postele,len trochu uvolnila satku a tak driemala/spala..lebo akonahle som ju dala zo seba hore,kolotoc zacal znova..
Ale potesim ta,preslo to...5 rocna uz davno spi celu noc (aj ked nie sama,vzdy s muzom alebo so mnou),a 2 rocna uz tiez pochopila,ze v noci treba spinkat a ze aj mamka si musi oddychnut...vecer zaspi na prsniku,v noci spi a nadranom okolo 5 vacsinou sa preberie,to uz jej dam prsnik a spime este dalej (ak ju nenakojim,preberia sa a vstavame,takze radsej jej uz dam 🙈😁)..bude to lepsie,naozaj..len jej dopraj,co potrebuje ❤️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
3. nov 2022

Spankovy rezim? Zaspava medzi 9 az 10 a potom medzi 14 az 15? Do 20tej sa uklada na spanok?

ivka2226
autor
3. nov 2022

Chodíme do postele okolo 21:00. Keď som kojila som skôr ako o 22:00 s ňou do postele nešla, nakoľko nechcela spať a vždy lozila po posteli a chcela sa hrať. Tým že neskôr chodila spať potom vyspavala aj do pol 11. Teraz ako som prestala kojiť vstáva skoro okolo pol 8 az pol 9. Nie v rovnakom čase. Asi si ešte zvyká a musí sa jej to trochu upraviť. Po obede spí 1-2hodiny. Hádam to bude časom lepšie s tým spánkom. Je to náročné. Som vyčerpaná a aj dcérka potom nie je vo svojej koži, keďže ten spánok nie je taký kvalitný. Ešte aj zúbky jej idú a s jedlom to nie je bohvie čo. Moc nechce papať a väčšinou vymýšľa, no vždy sa aspoň trochu snažím do nej niečo dostať. Treba asi len vydržať. Ďakujem všetkým za odpovede.

ivka2226
autor
3. nov 2022

@ivangeline áno chodí medzi 21 až 22 do postele. A poobede ju zvyknem dávať spať okolo 13 tej

ivka2226
autor
3. nov 2022

@tani777 áno aj zúbky jej idú...je to veľmi náročné...celú noc po mne leze a len sa prehadzuje a poriadne ani nespí 🤦‍♀️ keby som to vedela že ani po odstavení od kojenia nebude spať, tak by som asi ešte kojila...no už je to jedno a tak asi treba len vydržať. V každom prípade ďakujem za odpoveď

veroonr
3. nov 2022

@ivka2226 nahrada za dudel? Dudel bol skor? 🤔

ivangeline
3. nov 2022

@ivka2226 Po 21 je neskoro. Dieta potrebuje sa aj upokojit. 30min je normalne,ze v posteli len lezi.

ivka2226
autor
3. nov 2022

@veroonr dudel nemala ani raz. Od malička ho odmietala. Prsník mala ako náhradu lebo ani nie že jedla ale už to bol jej zlozvyk že to len cumlala ako dudlík

ivka2226
autor
3. nov 2022

@ivangeline áno možno je neskoro ale keď som ju chcela uspať skôr tak mi len lozila po posteli a chcela sa hrať a robila všeličo možné ale ani ležať nechcela

ivangeline
3. nov 2022

@ivka2226 Takze uz spi cez den len raz? To je malo na rocne dieta.

veroonr
3. nov 2022

@ivka2226 ta moja poznamka bola ironicka. Dudel predsa nemoze nahradzat nieco, podla coho je vyrobeny... Je uplne normalne ze dieta chce byt na prse aj ked uz nepapa. Krmenie nie je jedina funkcia dojcenia

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
4. nov 2022

@elizabet173 Ani moja prostredna ale neznamena,ze nebola preunavena a prestimulovana a nezaspavala uz o 19tej a v noci sa vela budila. ;) Pre mna je spanok dolezity a dbam nanho pri detoch.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veroonr
4. nov 2022

@elizabet173 chapem ze to nie je idealne, ale niekedy je to proste tak... Napr. obe moje deti v noci spia v pohode ale cez den je to ako na hojdacke a samozrejme najlepsie na prse alebo aspon v nosici... Male deticky proste potrebuju tu blizkost

ivangeline
4. nov 2022

@elizabet173 ...to je fajn. Je ine,ked dieta na jeden spanok potiahne 3h Uz 2h je malo. A ak ma pokojnu noc,nic netreba riesit ale tu sa riesi,ze noc je zla. Ked je noc zla,urcite to sposobuje aj preunava. Moja spala hodinu a pol az 2. A bola preunavena. :/ Dlho sme chodili spat pred 19tou. Az okolo roka a pol bolo citit,ze jeden spanok staci a v noci sa budi len 2x. Predtym 5 az 8x. :D (A to aj po odstaveni od dojcenia.)

ivka2226
autor
4. nov 2022

@ivangeline nie je to určite málo...každé dieťa je iné...a nie nespí mi len raz...spí mi hodinu doobeda lebo je unavená, keďže v noci moc nespí a skoro vstáva a poobede spí ešte 2 hodiny....a ak nespí doobeda tak spí poobede raz 2 hodiny cca niekedy viac niekedy menej...ešte stále si zvyká, keďže len pred pár dňami som ju odstavili od kojenia